Magyarországnak – számos mediterrán és nyugat-európai állammal szemben – meg sem kottyant a koronavírus: ezt igazodlja a statisztika is. A KSH adatait böngészve világosan látszik, hogy a járvány nem dobta meg hazánkban a halálozások számát, sőt, a KSH halálozási jelentéseiből kiderül, hogy az ötéves átlaghoz mérten ién eddig viszonylag kevesen hunytak el hazánkban. Még a legveszélyeztetettebb korosztály, a hatvanöt évnél idősebbek körében sem halt meg több embertársunk, mint a koronavírus megjelenése előtti években. Ezek a számok azt tükrözik, hogy nincs ok a pánikra, nyugodt szívvel fogadhatjuk a korlátozások fokozatos enyhítését.
Nem emelkedett hazánkban a mortalitás a koronavírus-járvány miatt. Magyarország védekezése sikeres, hiszen – ellentétben számos más országgal – itt féken tudták tartani a járvány terjedését. Az ellenzéki hisztéria pedig, miszerint nálunk kiemelkedően magas a halálozási arány, illetve az a pánikkeltő rémhír, miszerint valótlanok az operatív törzs által közölt adatok, az ízléstelen fake news kategóriájába tartoznak, hiszen a KSH jelentése szerint kevesebb embertársunkat veszítettük el eddig idén, mint a koronavírust megelőző évek során.
Az Index a témával foglalkozó cikke az említett tényt ezekkel a duplafenekű megjegyzésekkel látta el:
annyit kijelenthetünk: a friss statisztika egyáltalán nem cáfolja a koronavírus hivatalos, alacsony halálozási esetszámait.
És hozzátették:
az elhunytak között a 65 évnél idősebbek aránya sem nőtt meg, tehát nálunk nem lehet érdemben több koronavírusos haláleset, mint amennyit a hivatalos számokból láthatunk.
Hazánkban eddig 430 ember halálát írták a világjárvány számlájára, ám esetükben sem biztos, hogy a vírus végzett velük, hiszen az áldozatok döntő többsége egyéb súlyos, krónikus betegségben is szenvedett. Két hónap alatt 430 magyar hunyt el koronavírussal a szervezetében a hivatalos tájékoztató oldal adatai szerint; ez az adat a heti átlagos 2500 halálozáshoz képest is rendkívül elenyésző. Még az idősebbek körében sem emelkedett a mortalitás.
Az operatív törzs által közölt adatok, a KSH jelentései mind azt tükrözik, hogy álhíreket terjeszt és pánikot kelt az, aki azt állítja, hogy több emberéletet követelt a vírus, mint amennyit a hivatalos kormányzati oldalon feltüntetnek.
Forrás: KSH; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS