Pesti Srácok

Hogyan védhető a médiatudatosság, amikor önjelölt Messiások támadják a sajtót? – Nagy Károly a Grundban

A Grund legutóbbi adásában Hoppál Hunor vendége Nagy Károly, a Transzparens Újságírásért Alapítvány menedzsere volt. A műsorban sajtóaktualitások, Magyar Péter médiakezelési attitűdje és az alapítvány munkája is szóba került.

Mi fán terem a Transzparens? Egy független-objektív műhelyről, vagy egy kormánypárti propagandaintézményről van szó? Mit szól a menedzser ahhoz, hogy a Média1 nemrégiben az alapítvány megszűnéséről cikkezett? A megszűnés vagy a folytatás van napirenden, és ha ez utóbbi, milyen rendezvények várhatóak a szervezet részéről a nemsokára induló szezonban? Milyen módon tud az egyszeri állampolgár tudatos médiafogyasztóvá válni? És vajon Magyar Péter sajtó felé tanúsított magatartása és a kritikus tudósítások elleni kirohanásai mennyiben járulnak hozzá az egészséges médiakultúrához? Ezekről is beszélgettünk a Transzparens Újságírásért Alapítvány munkatársával.

Grund minden hétvégén a PS TV műsorán. Kövessetek minket a Facebookon és a PestiSrácok.hu weboldalán!

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.