Pesti Srácok

A kolumbiai elnök Trump fenyegetésére fenyegetéssel válaszolt

A kolumbiai elnök Trump fenyegetésére fenyegetéssel válaszolt

Kolumbia elnöke, Gustavo Petro reagált Donald Trump azon fenyegetésére, amelyben az amerikai elnök egy lehetséges katonai akció végrehajtását is kilátásba helyezte Kolumbiával szemben.

Venezuela megtámadása és Nicolas Maduro elnök titkos akció keretében történő elfogása számos dél-amerikai államban keltett riadalmat, hiszen vezetőikben felmerült az az eshetőség is, hogy Donald Trump étlapján akár ők szolgálhatnak a következő menüként. Számos közép- és dél-amerikai állam, mint Brazília, Chile, Kolumbia, Mexikó és Uruguay fogalmazott meg Spanyolországgal karöltve közös nyilatkozatot, melyben elítélik az Egyesült Államok nemzetközi jogot sértő magatartását, továbbá Kolumbia kezdeményezte az ENSZ Biztonsági Tanácsának összehívását is. 

kolumbia
Gustavo Petro kolumbiai és Nicolas Maduro egykori venezuelai elnökkel. 

Kolumbiai elnök: Trump szavai "illegitim fenyegetések"

Egyes amerikai földrészen elhelyezkedő államok, mint például Kolumbia riadalma nem is ok nélküli. Ugyanis Trump Maduro venezuelai elnök elfogását követően az elnöki különgépen az újságíróknak már arról beszélt, hogy

Kolumbia is nagyon beteg (hely), egy olyan beteg ember irányítja, aki szeret kokaint gyártani és azt az Egyesült Államokban eladni, de ezt nem fogja már nagyon sokáig csinálni.

Sőt, újságírói kérdésre az amerikai elnök kijelentette, hogy akár katonailag hajlandó lesújtani a dél-amerikai államra, amely Venezuelához hasonlóan a drogkartellek melegágya. Trump szavaira először a kolumbiai külügyminisztérium reagált azzal, hogy a kijelentés és annak megvalósítása "egy ország belügyeibe való illetéktelen beavatkozás, a nemzetközi jog normáinak megsértése".

Ezt követően Gustavo Petro kolumbiai elnök, aki "illegitim fenyegetésnek" minősítette Trump kijelentését, egyértelmű üzenetet fogalmazott meg az amerikai elnöknek: egy ilyen beavatkozásnak komoly következményei lennének.

El fogják szabadítani a jaguárt az emberekben

Petro a következményekkel kapcsolatban úgy fogalmazott: 

Ha őrizetbe veszik az államfőt, akit a nép többsége tisztel és nagyra becsül, azzal elszabadítják a jaguárt az emberekben.

Sőt, Kolumbia már a hadseregben is tisztogatásba fogott, ugyanis az elnök hangsúlyozta, hogy el kell távolítani a biztonsági erőknek azon vezetőit, akik az amerikai zászlót választják a kolumbiai lobogóval szemben. Petro pedig már azt a konkrét utasítást is megfogalmazta a kolumbiai biztonsági erők felé, hogy szigorúan csak a betolakodókra lőjenek. Az, hogy ez egy esetleges támadás során előidézett káoszban hogyan lehetne lehetséges az más kérdés. 

Trumpnak és az amerikai kormánynak megvannak a tervei, amelyből az elnök megszellőztetett már egyet-egyet, de az igazi célpontok minden bizonnyal a gyenge és a drogkartellek áldozatává váló instabil államok maradnak. 

 

 

 

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.