Ha fel akarnánk állítani egy egyenletet, akkor azt úgy kellene felírni: kommunizmus egyenlő százmillió halott plusz mérhetetlen szenvedés – mondta dr. Kahler Frigyes jogtörténész, a Veszprémi Törvényszék Büntető Kollégiumának nyugalmazott vezetője a veszprémi várbörtön udvarán. Ötvenegy évvel az utolsó politikai elítélt halála után helyeztek el itt emléktáblát, nem csak Hamusics János, hanem a kommunista diktatúra minden áldozata emlékére. Azokéra, akik hosszú heteket, hónapokat sínylődtek koncepciós perek után igaztalanul, akkoriban az ország leghírhedtebb börtönében. Továbbá azok emlékére, akiken itt hajtották végre a totalitárius diktatúra halálos ítéletét. Az emléktáblát a Veszprémi Törvényszékkel együttműködve a Magyar Vidék 56′-os Szervezet állította. Leleplezésén és megáldásán túlélők, politikai elítéltek, és az utoljára itt kivégzett Humusics János özvegye is eljött, a mártír legjobb barátjával, Balázs Sándorral, akit az ellenük lefolytatott koncepciós per másodrendű vádlottjaként életfogytig tartó börtönbüntetésre ítéltek. Korábban még nem adtak interjút, mert nehéz feltépni a gyógyulni nem akaró sebeket. A PestiSrácok.hu-val most kivételt tettek és elmesélték a történetüket.
Ez az emléktábla jövőre nézve is egy figyelmeztetés – mondta Kahler Frigyes nyugalmazott bíró, aki hosszú évek óta kutatja, tárja fel a kommunista diktatúra rémtetteit, melyeket Veszprémben és az országban elkövettek. A vörös diktatúra utolsó tornya magasodott e város felett. Ez az a hely, ahol még 11 évvel a forradalom után is történt akasztás. Annak a fiatal, kétgyerekes ajkai bányász robbantómesternek az életét vették el, aki több mint egy évtizeddel a forradalom bukása után még hitt abban, hogy a szabadságharc feltámadhat, új erőre kaphat és rendszer megbukhat.
A jogtörténész felidézte a diktatúra tetteit, ezrek bebörtönzését és megkínzását, százak kivégzését, köztük Hamusics Jánosét is. Majd kijelentette, hogy a múlt a jövőnek is üzen:
A kommunizmus jövőre vonatkozó tanulsága az, hogy a kommunista rítusa nem pusztult el, csak mutálódott. A napjainkban zajló küzdelem jól mutatja, hogy az egykor volt bolsevikok és belőlük származó kultúrbolsevik elméletek tovább élnek. A legtöbben globalizmusnak, vagy neoliberalizmusnak nevezik. A céljuk ugyanaz. A nemzetállamok felszámolása, a hit kiirtása, a család felszámolása, a társadalom atomizálása és kultúridióta tömeggé gyúrása, mert azon lehet uralkodni – fogalmazott Kahler Frigyes.
Hozzátette, hogy kötelességünk óvakodni a politikailag korrekt csomagolásba rejtett hazugságoktól, a gyermekeinkkel, unokáinkkal szemben, akikre magyar Magyarországot, keresztény kultúrát és keresztény családokat akarunk hagyni.
Reméljünk utódainknak nem kell egy újabb emléktáblát avatni, az új globalista elit áldozatainak emlékére – tette hozzá.
Porga Gyula, Veszprém polgármestere úgy emlékezett a hősökre, hogy a kommunista diktatúra által elnyomottak az embertelenségben is emberek maradtak. Ellenálltak az elnyomásnak, akár az életük árán is.
Akiket elsőként győzött le látszólag az elnyomás, éppen azok lettek a végső győztesek, akiknek testét meggyötörték, de lelkük mindmáig hirdeti a szabadságot – jelentette ki Porga Gyula.
Vezető kép: Holczer Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS