Pesti Srácok

Újra szabadon! - A Fővárosi Állatkert mentett állatai kezdhettek új életet a Bükkben (PS-VIDEÓ)

„Ha egy felnőtt madárhoz oda tudunk menni anélkül, hogy elmenekülne, bevár minket, akkor lehet sejteni, hogy segítségre van szüksége”

- derült ki annak az ünnepi alkalomnak az apropóján, amelynek során a Fővárosi Állat- és Növénykertben gondozott sérült állatokat, madarakat és kisemlősöket engedtek szabadon a Bükki Nemzeti Parkban. Az eseménytől készített videónkból sok, állatmentéssel kapcsolatos hasznos tanács mellett az is kiderül: volt arra példa, hogy egyesek erdőből „menekítettek ki” sünöket, gondolván, hogy ott nem kellően komfortos számukra az élet...

TIHANYI RITA - SUSÁNSZKY MÁTYÁS

A Fővárosi Állat- és Növénykert a héten megtartott „ZOO4NAT – Szlovák és magyar állatkertek az állatvilág megőrzéséért a határmenti térségben” című konferencia keretben engedett szabadon szerdán az intézményben meggyógyított, illetve felerősített és felnevelt mentett állatokat. A mentett állatok elengedésében részt vett Erich Kochner, a Kassai Állatkert igazgatója, valamint Persányi Miklós, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója. Az esemény alkalmával arról érdeklődtünk, hogyan ismerhetőek fel a valóban segítségre szoruló állatok, és mit kezdjünk velük, kihez fordulhatunk tanácsért. Azt elöljáróban elárulhatjuk: a Fővárosi Állat- és Növénykert munkatársait bátran kereshetjük, ha bajbajutott állattal találkozunk...

PestiSracok facebook image

Forrás/fotó/videó: PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!