Pesti Srácok

Óvatosságra int Orbán Viktor

Óvatosságra int Orbán Viktor

Vigyázzunk egymásra! Orbán Viktor ezt üzente a Facebookon.

Az országban az utóbbi években ritkán tapasztalt hóhelyzetre reagált szerdai Facebook-posztjában Orbán Viktor miniszterelnök.

Óvatosságra int Orbán Viktor
Óvatosságra int Orbán Viktor

Orbán: Vigyázzunk egymásra! 

A hétfő óta tartó rendkívüli időjárás próbára teszi az országot: valamennyi állami szerv teljes kapacitással dolgozik a havazás okozta helyzet megoldásán, az operatív törzs az önkormányzatokat is ugyanerre kéri. Nevezetesen, hogy lássák el a jogszabályban foglalt feladataikat, a kórházak, az iskolák, az orvosi rendelők megközelíthetőségét tegyék lehetővé. Fülöp Attila, a Belügyiminisztérium gondoskodáspolitikáét felelős államtitkára arról számolt be, vörös kódot rendelt el a szociális intézményeknél, ami azt jelenti, hogy nemcsak a hajléktalanellátók, de minden más szociális intézmény is fogadja a hideg miatt bajba jutott, fedél nélküli embereket.

Az operatív törzs arra is figyelmeztetett, hogy ahol nagyobb havazás alakult ki, ahol meteorológiai riasztás van érvényben, aki teheti, inkább ne induljon útnak. Különösen igaz ez a kevésbé gyakorlott autósofőrökre. 

Az Országos Mentőszolgálat azt kéri, a balesetek elkerülése érdekében fokozottan figyeljünk az idősekre, akik pedig merjenek segítséget kérni, és csak a legszükségesebb esetben hagyják el otthonukat.

 

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.