Őrizetbe vette a rendőrség a 2009-ben eltűnt MTK-focista, Katzenbach Imre két feltételezett gyilkosát (akik közül az egyik az ismert rapper, Curtis testvére), valamint az emberölés felbujtóját is – tudta meg a PestiSrácok.hu. Utóbbi férfi, H. László – a tavaly meggyanúsított H. Attilához hasonlóan – az Eclipse Informatikai Zrt.-hez köthető gazdasági büntetőügy egyik érintettje volt (a férfit végül jogerősen felmentették). Úgy tudjuk, az Eclipse-vezetők strómanjának tartott Katzenbachnak azért kellett meghalnia, mert 500 millió forinttal meglopta főnökeit, illetve ki akart pakolni az általa tudott bűncselekményekről. A 2010 előtti időszakban kiváló titkosszolgálati és politikai kapcsolatokkal rendelkező céghez köthető egyébként az a P. László is, aki a Szilvásy-féle kémperben is vádlott volt és személyében is kapcsolódik a 2010 előtti titkosszolgálati vezetőkhöz, illetve a gyilkossággal gyanúsított emberekhez.
Három személyt (Sz. Lajost, L. Istvánt, H. Lászlót) vett őrizetbe a Terrorelhárítási Központ (TEK) segítségével a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) a 2009-ben eltűnt, majd 2020 őszén kiásott volt MTK-focista, Katzenbach Imre meggyilkolása ügyében. Arról tavaly decemberben számoltunk be, hogy Katczenbach meggyilkolása miatt a szocialista kormányok alatt milliárdokkal kitömött Eclipse Informatikai Zrt.-hez köthető gazdasági büntetőügy egyik elítéltjét, H. Attilát gyanúsították meg a hatóságok, hiszen Katzenbach maradványait a H. Attilához köthető vadászbirtokon ásták ki a rendőrök. Katzenbach neve is az Eclipse-botrány miatt vált igazán ismertté, a férfi stróman volt, „eltűnése” előtt 500 millió forintot vett magához. A Vám- és Pénzügyőrség még 2010 tavaszán, a nyomozásról tartott sajtótájékoztatón az Eclipse Informatikai Rendszerház Zrt. kapcsán hét és félmilliárd forint értékű fiktív számlázásról és kétmilliárd forintos adóhiányról számolt be. Az akkori gyanú szerint az elsősorban építőipari tevékenységet folytató cégek bankszámláira került pénzt (három év alatt több mint tízmilliárd forintot) továbbutalták, majd az összegeket nagyrészt a láncolat végén lévő stróman, Katzenbach Imre vette fel. Az ügyletekben érintett mintegy húsz vállalkozás kapcsán 2007 és 2009 között az adatok szerint hárommilliárd forint adóhiány keletkezett és tízmilliárd forintos pénzmosás történt. Mindeközben a cégek, köztük az Eclipse Zrt. is, nem fizettek áfát sem (a botrányról bővebben itt olvashatnak).
Megüzenték, hogy meg fogják ölni
Megírtuk azt is, hogy Katzenbach idővel már rettegésben élt és féltette a családját. Ezt igazolja az az Átlátszón néhány éve megjelent, a férfihoz köthető levél, amit „eltűnése” előtt nem sokkal írt, és amit a focista apósa juttatott el a nyomozó hatóságnak.
Életveszélyesen megfenyegettek, meg akarnak öletni! Ezekkel keresték meg a feleségem és üzenték általa… több esetben üzentek, hogy eltesznek láb alól
– írta Katzenbach, aki a levélben kifejtette, hogy feleségén keresztül megüzenték neki, hogy meg fogják ölni, a gyereke apa nélkül fog felnőni. Leírta azt is, hogy a gazdasági machinációkban H. Attila utasításait követte, aki a bűncselekmény egyik kulcsfigurája és akihez a fenyegetések részben köthetőek.
Curtis testvére az egyik gyanúsított
Katzenbach először 2009 áprilisában szívódott fel, azután, hogy félmilliárdot felvett egy bankfiókból, társai tudta nélkül. Az egykori focista Görögországba ment, családjával ugyanakkor telefonon (a lebukástól félve telefonfülkékből hívta őket) rendszeresen tartotta a kapcsolatot. Információink szerint H. Attiláék 2009 augusztusában ugyanakkor rábeszélték, hogy térjen vissza Magyarországra. Katzenbach Imre ekkor komppal Olaszországba utazott, ahonnan H. és az Eclipse-ügy egy másik érintettje autóval hozták haza (hogy nyomást gyakoroljanak a focistára, a két férfi a volt MTK-labdarúgó kislányát is magával vitte az útra). Az elvitt pénz egy jelentős része megkerült, de azt nem tudni, hogy mennyi maradt Katzenbachnál, aki pár héttel később újra eltűnt, de ezúttal már semmilyen életjelet nem adott magáról. Nem véletlenül, hiszen már halott volt. Információink szerint az ügyben több tanú is megszólalt a rendőröknek: úgy tudjuk, ők elmondták, hogy a volt focistát H. Attila csalta a vadásztelkére, ahol Sz. Lajos és L. István a férfit meggyilkolták, majd elásták. Forrásaink szerint H. Attila adta ki a közvetlen utasítást Sz.-nek és L.-nek az áldozat meggyilkolására, ám a valódi megbízó H. László volt, aki 2005 novemberétől volt az Eclipse felügyelőbizottságának tagja, és ő irányította egy másik vezetővel közösen a céget, sőt, a pénzügyekért is ő felelt. Úgy tudjuk, Katzenbachnak azért kellett meghalnia, mert meglopta főnökeit, illetve tartani lehetett attól, hogy mindent kipakol a milliárdos bűncselekmény-sorozatról. Tudható az is, hogy Sz. Lajos és L. István súlyos koponyasérüléseket okoztak az egykori labdarúgónak. Katzenbachnak esélye sem volt, hiszen támadói mindketten harcművészek, illetve Sz. Lajos emellett hivatásos katona volt. Sz. Lajos egyébként nem más, mint az ismert magyar rapper, Curtis testvére.
