Gurulnak a gyurcsányisták gyógyszerei szerteszét. Fleck Zoltán a jogállam fölfüggesztésével fenyeget, Gábor György pedig az ellenállás új, még durvább korszakával riogatja a fideszeseket. Közben Fegyőr András már azt is kiszámolta, hány kormánytisztviselőt rúgnak ki, ha hatalomra jut a tan(ács)köztársaság. Véres leszámolás lesz, annyi szent. Persze, végső soron az egész csak rajtunk múlik: hagyjuk-e az újbolsevik őrjöngést, vagy leverjük őket 2022-ben.
„2010 óta egy diktatúra jött létre hazánkban. Diktátorokkal, egyeduralkodókkal történő »dialógus« súlyos károkat előidéző kontraproduktív vállalkozás: több mint bűn, súlyos politikai hiba. Az ellenállás többé nem folyhat a hagyományos keretek között: minden megtámadott intézmény a demokráciáért és a szabadságért küzd, a szakpolitikai ellenállás korszakának vége” – írja a 444-en megjelent Diktatúra és „kompromisszum” című dekrétumában Gábor György „vallásfilozófus” meg valami Kardos nevű „esztéta”, a Lukács Archívum egykori anyagmozgatója.
Magyarán: a „szakpolitikai ellenállás” eddigi csodálatosan békés „hagyományos keretei” – gondolom, itt a hídlezárásokra, Fidesz-székház ostromára, rendőrök füstbombával dobálására, köztévés portások taszigálására, református püspök leköpésére, egyetemfoglalásra, parlamenti randalírozásra stb. utalnak – már nem elegendők. Túl puhák. Több kell.
Gábor György ellenálló, aki nem mellesleg az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem tanszékvezetője, leszögezi:
„itt már nem kormányt, hanem rendszert kell váltani, ha azt akarjuk, hogy a kiépült diktatúra helyén a demokrácia, az autonómia és a szabadság rendszere jöjjön létre. Mindezen okokból, már messze nem elég az amúgy is sok sebből vérző ellenzéki összefogás: a Fidesz által az országra kényszerített kettéosztottság azt jelenti, hogy csakis egy széles, nemzeti ellenállási mozgalom (NEM) lesz képes a váltás kereteinek a megteremtésére, arra, hogy ez a diktatórikusan kettészelt ország, ha nehezen is, de ismét nekirugaszkodhasson az elnyomás rendszere helyén a szabadság rendszere felépítésének.”
Azért értelmetlen a tárgyalás Gábor és haverja szerint, mert – s itt egy visszafogott hasonlat következik – Orbán olyan, mint Hitler. Ennyiből is látszik: nagy formátumú, kifinomult, ízléses vallásfilozófussal van dolgunk… Átjárja őt a vallás, a pátosz. Hitler és Orbán…
Zárójelben: Gábor és Kardos is tagja volt annak a szinte kivétel nélkül hithű ballibsi „filozófusokból” álló brancsnak (Heller Ágnes, Vajda Mihály, Radnóti Sándor stb.), amely 2010 előtt nagyjából félmilliárd forintot nyalt föl állítólagos kutatásokra az MTA-n. Ez volt az úgynevezett „filozófusbotrány”. Egy ideig nyomozgattak is az ügyben a rendőrök, de aztán elsikálták az egészet. Hogy miért, azt ne tőlem kérdezzék.
Gábor az, aki pár napja Gyurcsánnyal ebédelt, és megbízást kapott egy „szellemi műhely” létrehozására, amelynek célja „a teljes ellenzéki összefogás elősegítése, elméleti alapjainak megteremtése” a 2022-es választásra. „Egyfajta értelmezési keretet alkotnak meg” – árulta el buzgólkodása célját az ATV-n. Akkor viszont már kevésbé volt közlékeny, amikor a Magyar Nemzet arról faggatta, mit szól hozzá, hogy az ellenzék egy tetőcsúszdásozó, judapestező jelöltet indít Borsodban az időközin. Válasz helyett úgy lecsapta a kagylót, hogy nyekkent.
Gábor György régi, masszív gyűlölködője a honi közéletnek. Párját ritkító típus. Annak idején magam is rendszeres olvasója voltam népszavás epeömléseinek, amelyekben hétről-hétre különböző konzervatív politikusokról, keresztény szellemiségű újságíró kollégáimról mondta ki, hogy valójában menthetetlen nácik, zsidófalók. A bűnösség bizonyításával keveset bíbelődött – ám az akkoriban nem is volt feltétlenül szükséges. Elég volt hozzá, hogy az SZDSZ és szektásai kezében volt a sajtó kilencven százaléka, s heteken keresztül szajkózták a vádat. Remek emberek estek áldozatul a gyűlöletszekta őrjöngésének. Tébolyukra jellemző: még sajátjaikra is kimondták a fatvát, ha úgy alakult – erről Romsics Ignác tudna mesélni.
- E szekta egyik legeszelősebbike volt tehát Gábor. Pontosabban: most is az. Nem véletlen, hogy a Böszme belső köreibe bejáratos, fontos feladatokat kap.
És talán az sem véletlen, hogy az elmúlt napokban magasabb fordulatszámra kapcsoltak a Gyurcsány-szekta körüli futóbolondok. Rajzási időszak lehet, vagy csak elfogyott a gyógyszer. A minap egy Fleck nevű „jogszociológus” adta a jobboldal értésére: ha ’22-ben a mostani ellenzék hatalomra jut, egy kis időre fölfüggesztik a jogállamot. Gondolom, arra az időre, amíg a kivégzőosztag újratölt…
Hogy e jogállam-fölfüggesztés hatálya alatt mi minden történhet, azt Fleck a fantáziánkra bízta. Ugyanakkor érkezett Fegyőr András, aki nem volt ennyire szégyenlős, kerek perec kijelentette: első lépésként hétszáz kormányzati tisztviselőt rúgnak ki a francba, ha kormányra vergődnek. Azt pedig már korábban kilátásba helyezte, hogy Orbánnak Putyinhoz kell majd menekülnie, amennyiben túl akarja élni a rezsimváltást…
- Ezért is érdemes tehát nagyvonalúan, gavallér módon bánni az ellenzékkel, hagyni őket büntetlenül randalírozni, füstbombázni, egyetemfoglalósat játszani, székházat ostromolni, hazát árulni – hiszen fordított esetben ők is ugyanilyen nagyvonalúak lesznek… Ja, mégsem.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS