Annyira mégsem lehet megelégedve önmagával az európai liberális elit, ugyanis olyan jól sikerült “elszigetelni” Magyarországot, hogy csak a legfontosabb politikai vezetők látogattak Budapestre. A politikai realitás ugyanis megváltozott, árulta el Szijjártó Péter a Kossuth Rádió „Vasárnapi újság” című műsorában. A tárcavezető szerint Trump győzelmének következményei Magyarországon is érezhetőek lesznek, ugyanis reális esély van arra, hogy Európában jövőre beköszöntsön a béke.
Az elmúlt években unalomig hallgathattuk azokat a kritikákat, miszerint a magyar politika elszigetelte Magyarországot
– mondta Szijjártó Péter hozzátéve, hogy ha az elszigetelődés azt jelenti, hogy egy sor európai is világ vezető jön Budapestre, akkor azt vállaljuk. A tárcavezető felidézte Manfred Weber szavait is, miszerint senki nem szeretne Budapestre jönni. Mint azóta kiderült, nem így lenne.
Szijjártó szerint ennek egyik oka, hogy a háborúpárti Joe Biden és Demokrata párt kormánya megbukott az amerikai választásokon, ez pedig új politikai valóságot teremtett.
Üdítő frissességnek nevezte a Budapesten rendezett Európai Politikai Közösség tanácskozásával kapcsolatban, hogy új gondolatok jelentek meg a vezetők közötti diskurzusban. Ugyanakkor azt veszélyesnek nevezte, hogy ezeket a friss gondolatokat nem az európai vezetőktől hallhattuk.
Mi a következménye annak ezekre a politikusokra nézve, hogy éveken át egy károkozó politikát folytattak
– tette fel a kérdést Szijjártó Péter.
Donald Trump győzelme, nemcsak a globális politikában, hanem a magyar emberek életében is érezhető változást hozhat
– fogalmazott Szijjártó Péter. Ezt azzal magyarázta, hogy álláspontja szerint az amerikai elnökválasztás eredményét mindenki a saját bőrén érezheti, Trump elnökségével pedig reális esély nyílik, hogy a jövő évben már eljöjjön a béke. A tárcavezető szerint ez azért fontos a mindennapi életben, mert ha azokat a forrásokat, amelyeket most a háború következményeinek enyhítésre fordít a kormányzat, azt olyan dolgokra lehet költeni, mint a családi adókedvezmény megduplázása, vagy a kis-, és közepes vállalkozások támogatására.
A Trump-elnökség kereskedelmi politikáját illetően a külügyminiszter elmondta, Kína és Amerika között biztató tárgyalások zajlottak Trump előző ciklusában, és olyan gazdaságpolitikát kell képviselni, ami megelőzi a blokkosodást.
Olyan megállapodásokat kell kötnünk Kínával és az Egyesült Államokkal, amelyek a legelőnyösebbek
– jegyzete meg Szijjártó Péter.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS