A Grund legújabb részében Hoppál Hunor és Kurmai Kornél a napokban kirobbant Erasmus-ügyről beszélgettek. A probléma ott kezdődik a Bizottság lépésével, hogy jogtalan a vitaalap, hiszen a magyar felsőoktatási rendszer belső működésébe nincsen beleszólási joga az uniós intézményeknek. A hangulatkeltés vágya vagy a kontrollvesztettség állapota okozta ezt a döntést? Mérlegelte Brüsszel, hogy ezzel az intézkedéssel nem Orbánnak vagy a Fidesznek tesz keresztbe, hanem a magyar hallgatók ezreivel tol ki? A német egyetemek hasonló elven működnek, szintén politikusokkal a fenntartó alapítványokban, azokkal még sincs problémája a Bizottságnak. Hogy áll az uniós intézményrendszer a kettős mércével, és mi a helyzet az önvizsgálattal akkor, amikor az Európai Parlamentet érintő korrupciós botrány már Marokkó felé terebélyesedik tovább?
Facebook hozzászólás
Szőke ciklon
2023-01-17 at 17:24
Nem lehet összehasonlítani a nyugat is a magyar egyetek kuratóriumait, mert náluk egy Fidesz tag sem ül a kuratóriumokban. Az, hogy nálunk meg igen, az szembe megy az eu-értékekkel, a jogállamisággal, egyértelműen utal a diktatúrára, az antiszemitizmusra, a rasszizmusra, a média túlsúlyra, az ellenzék önkormányzatok kiéheztetésére, a szankció ellenességre, az orosz barátságra, a … Világos?
2 ÉNAKI
2023-01-16 at 14:33
Mernek egyre többet mernek. Jó lenne lèpni már.Mondjuk beperelni őket a forrás,jogtalan visszatartása miatt.
Minden nyugati egyetem is kap közpénzt
2023-01-16 at 13:24
Mégpedig sokat.
Jogi értelemben nem lehet a kettős mércére hivatkozni
2023-01-16 at 13:23
Iszonyatosan aljas és cinikus ez az ügy, hiszen jogi értelemben kettős mércére nem lehet hivatkozni. Csak arra lehet hivatkozni, hogy a magyar szabályozás és a létrejött kuratóriumok semmilyen magyar és EUs jogszabályt nem sértenek. Igaz, hogy a kettős mérce lábbal tiporja a demokrácia elvét, nadehát mikor volt a nyugat demokratikus? Aki nekik hisz, az súlyos hibát vét.
Locksmith
2023-01-16 at 09:06
h2o2023-01-16 at 08:24
Neked itt (és kedvenceidnek is) leginkább a választói akarattal van problémátok. Nevezetesen a 2/3-dal. Valóban, az alkotmányozói többség birtokában kényelmes helyzetben van a MINDENKORI kormány a kinevezéseknél.
DE!
Tetszettek volna jobban politizálni, a magyar választópolgárok érdekei szerint szavazgatni Brüsszelben is, a sértettséget félre téve elkezdeni politizálni, és nem csak a botokat dugdosni a küllők közé, és a legfontosabb: be kellene fejezni a haza árulását némi aprópénz fejében a soros féle külföldi felforgató szervezetek számára.
UFF
h2o
2023-01-16 at 08:24
Netta2023-01-15 at 18:54
Azok a nyugati egyetemek színtisztán magánszemélyek adományaiból fenntartott egyetemek, nem pedig az állam alól kiszervezett, és a közvagyonból kistafírozott tanintézmények. Ráadásul nyugaton nem a hatalom birtokosai nevezik ki egyoldalúan a kuratóriumok tagjait ÖRÖKRE , és nem szüntetik meg az egyetemi autonómiát, mert a valódi döntéseket az egyetemek szenátusai hozzák szemben az itteni teljes ner hatalomátvétellel.
Álmos
2023-01-15 at 21:12
Az EU maga a megtestesült diktatura.Ez az ” elit kommandó” próbalja kioktatni a tagállamokat. Papol demokráciáról holott csak szóból ismerik,papol korrupcióról,holott róluk mintázták a korrupciót.Megértek arra,hogy az egész selejtet leváltsák.
Netta
2023-01-15 at 18:54
“A német egyetemek hasonló elven működnek, szintén politikusokkal a fenntartó alapítványokban, azokkal még sincs problémája a Bizottságnak”
/
Mert az ő tamásgáspármiklósaik, konrádjaik, magyarbalintjaik ülnek a kuratóriumok élén.
Kerekferke
2023-01-15 at 18:50
Az EU kőkemény diktatúra.
Jogtalan, nem jogtalan, azt csinálnak, amit az USA akar.