Pesti Srácok

Orbán Viktor: itt van velem 1,6 millió magyar ember véleményének súlya

Orbán Viktor: itt van velem 1,6 millió magyar ember véleményének súlya
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Nem üres kézzel érkeztem Brüsszelbe, itt van velem 1,6 millió magyar ember szavának súlya - hívta fel a figyelmet Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalon közzétett videójához írt bejegyzésében. Orbán Viktor szerint a nemzeti konzultáció eredményei egyértelműek: a magyarok elutasítják a baloldali megszorításokat, és nem akarják, hogy Ukrajnába vigyék a pénzüket.

Orbán Viktor Brüsszelből, a belga patrióták emlékére emelt emlékmű előtt jelentkezett, amellyel kapcsolatban a kormányfő kifejtette, hogy "Belgiumban is volt hatalmas nagy patrióta korszak valaha".

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

A kormányfő ezt követően rátért a nemzeti konzultációra, kijelentve, hogy

nem érkeztem üres kézzel, sőt, a nemzeti konzultációnak köszönhetően mind a két kezem tele van. Itt van velem 1,6 millió magyar ember véleményének súlya. 

Orbán Viktor: ez volt minden idők legsikeresebb konzultációja

Orbán Viktor szerint ez volt minden idők legsikeresebb konzultációja, amelynek eredményei egyértelműek, vagyis "a magyarok nem akarják, hogy  a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat". Majd a miniszterelnök rátért a számokra is, miszerint az emberek:

  • 98 százaléka mondott nemet a többkulcsos adórendszerre, 
  • 97 százaléka nem támogatja a családi adókedvezmények szűkítését,
  • 96 százaléka nemet mondott az édesanyák és a fiatalok adómentességének eltörlésére,
  • 98 százaléka nemet mondott a társasági adó megemelésére és
  • 99 százaléka kiállt a rezsicsökkentés mellett. 

Más szóval nemet mondtak a baloldali megszorításokra, amelyekkel brüsszeli nyomásra Ukrajnába vinnék a magyar emberek pénzét. Na, ez az, amit a magyarok nem akarnak - hangsúlyozta a kormányfő. 

Orbán Viktor kifejtette, hogy nekik már csak az a dolguk, hogy érvényt szerezzenek a magyar emberek akaratának otthon, Budapesten, Magyarországon és itt Brüsszelben is. 

 

 

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!