Ötszázhuszonkilenc igennel, százötven ellenszavazattal, tizennégy tartózkodás mellett csütörtökön elfogadta az Európai Parlament azt az állásfoglalást, amely felszólítja az Európai Bizottságot: indítson jogállamisági mechanizmust Magyarországgal szemben a mellesleg éppen a mai naptól hatályos gyermekvédelmi törvény miatt. A magyar baloldali EP-képviselők már diadalittasan ünnepelnek, amiért megint sikerült meghurcoltatni hazájukat, ráadásul egy olyan példaértékű törvénnyel szemben, amelyet más uniós tagállamok is követni készülnek, hogy hatékonyan megvédhessék a kiszolgáltatott gyermekeket a sérelmükre elkövetett pedofil bűncselekmények és az LMBTQ-mozgalom erőszakosan, nyugaton már oktatási intézményekben is terjesztett propagandájával szemben.
Az ellenzék magyar EP-képviselői – a Jobbik politikusa, Gyöngyösi Márton kivételével – mindannyian megszavazták a határozatot. A balliberális többségű testület többek között azt követeli:
- a magyar hatóságok a diszkriminációmentesség elve alapján használják fel az uniós pénzeket, tehát az ország addig ne kaphasson forrásokat a 2021–2027 közötti keretköltségvetés egyes alapjaiból, amíg a lehetséges jogsértések fennállnak;
- az Európai Bizottság addig ne végezze el a magyar nemzeti helyreállítási terv értékelését, amíg fennáll annak a lehetősége, hogy az bármilyen formában is hozzájárul a vitatott törvény végrehajtásához;
- a szlovén EU-elnökség a hetes cikkely szerinti, úgynevezett jogállamisági eljárásban tűzze ki a szavazást a Magyarországnak megfogalmazandó ajánlásokról, újabb szakaszba léptetve az eljárást;
- az Európai Bizottság kezdje el alkalmazni a január elsejétől hatályos jogállamisági rendeletet, mert az az uniós kifizetésekhez egyértelmű jogállamiság-definíciót rendel.
Az elfogadott, egyértelműen pénzmegvonással fenyegető állásfoglalásnak nincs rövid távú, konkrét jogi következménye, az inkább a szerződések felett őrködő Európai Bizottságra akar nyomást gyakorolni, hogy lépjen fel Magyarországgal szemben.
Mint ismert, a hazánk ellen indított újabb hadjáratot is a magyar baloldali politikusoknak köszönhetjük, akik érdemben semmit sem tesznek a gyermekvédelem megerősítése érdekében, ellenben a magyar országgyűlés nagy többsége által elfogadott pedofiltörvényt homofóbnak és kirekesztőnek bélyegezték. Azonnal Strasbourgba rohantak panaszra, aminek az egyik következménye, hogy a minap Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is nekünk esett és szégyenteljesnek nevezte a magyar komplex gyermekvédelmi törvényt, sőt, kijelentette, hogy az új magyar jogszabály a legnagyobb problémája Európának.
A hisztériakeltés Európa-szerte nagy hullámokat vert, sikeresen elterelve a figyelmet terrorista akciókról, fokozódó erőszakhullámól, a bevándorlás okozta újabb nehézségekről. Az utóbbi hetekben a külföldi sajtó slágertémája is a gonosz magyar kormány lett, amely globális gyűlöletet és kirekesztést hirdetett, sőt, törvényt is hozott a normálistól eltérő szexuális identitás szerint élők ellen.
Strasbourgban szerdán Varga Judit igazságügyi miniszter képviselte a magyar kormányt a vitában. A pedofiltörvényt bíróló felszólalók, többek közt Věra Jourová, az EP alelnöke, Iratxe García Pérez, spanyol balliberális képviselő (Szocialisták és Demokraták), Terry Reintke az Európai Zöldektől és Guy Verhofstadt is erősen bírálta hazánkat és a pedofiltörvényt, diszkriminációt emlegetve, amely minden jogtól megfosztja az LMBTQ-embereket. Volt, aki nemcsak a törvény visszavonását, hanem Magyarország unióból való távozását szorgalmazta. Miközben a Fidesz magyar képviselői igyekeztek a törvény valódi lényegére és értelmére rávilágítani, a magyar balliberális képviselők, mint Cseh Katalin, Donáth Anna vagy Dobrev Klára folyamatosan az ország minél durvább megbüntetését, a források megvonását követelik.
Varga Judit igazságügyi miniszter szerint Magyarországot azért állította pellengérre az Európai Parlament, mert a legmagasabb szinten védjük a gyermekeket. Az EP hazánkkal szemben megfogalmazott állásfoglalását egy olyan képviselő dolgozta ki, akit korábban felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek kompromittáló szexuális tartalmak küldözgetése miatt – emlékeztetett a miniszter, és arra is felhívta a figyelmet, hogy milyen visszás körülmények között hurcolják meg ismét Magyarországot:
A határozat szövege tele van tárgybeli tévedésekkel és hazugságokkal. Hogy egy példát említsek: a szöveg szerint június 30-ig várták a magyar kormány válaszait a Bizottság kérdéseire, de állításuk szerint csak július 1-én kapták meg azokat. Ezzel szemben a valóság az, hogy az Igazságügyi Minisztérium június 30-án, időben küldte meg a válaszokat a felvetődött kérdésekre. Nem elég, hogy a szokásos két hónap helyett csak egy hetünk volt a válaszadásra, még azt is el akarják vitatni, hogy betartottuk a határidőket, ami felháborító
– írta Facebook-posztjában Varga Judit. Orbán Viktor közben Szerbiába utazott. Belgrádban nyilatkozott a Strasbourgban folyamatban lévő eseményekről. A miniszterelnök úgy fogalmazott:
Minden világos és érthető: az Európai Parlament és az Európai Bizottság azt akarja, hogy az LMBTQ-aktivistákat és szervezeteket beengedjük az iskolákba és az óvodákba. De Magyarország ezt nem akarja. A vita arról szól, ki dönt arról, hogyan neveljük a gyermekeket.
A kormányfő szerint ez egyértelműen nemzeti hatáskör.
Itt a brüsszeli bürokratáknak nincs semmi keresnivalója
– jelentette ki Orbán Viktor. A miniszterelnök az elfogadott nyilatkozatra rövid videoüzenettel reagált Facebook-oldalán, amelyhez azt írta:
Brüsszel LMBTQ-aktivistákat akar küldeni a magyar iskolákba. Nem hagyjuk! // Brussels wants to send LGBTQ activists to Hungarian schools. We will not let this happen!
https://www.facebook.com/orbanviktor/videos/497862994823653
Vezető kép: MTI/EPA/Patrick Seeger
Facebook
Twitter
YouTube
RSS