A magyar nemzet összetartozását és függetlenségét kifejező piros-fehér-zöld zászló, valamint a címerünk a nemzeti kulturális örökség része, e jelképeink tiszteletére 2015-óta rendezik meg március 16-án a magyar zászló és címer napját. Szilágyi Ákos és Franka Tibor kezdeményezésére, Balog Zoltán miniszter és Wittner Mária halálra ítélt szabadságharcos védnökségével az alkalomból idén egy 700 méter hosszú nemzeti zászlót készítettek és vittek végig a Hősök teréről az Andrássy úton át Budapest szívében.
Az 1848.magyartrikolor.com oldalon közzétett felhívás szerint 1848 zászlóvivőt vártak a mai eseményre, akik egyben adományaikkal is segítették a végül 700 méter hosszúra varrt nemzeti zászló elkészítését.
A magyar zászló és címer emléknapját létrehozó parlamenti határozatban ez áll:
Az Országgyűlés, fejet hajtva mindazon emberek, közösségek és emlékük előtt, akik e zászló és címer alatt harcolva életüket, szabadságukat adták a magyar nemzetért, vagy e zászló és címer tisztelete miatt szenvedtek bármilyen sérelmet vagy hátrányt, Magyarország zászlaja és címere iránti tisztelettől vezérelve, megbecsülésének kifejezése érdekében a nemzeti színről és ország címeréről szóló 1848. évi XXI. törvénycikk elfogadásának emlékére március 16. napját a magyar zászló és címer napjává nyilvánítja.”
Az indoklás szerint a magyar nemzet összetartozását, a magyar nemzeti függetlenséget kifejező piros-fehér-zöld zászló, valamint az alaptörvényben meghatározott címer a nemzeti kulturális örökség része, tiszteletük az intézmények, a szervezetek és a magyar nemzet polgárainak közös felelőssége.
Forrás: PolgárPortál; Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS