A PestiSrácok.hu információi szerint a Terrorelhárító Központ (TEK) munkatársai újabb gyanúsítottat fogtak el abban az ügyben, amely a Demokratikus Koalíció (DK) korábbi tagját, Kőrös Gusztávot érinti. Gyurcsány volt párttársa a gyanú szerint magát TEK-esnek kiadva, politikai kapcsolatokra hivatkozva csalt ki több tízmillió forintot több vállalkozótól.
Múlt hét kedden a Terrorelhárító Központ (TEK) munkatársai újabb gyanúsítottat fogtak el Dombóváron abban az eljárásban, amely a Demokratikus Koalíció (DK) egykori tagját, a bajai hamis videót készítő Kőrös Gusztávot is érinti – értesült a PestiSrácok.hu. A 74 éves férfiért azért a TEK ment, mert adatok merültek fel arra nézve, hogy éles lőfegyverrel rendelkezik. Úgy tudjuk, a férfit azzal hozták összefüggésbe, hogy ő volt az, aki a csalással gyanúsított Kőröséknek felhajtotta a későbbi sértetteket.
Több tízmilliós csalással gyanúsítják Gyurcsány volt párttársát
Ismert, Gyurcsány Ferenc egykori párttársát és négy másik személyt különösen nagy kárt okozó csalás gyanújával október 6-án este vették őrizetbe, majd a Kaposvári Járásbíróság elrendelte az előzetes letartóztatásukat. Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a történet előzménye, hogy még 2017 tavaszán a hatóságok olyan adatok birtokába jutottak, hogy egy ekkor még beazonosítatlan férfi és társai csalást követett el Debrecenben: több tízmillió forintot vettek át az ügy egyik sértettjétől feltehetően fiktív üzleti tevékenység lebonyolításához. Az átvert sértett erről úgy nyilatkozott, hogy a pénz átadásakor a csaló egy fekete színű, feltehetően páncélozott Mercedes gépkocsival érkezett, két személy kíséretében. Ők fekete nadrágot, bakancsot, barett sapkát, és TEK-es feliratú pólót viseltek, sőt oldalukon még maroklőfegyver is volt. A csaló férfi neki azt mondta, hogy politikai kapcsolatai is vannak, és a kormány ezért biztosít neki ilyen fokú védelmet.
Államtitkárnak is kiadta magát
Értesüléseink szerint néhány hónappal később Budapest VIII. kerületében is feltűnt az „álTEK-es” konvoj: egy mikrobusz, egy sötét színű Audi Q7 és egy Mercedes személygépkocsi. Az autókon kék színű megkülönböztető jelzés volt, valamint azokban egy-két fő, TEK feliratú ruhában, oldalukon fegyverrel, bilinccsel. Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) vizsgálódott, majd bekapcsolódott a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) is. Ezután derült ki, hogy a magukat terrorelhárítóknak kiadó banda vezetője Kőrös Gusztáv, aki korábban a Demokratikus Koalícióban politizált, valamint ő készítette 2014-ben a bajai hamis videót, állítása szerint az MSZP megbízásából. Úgy tudjuk, Kőrös több esetben államtitkárnak adta ki magát. Az elfogásuk után az is kiderült, hogy több személy viselt fekete bevetési ruhát, taktikai mellényt, rajta elöl jelvényszámot imitáló számsor, TEK POLICE, hátul TEK felirattal. A taktikai mellényeken kívül több személynél volt maroklőfegyver, illetőleg géppisztoly. Az elfogás során a TEK feliratú bevetési ruhában lévő gyanúsítottaktól és járművükből kerültek elő a lőfegyverek. Később megállapították, hogy a maroklőfegyverek valójában gáz-riasztó fegyverek, a géppisztolyok pedig airsoft fegyverek voltak. A bilincseik fémből készültek, azok olyanok voltak, mint amilyeneket a rendőrség is használ. Az ügyben a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság jár el.
Vezető kép:Hír TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS