Már több mint három éve nyomoz, mégsem gyanúsított meg senkit az ügyészség abban a korrupciós ügyben, amelynek szálai egy hivatali helyzetével többször is visszaélő volt NAV-os pénzügyőrhöz, ügyvédi és bírói korrupcióhoz, kenőpénzért megvett ítélethez vezetnek.
A NAV volt tisztje, B. Ildikó ellen a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) még 2016-ban kezdett titkos nyomozást, amelynek során felmerült annak a gyanúja, hogy eladta a második gyermekét, akit 2012 decemberében Bécsben hozott a világra. Az ügyben azóta jogerősen marasztaló ítélet született. A volt NAV-os alkalmazottat több bűncselekménnyel is meggyanúsították (kábítószer birtoklás, önbíráskodásra való felbujtás, lőfegyverrel való visszaélés, személyes adattal való visszaélés), ám végül megszüntették ellene az eljárásokat, igaz, utóbbi ügyben a sértett panasszal élt a megszüntető határozat ellen. Később az is kiderült, a nő ennél jóval komolyabb korrupciós botrányban is érintett lehet:
a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) 2018 nyara óta hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt is nyomoz egy olyan feljelentés alapján, amelyben a volt NAV-os pénzügyőr mellett adóhatósági, ügyvédi és bírói korrupcióról is beszámolt a feljelentő. Az ügyészséghez eljuttatott feljelentésben többek között az áll, hogy a volt NAV-os alkalmazott munkahelyi kapcsolatait és beosztását felhasználva járt el az adóhatóság által indított különböző adó- és büntetőügyekben. Mint megírtuk, az ügy bonyolultságától függően a hölgy ötszázezer és ötmillió forint közötti összegeket kért és kapott, de előfordult, hogy a nő a NAV Bűnügyi Főigazgatóságán járt el, illetve a NAV Repülőtéri Igazgatóságához tartozó Cargonál vámkezelésre váró árukat hozott ki alacsonyabb költségek megfizetése mellett – áll a feljelentésben, amely azt is tartalmazza, hogy kik voltak azok a munkatársak, adott esetben felettesek, akik segítséget nyújthattak és ezért szintén részesedtek a korrupciós pénzből.
Ahogy arról már beszámoltunk, a tanú megemlített egy olyan alkalmat is, amikor az egykori pénzügyőr őrnagy egy nagyon magas beosztású NAV-os vezetővel találkozott, és egy sokmilliárdos költségvetési csalás gyanúja miatt elrendelt nyomozás befolyásolásáról tárgyaltak a Bécsi úton található egyik étteremben (úgy tudjuk, ezt a szálat az arra hivatott szervek ellenőrizték, de nem merült fel bűncselekmény gyanúja). A feljelentés kitért arra is, hogy a nő jó viszonyban van egy budapesti ügyvéddel és annak feleségével, aki az egyik fővárosi bíróságon dolgozik bíróként. Ők ugyancsak kaphattak a bűnös úton megszerzett apanázsból, a tanú szerint azért, mert belenyúltak egy fővárosi vállalkozó elleni eljárásba úgy, hogy a NAV-os hölgy kérésére súlyosabb ítéletet szabott ki egy másik bíró a vádlott ellen. A vesztegetési pénzhez a bíró közvetítéssel jutott hozzá – állította a feljelentő, aki 1000 euró átadásánál maga is jelen volt. Ezt az összeget a Vörösvári úti McDonald’s-ban kapta meg az ügyvéd, de a korrupciós cselekményekkel kapcsolatban egy kerületi ügyész nevét is jegyzőkönyvbe vették.
Három év után sincs gyanúsított
Noha már több mint három éve nyomoznak, még mindig senkit nem hallgattak ki gyanúsítottként, pedig, ahogy azt az egyik korábbi cikkünkben említettük, a KNYF-hez fordult egy másik személy is, aki ugyancsak konkrétumokat mondott el az eljáró ügyészeknek. A férfi meghallgatásán részletesen elmondta, hogy miként ismerkedett meg a volt NAV-os őrnaggyal, akinek elpanaszolta, hogy gyermekelhelyezési perben van vitája volt feleségével, akit egy gazdasági bűncselekmény miatt fel is jelentett a rendőrségen, ám szerinte az ügyet felületesen kezelte a hatóság, pedig minden információt és iratot a rendelkezésükre bocsátott. Az eljárás részleteiről a nőnek is beszámolt, aki megígérte, hogy kapcsolatai révén utánanéz mind NAV-os, mind rendőrségi vonalon, hogy mi az „elakadás” oka. A hölgy később visszajelzett, hogy találkozniuk kell, mert „fejlemény van”.
Körülbelül este hét után mentem el hozzá a lakásába, ahová nem engedett be, hanem az udvarra beállva az autómmal, abba beleült és átadott egy A4-es papírlapot – melynek mind a két oldalán kézzel írott szöveg volt – azért, hogy olvassam el. Az volt ráírva, hogy másfél millió forint péntek 13 óráig, a második részlet három és fél millió forint volt. Rajta volt, hogy azért akadt meg az ügy, mert valaki odaszólt, hogy szüntessék meg
– mondta el a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) munkatársainak a férfi, aki azt is hozzáfűzte, hogy a papírlapon szerepelt „valamelyik ügyészség”, az adóhatóság egyik vidéki szervezete, NAV-os nyomozók nevei, illetve olyan személyek, akik „nagyító alá lesznek véve”. A nő azt is közölte vele, hogy mindenképpen fizetnie kell, „ezekkel az emberekkel nem lehet szórakozni”, mert a dolog visszájára is fordulhat. A volt pénzügyőr őrnagy hozzátette: az ötmillió forintból ő most nem kapna semmit, ám később, ha a sértett jó kapcsolatrendszert épít ki, akkor az anyagi haszonból ő is részesedni akar. A hölgy arról is beszélt, hogy a pénzt egy NAV-vezetőnek adja, róla a nő – nyilván szándékosan túlozva – azt mondta: „Pintér Sándor szintű személy”. Hangsúlyozta azt is, hogy másnapra ki kell fizetni neki a másfél milliós előleget, amire a sértett rögtön rávágta, hogy ez lehetetlen, mire válaszként megkapta, hogy „ne vicceljen, fizetnie kell”, majd a nő összehajtotta és eltette a papírlapot, de előtte nyomatékosította: a volt felesége ellen tett feljelentést pozitívan fogja befolyásolni, ha fizet.
A bejelentő számára ekkor már biztossá vált, hogy nem legális dologról van szó, így eldöntötte, hogy nem fog fizetni, és az ügyészséghez fordult, akiknek azt is megjegyezte, hogy a volt adóhatósági munkatárs több befolyásos személyre is hivatkozott (például egy országosan ismert politikusra, parlamenti képviselőre), akiket a férfi szerint azért említhette, hogy a nevük hallatán megijedjen és fizessen.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS