Az egykori Kossuth téri kordonbontó Fidesz egy egykori kordonállítót nevezett ki a Pécsi Tudományegyetem gazdasági vezetőjévé 2014 decemberében. Jenei Zoltán szocialista éra beli ténykedését az alfahír.hu portál vette számba.
2002-ben Lamperth Mónika az addig az ORFK gazdasági főigazgatójaként ügyködő Jeneit a Belügyminisztérium gazdasági helyettes államtitkárává nevezte ki. Jenei a második Gyurcsány-kormányban – 2006 júniusától – az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium rendészeti szakállamtitkára volt, egészen 2007 májusáig, amikor is – többek között – a Kossuth téri kordonerdő miatti elképesztő állapotok miatt távoznia kellett.
Az akkor kritikák szerint Jenei “nem egyeztetett” az ORFK vezetésével a kordonok ügyében, holott a tárcánál éppen az ő feladata lett volna közvetíteni a politika és a szakma között. 2007 elején Jeneiék – Gergényi Péterrel karöltve – még az Országgyűlés akkori elnökével, Szili Katalinnal szemben is megvédték a kordonokat, mondván arra “biztonsági kockázatok” miatt továbbra is szükség van.
Jenei úr nemcsak szakértelméről” volt híres, remek ingatlanbefektető hírében is állt, áll – írja az Alfahír. A civilben amúgy közgazdász még 2003-ban, finoman szólva is kedvezményes áron, 11,6 millióért vette meg a 93 négyzetméteres, III. kerületi szolgálati lakását, amihez teremgarázs is tartozik. Piaci elemzők szerint az ingatlan akkori értéke 30 millió forint volt.
A kancellári rendszer létrehozásával a kormány célja az volt, hogy “megszűnjön a felsőoktatásban a rossz gazdálkodás”. Az új rendszerben a rektor az intézmény első számú vezetője, de a kancellár felel az igazgatási, gazdálkodási, jogi, közbeszerzési, műszaki, informatikai működtetésért is.
Forrás: alfahir.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS