Pesti Srácok

Diákoknak szóló füzettel készül a víz világnapjára a MEKH

Diákoknak szóló füzettel készül a víz világnapjára a MEKH

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) idén a víz világnapja alkalmából egy ötödik-hatodik osztályosoknak szóló füzettel is hangsúlyozza a víz nélkülözhetetlen szerepét.

A növekvő népesség melletti vízhiány egyre nagyobb problémát jelent az emberiség számára, ezért kell felismerni, milyen sokféle értékkel rendelkezik, hogyan kell vele bánni, miért kell megbecsülni – emlékeztetett a globális jelenségre honlapján a MEKH. A hivatal az idén egy ötödik-hatodik osztályosoknak szóló füzetet is kiad a víz világnapja alkalmából, amely izgalmas adatokkal és érdekességekkel mutatja be a diákoknak a víz körforgását, a bolygó vízkészletét, illetve a jelen és jövő kihívásait. A füzetben keresztrejtvényt is találnak a gyerekek, és a rajzpályázatra is jelentkezhetnek. A nyolcoldalas kiadvány ide kattintva érhető el.

Forrás: Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal. Fotó: MTI/Sóki Tamás

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.