Pesti Srácok

A Tisza-közeli oktatáspolitikust igazolta le a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

A Tisza-közeli oktatáspolitikust igazolta le a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia
Fotó: Laura Nagy

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Állandó Tanácsa Székely János szombathelyi megyéspüspök, az MKPK elnöke aláírásával jegyzett, május 4-én kelt megbízással nevezte ki Rubovszky Ritát, az MKPK Oktatási Bizottságának főtanácsadójává. Ahogy arról korábban lapunk is írt, Rubovszky volt Magyar Péterék jelöltje az oktatási minisztérium élére, azonban a liberális és nyíltan vallásellenes hangok miatt a tiszás pártelnök inkább lecserélte egy liberális jelöltre.

Az MKPK megbízatásának szövege szerint "az oktatás és nevelés az a legfontosabb terület, ahol a Magyar Katolikus Egyház részt vállal a Magyar Állam közfeladat-ellátási tevékenységében. A keresztény szellemiségű oktatásnak hazánk egész történelme során az államalapítástól kezdve kulcsszerepe volt, és ez így van napjainkban is. Ezen a területen az egyháznak nagy szüksége van világi szakemberek tanácsára, közreműködésére. Ezért megbízom Rubovszky Ritát, hogy a MKPK Oktatási Bizottságának főtanácsadójaként segítse és támogassa a MKPK munkáját, valamint az illetékes állami szervekkel való tárgyalásokat az oktatás-nevelés témakörében egyházunk nevében szakértői szinten irányítsa, és a döntéseket előkészítse". 

Magyar péter
Rubovszky Rita, most már az MKPK Oktatási Bizottságának főtanácsadója Magyar Péteréknek nem kellett.
Forrás: Magyar Kurír

Rubovszky Magyar Péteréknek nem kellett oktatási miniszterként

Rubovszky Rita volt Magyar Péter elsőszámú jelöltje az oktatási minisztérium élére. Azonban a kormányfőnek és körének választása heves ellenállásba ütközött a liberálisok részéről, ami végül azza ért végett, hogy Rubovszkyt lecserélték egy liberális jelöltre, Lannert Juditra, akit a tiszás "kommentszekció" is már szívélyesebben üdvözölt. 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!