Bárki bármit mond, bármeddig tart ez az időszak, nekem ez aranykor – írta közösségi oldalán Dr. György László. A Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a hétfői, ismét telt házas, Magyarország–Olaszország Nemzetek Ligája-mérkőzést megelőző posztjában kifejtette, miért éri meg stadionokat építeni.
Az államtitkár szerint lehet sokféleképpen magyarázni, de a magyar válogatott felnőtt mentálisan, küzdeni tudásban, szervezettségben az élvonalhoz a világ legrajongottabb, legtöbb embert megmozgató sportjában. Hozzátette ugyanakkor, ehhez infrastrukturális fejlesztések is kellettek. Hogy pontosan miért, azt három pontban foglalta össze:
- Egy 60 éve amortizálódó infrastruktúrát építettünk újjá a következő 60 évre.
- Ez alatt az idő alatt, 2010 és 2020 között utakra, hidakra, autópálya-építésre, kórház-, iskola-, óvoda-, bölcsődefelújításra és -építésre több mint 10 ezer milliárd forintot költöttünk!
- A németek precízek, mindent kiszámolnak. A University of Bonn, Németország elit kutatóegyetemének kutatói számszerűsítették a 2006-os németországi foci vb és a végén elért 3. helyezésük német gazdaságra gyakorolt közvetett, vagyis járulékos hatásait. Előzetesen a német kormány 1.6 százalékos növekedést várt 2006-ra, látva az eufóriát az előrejelzésüket 2.3 százalékra módosították, a vége 3.2 százalék lett.
Utóbbi jelenséget az államtitkár az úgynevezett viselkedési közgazdaságtan tételével magyarázta. Álláspontja szerint, ha bizakodók az emberek, reménnyel telve formálják a jövőjüket, többet fogyasztanak, vállalkozóként bátrabban ruháznak be.
A »feelgood factor« 1.6 százalékpontot tett hozzá Németország 2006-os gazdasági növekedéséhez. Az idei magyar GDP 1.6 százaléka 1000 milliárd forint
-jegyezte meg.
Az államtitkár hozzátette, a stadionokat magyar munkások építették, magyar mérnökök tervei alapján, magyar anyagból. Tehát az a pénz, amit stadionokra költöttünk, a magyar gazdaságba áramlott vissza– jelezte.
Arról meg végképp nem beszélve amikor a mérkőzés elején és végén 70 ezer torokból felcsendül a Himnusz. Az érzés. Megfizethetetlen.
-zárta gondolatait György László.
Forrás: György László Facebook-oldala, Fotó: MTI/KKBK
Facebook
Twitter
YouTube
RSS