Az NVSZ is besegít az NNI-nek
Sz. Lajos és L. István egy olyan vagyonvédelmi céghez köthetőek, amely vállalkozás környékén volt rendvédelmi és titkosszolgálati alkalmazottak, illetve az éjszakából ismert figurák is jelen vannak. Úgy tudjuk, a bulinegyed több frenkventált helyének biztonságáért felel ez a vállalkozás, de szerződésben vannak a Budapest Airporttal is. Értesüléseink szerint a vagyonvédelmi céghez kötődő egykori rendvédelmisek és titkosszolgálati személyek miatt az NNI-nek a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) is segítséget nyújt a nyomozásnak ebben a szálában.
Milliárdos állami megbízások
A titkosszolgálati szál az Eclipse Informatikai Zrt.-vel kapcsolatban is felmerült, hiszen a jó politikai kapcsolatokkal is rendelkező cég vitatott körülmények között jutott sokmilliárdos állami megbízásokhoz a 2000-es években az MSZP-kormányok idején, többek között a Belügyminisztérium egyik intézményétől. A megnyert informatikai tenderek révén megszerzett összegeket a vállalkozástól továbbutalták a valódi tevékenységet nem végző – és fiktív számlákat kiállító – beszállító cégeknek. Az akkori gyanú szerint megállapítható volt, hogy az Eclipse Zrt. két, egymástól elkülöníthető gazdasági csoporttal volt kapcsolatban. Az egyik élén a Zömök Kft. állt, amely P. Lászlóhoz tartozott, ő a Gyurcsány-kormányban titkosszolgálatokat irányító miniszter, Szilvásy György és két másik titkosszolgálati vezető, Galambos Lajos és Laborc Sándor ellen indult úgynevezett kémperben is vádlottként szerepelt. A Heti Válasz korábbi cikke szerint a 2010 előtt titkosszolgálati vezetőkhöz ezer szállal kötődő P. László a kijevi Repülőmérnöki Egyetemen végzett, felesége is a volt Szovjetunióból származik. A Heti Válasz írt arról is korábban, hogy Galambos 2007-ben azért vitte be P.-t az NBH-hoz afféle külsős humánerő-átvilágítónak, hogy hazugságvizsgálatokkal szűrjék ki, milyen útvonalon szivárognak titkosszolgálati információk az akkor ellenzékben lévő Fideszhez. Mint írták, P. László cége szinte a teljes magyar államot behálózta. Dolgoztak a belügyi és a honvédelmi tárcának, a Magyar Nemzeti Banknak, a Miniszterelnöki Hivatalnak, a Köztársasági Őrezrednek és a rendőrségnek is. Sőt, a repteret működtető Budapest Airport 2004-ben, még köztulajdonú vállalatként megbízta a Zömök Kft.-t a kültéri kerítésvédelmi rendszer karbantartásával. P.-t a kémperben és az Eclipse-ügyben is felmentették, ám úgy tudjuk, más – szintén a reptérhez köthető – gazdasági bűncselekmények miatt ülnie kellett, jelenleg pedig reintegrációs őrizetben van (ez lényegében tíz hónap házi őrizetnek felel meg).
Elsimíthatták az alvilág ismert alakjának büntetőügyeit
Megjegyzendő, hogy P. azzal a Galambossal volt vádlott a kémperben, aki terheltként érintett egy másik titkosszolgálati ügyben is. A titkosított ügy szálai a Gyurcsány-kormány idején alapított Egymásért alapítványig vezethetők vissza: a vád szerint az alapítvány – amelynek megalapítását Nagy Lajos, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) 2006-ban elhunyt első igazgatója kezdeményezte – számára egy magáncég 2005-ben és 2006-ban hozott Ázsiából az országba milliárdos értékű vámárut, több tonnányi élelmiszert arra hivatkozva, hogy adomány, ám azok a nagy áruházláncok polcaira kerültek, így csaknem másfél milliárdnyi adót nem fizettek be az államkasszába. Később feltáró vallomásokból kiderült, hogy az egykori közhasznú szervezet a Gyurcsány-kormány legmagasabb rangú titkosszolgáinak a kifizetőhelyeként működött évekig, cserébe a hatóságok vezetői elsimították a szervezett bűnözés ismert alakjának, Jakubinyi Róbertnek, az alapítvány „pénztárosának” a büntetőügyeit (Jakubinyiről bővebben ebben a cikkünkben olvashatnak). Galambosék szolgálataikért a vád szerint százmilliós összegeket kaphattak a csalással, sikkasztással és csempészéssel is vádolt férfitól, aki információink szerint korábban élénk érdeklődést mutatott – különböző személyek megbízásából – a Budapest Airport privatizációjának részletei iránt.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS