Pesti Srácok

Donald Trump pokoli csapást ígért Iránnak, éjjel be is következett

Izrael és az USA Iránt támadja minden felületen, de nagyon sok a válaszcsapás is.
Izrael és az USA Iránt támadja minden felületen, de nagyon sok a válaszcsapás is.

Hatalmas lángok csaptak fel egy teheráni üzemanyag-tároló közelében szombaton éjszaka, sűrű füstoszlopokat küldve az égbe. Úgy tűnik, hogy Donald Trump beváltotta a fenyegetését.

Az Al Jazeera beszámolója szerint az izraeli hadsereg elismerte, hogy szombat este üzemanyag-tárolókat és kapcsolódó létesítményeket támadott meg Teheránban, amelyeket az iráni fegyveres erőkhöz kötődőnek minősített. Ugyanezt az olajraktárat korábban, 2025 júniusában, a „12 napos háború” idején is érte izraeli csapás, számolt be az Index. Donald Trump még a tegnapi nap folyamán ígért pokoli csapást az irániaknak, be is jött. A Közel-Keleten továbbra sem csillapodnak az indulatok.

Donald Trump egyre dühösebb Iránra.
Donald Trump egyre dühösebb Iránra.
Fotó: Kenny Holston

Donald Trump figyelmeztetett

Drámai felvételeket tettek közzé az interneten, melyről kiderült – a CNN geolokációs adatai alapján –, hogy az északnyugat-teheráni Sahrán kőolaj-tároló létesítményt érte a Donald Trump által ígért hatalmas csapás.

Az amerikai elnök szombaton jelezte, hogy fokozni fogja az Irán elleni háborút, úgy fogalmazott:

ma Irán nagyon súlyos csapást fog kapni

A fenyegetés igen messze mutat:

Irán rossz magatartása miatt komolyan fontolóra vesszük azoknak a területeknek és embercsoportoknak a teljes megsemmisítését és biztos halálát, amelyeket eddig nem vettünk célba

– írta.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!