Egy arany és egy bronz a mai uszodai mérlegünk Hosszú Katinka és Kenderesi Tamás révén, Cseh László futama viszont nem sikerült. Hosszú a vártnál valamivel szorosabb futamban, olimpiai csúccsal lett harmadszor is bajnok, Kenderesi pedig ismét megúszta egyéni legjobbját az éremért, Cseh László pedig hiába volt esélyes a győzelemre, végül csak hetedik lett.
Három éjszakai futamban voltunk érdekeltek, és a mérleg felemás, Hosszú Katinka csodálatos harmadik aranyérme viszont képes elhomályosítani a csalódást is. Kenderesi Tamás a legjobb, Cseh László a harmadik legjobb idővel várta a 200 m pillangó döntőjét. Phelps erősen kezdte a futamot, de Cseh hamar utolérte, és ötvenen már elsőként fordult, sőt százon is is másodikként érkezett az amerikai mögött, a nyomukba pedig feljött harmadikként Kenderesi. A harmadik hosszon mindketten hátrább csúsztak, ám amíg Kenderesi bírta a hajrát, és egyéni csúccsal visszaverekedte magát a harmadik helyre Cseh László teljesen szétesett, és végül olyan idővel jött be hetediknek, amellyel az elődöntőből sem jutott volna tovább.
Phelps a huszadik aranyérmét nyerte, Kenderesi 19 évesen nagyon szép sikert ért el a bronzérmével, a világ idei legjobb idejével győzelemre készülő Cseh László szereplése viszont csalódás. Számára a csütörtökön kezdődő 100 m pillangó valószínűleg pályafutása utolsó lehetősége lesz az áhított olimpiai aranyéremre.
„Nagyon boldog vagyok. Nagyon meglepődtem, hogy sikerült érmet szereznem. Az utolsó öt méteren már a szívem vitt a célba. Izgalom volt bennem, de görcsösség nem” – mondta Kenderesi.
„A rajt előtti közjáték nem volt szerencsés, de nem ez volt a probléma. Az utolsó ötven méteren nem haladtam, szinte egy helyben álltam, ilyet olyan versenyen szoktam érezni, amikor előtte tíz percig úszok valami mást. Egyszerűen elfáradtam, próbáltam nekimenni, vártam, hogy jön az a londoni könnyed úszás, de nem jött. Ha fele olyan jó formában jöttem volna, mint amilyenben Londonban voltam itt simán lehetett volna nyerni. Kenderesi Tamásnak gratulálok a bronzéremhez, nekem pedig ott van még a 100, az nem olyan hosszú, talán jobban fogom bírni” – értékelt Cseh. (MTI)
Szilágyi Liliána a 200 m pillangó elődöntőjében szerepelt, amelyből Hosszú Katinka az éjjeli döntője kedvéért visszalépett. A fiatal magyar jól kezdett, elsőként fordult ötven méter után, a második hosszon viszont a hatodik helyre csúszott vissza futamában, és ezen nem tudott változtatni a végéig. Összesítésben 10. lett, csupán tizenkét századdal lecsúszva a döntőről.
Az Imre Géza utolsó pillanatban elbukott győzelme és Cseh Laci csalódást keltő futama feletti borongós hangulatunkat ki más tette volna helyre, mint Hosszú Katinka? A harmadik aranyáért hajtó Iron Lady már a pillangón a mezőny elejére állt, de a brit O’Connor meglepően jól ment vele. Háton tudott úgy ellépni, ahogy arra ebben a számban számítottunk is, és ezt mellen is meg tudta őrizni. A brit igazán odatette magát az utolsó ötven méteren, és az utolsó 20 méteren aggasztóan kezdett megérkezni Katinkára, de az előnyből végül maradt három tized, ami a magyar küldöttség negyedik aranyérmét jelentette. Az egyéni csúcs (és egyben világcsúcs) most nem jött össze, de a 2:06,58-as időnél jobbat olimpián még nem úszott senki.
„Még mindig nem fogom fel, hogy háromszoros olimpiai bajnok vagyok. Mondjuk, az volt a cél, hogy úgy ússzak itt, mint egy átlagos versenyen” – mondta Hosszú, aki saját bevallása szerint amit lehetett, mindent elrontott ezen a futamon, példaként említette a fordulókat és a rajtot. „Nagy szerencse és a sok munkának köszönhető, hogy így is nyertem.”
Eddig Egerszegi Krisztina volt az egyetlen úszónk, aki három olimpiai aranyérmet nyert egy olimpián, Hosszú Katinka most ezt a rekordot állította be. Egy egyéni száma még hátra van 200 m háton, ott beállíthatja a tornász Keleti Ágnes abszolút magyar rekordját.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS