Pesti Srácok

Trump megtalálta új védelmi miniszterét – GEOrgPOLITIKA

Kedden 15 év börtönbüntetésre ítélték Jack Teixeira amerikai nemzeti gárdistát, aki bűnösnek vallotta magát számos titkos katonai dokumentum kiszivárogtatásában. „Sajnálom mindazt, amit tettem, hiba volt” – mondta a 22 éves férfi Indira Talwani bírónő előtt, aki az amerikai média beszámolói szerint meghozta az ítéletet. Az amerikai hadsereg fiatal informatikusa többször is titkos dokumentumokat tett közzé az interneten. Ezek többek között az ukrajnai háborúról tartalmaztak információkat. A férfit 2023-ban tartóztatták le, és most 15 év börtönbüntetésre ítélték. Donald Trump közben meg megtalálta új védelmi miniszterét Pete Hegseth személyében, aki eddig a Fox News műsorvezetője volt.

A nemzeti gárdistát 2023 áprilisában tartóztatták le. Miután kezdetben ártatlannak vallotta magát, márciusban bűnösnek vallotta magát hat rendbeli nemzetvédelmi információ szándékos nyilvánosságra hozatalában. Teixeira szigorúan titkos dokumentumokat osztott meg a Discord online platformon, ahonnan azok az interneten terjedtek tovább.

A „Pentagon-szivárogtatás” néven ismertté vált ügy dokumentumai közül sok az Ukrajna elleni orosz támadással kapcsolatos volt. Más dokumentumok azt sugallták, hogy az USA kémkedik szövetségesei, például Izrael és Dél-Korea után. Ez volt az amerikai titkos dokumentumok egyik legnagyobb kiszivárgása azóta, hogy Edward Snowden volt amerikai hírszerző 2013-ban feltárta őket.

Teixeira a Nemzeti Gárda légierejénél dolgozott informatikai és kommunikációs szakemberként, a harmadik legalacsonyabb katonai rangban. Mivel a bűncselekmények idején aktív szolgálatban volt, mind a szövetségi törvények, mind az amerikai katonai joghatóság alá tartozott. Teixeirát tettéért még katonai bíróság elé is fogják állítani, ahol akár több évtizedes börtönbüntetést is kiszabhatnak rá.

PestiSracok facebook image

Trump megtalálta új védelmi miniszterét Pete Hegseth személyében, aki eddig a Fox News műsorvezetője volt. Hegseth ismert Ukrajna támogatójaként élesen bírálta Joe Bident, amiért szerinte nem támogatja Ukrajnát elég gyorsan és kellőképpen katonailag az Oroszország elleni harcban. Putyint „háborús bűnösnek” nevezte, aki vissza akarja állítani a Szovjetuniót. Hegseth eddig sem támogatta a tűzszünetet, a kijelölt védelmi miniszter szerint Putyin számára a tűzszünet csak egy „újratöltési lehetőség”.

Leendő főnöke, az elnök, azonban másképp látja a dolgokat. A legfrissebb médiajelentések szerint Trump azt tervezi, hogy befagyasztja a jelenlegi frontvonalakat, azaz sem Oroszország, sem Ukrajna nem folytathatná tovább a harcot. Mindkét fél megtartaná az ellenőrzést a harcok beszüntetésekor birtokolt területei felett.

A német kormányválság tovább mélyül. A Szociáldemokrata Párt (SPD) már nem akarja Olaf Scholz jelenlegi kancellárt újraindítani az előrehozott választásokon, hanem Boris Pistorius honvédelmi minisztert jelöli. A CDU/CSU Friedrich Merzet fogja indítani, a Zöldek pedig valószínűleg Robert Habeck gazdasági minisztert jelölik a választásokra.

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.