Pesti Srácok

Ismét találkozhat egymással az amerikai és az orosz titkosszolgálat vezetője

Ismét találkozhat egymással az amerikai és az orosz titkosszolgálat vezetője

A Kreml közlése szerint hasznos lenne egy újabb találkozó Vlagyimir Putyin elnök külügyi kémfőnöke és William Burns, a CIA igazgatója között, közölte a Reuters brit hírügynökség.

Amikor Szergej Nariskin legutóbb novemberben Ankarában találkozott Burns-szel, amerikai tisztviselők szerint a CIA igazgató figyelmeztette Oroszországot az atomfegyverek esetleges bevetésének következményeire, és felvetette az amerikai foglyok kérdését is.

Nariskin az orosz állami TASS hírügynökségnek azt mondta,

PestiSracok facebook image

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak nyilatkozott:

Az orosz elnöki szóvivő nem volt hajlandó nyilatkozni az Oroszország és az európai különleges szolgálatok között jelenleg tárgyalt konkrét kérdésekről, mivel ezt a kérdést továbbította a különleges szolgálatoknak.

Forrás: Reuters, TASS Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Őrizetbe vették a halásztelki polgármestert – fiktív foglalkoztatás és milliós kár gyanúja

Forró drót április 16.
Komoly büntetőügy rázta meg Pest vármegyét: a gyanú egy fiktív foglalkoztatási konstrukció köré épül, amelyben a halásztelki polgármester idős hozzátartozója tényleges munkavégzés nélkül juthatott jelentős jövedelemhez az Országgyűlés Hivatalatától. A Központi Nyomozó Főügyészség ma őrizetbe vette Nagy Barnabást, Halásztelek polgármesterét.