Pesti Srácok

Izraeli miniszter: "tömegesen" kell felfegyverezni a civileket (Videó)

Izraeli miniszter: "tömegesen" kell felfegyverezni a civileket (Videó)

A nemzetbiztonsági miniszter, Itamar Ben Gvir bejelentette, hogy minisztériuma 10 000 puskát vásárol, hogy felfegyverezze a "civil biztonsági csapatokat" Izrael-szerte és a megszállt Ciszjordániában - írja a Times of Israel. A jelentés szerint a puskák, amelyekből 4000-et már megvásároltak, a határhoz közeli izraeli városokba, de Izraelen belüli vegyes zsidó-arab városokba és ciszjordániai településekre is küldenek majd, írja a Guardian.

Ben-Gvir korábban arról beszélt, hogy a fegyvereket és felszereléseket "több száz olyan városba fogják eljuttatni, ahol az izraeli rendőrség határőrségéhez kapcsolódó polgári biztonsági csapatok működnek".

A civil csapatok kisvárosok és közösségek biztonságát biztosítják, de Ciszjordániában néhányan palesztinokat is megtámadtak már.

PestiSracok facebook image

- fogalmazott Ben Gvirt.

Forrás: Guardian; Fotó:

MTI/EPA/Abir Szultan

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.