Pesti Srácok

Nagy István: Mindenkit támogatunk, aki tenni akar a fával borított területek növekedéséért

Nagy István: Mindenkit támogatunk, aki tenni akar a fával borított területek növekedéséért

Nemcsak a természeti környezet megóvásában, hanem a lakosság, és különösen a fiatalok fenntartható szemléletmódjának formálásában fontos a Településfásítási Program, amely a magyar vidéki települések számára kínál segítséget a klímaváltozás káros hatásainak csökkentésére – többek közt erről beszélt portálunk megkeresésére Nagy István agrárminiszter, akit a nagy sikerű Program második ütemének részleteiről kérdeztünk.

Mint arról korábban beszámoltunk, Nagy István agrárminiszter az Erdők Világnapja alkalmával megosztott Facebook-videójában jelentette be, hogy megduplázott keretösszeggel folytatódik a Településfásítási program második üteme. Portálunk megkeresésére Nagy István elmondta, a Településfásítási Program a rendszerváltozás óta a legnagyobb belterületi fásítási program, amely a magyar vidéki települések számára kínál segítséget a klímaváltozás káros hatásainak csökkentésére, és felhívja a figyelmet a Vidékfejlesztési Program erdőtelepítési pályázataira. Hozzátette, első ütemben 12 ezer, a most induló szakasz során további 24 ezer darab nagyméretű sorfát igényelhetnek a 10 ezer fő alatti települések. A programnak köszönhetően akár 1.300-1.500 település, tehát a jogosultak több mint 40 százaléka juthat elültetendő fákhoz.

– fogalmazott. Az agrárminiszter a PestiSrácok.hu kérdésére válaszolva kifejtette, a helyi igénylők 19-féle fafajta közül választhatják ki a termőhelynek leginkább megfelelő fákat, amelyek mellé a szakszerű ültetéshez szükséges további anyagokat (támasztókarót, mulcsot és favédő rácsot) is kapnak. A program szervezésében minden ültetésnél erdész vagy kertész szakember is jelen van, aki szükség esetén szakmai tanácsot nyújt az ültetők számára. Hozzátette, a fák ültetése és gondozása a helyi közösségek erősítésének fontos eleme. Mint fogalmazott,

PestiSracok facebook image

Nagy István kiemelte,

Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!