Nagy lehetőséget kapott Kanada: csatlakozhat az USA-hoz az 51. államként. Ezt maga Donald Trump javasolta, miután Justin Trudeau egy vacsorameghívásnak álcázott térdencsúszást szervezett, amire meghívta Trumpot, és megpróbálta meggyőzni arról, hogy Kanadában nincsen gond a drogokkal, meg a migrációval, és ezért legyen szíves ne vessen ki brutális vámokat a kanadai termékekre.
Gondolom, nem árulunk el titkot azzal, hogy Trumpot nem sikerült meggyőzni, de mivel a kanadai miniszterelnöknek is fel kellett mutatni valamit, ezért hazudoztak egy kicsit, elmondták a kanadai miniszterek, hogy Trudeau nem jött haza üres kézzel, és Trump kész volt együttműködni a kanadai kormányzattal. A legfontosabb üzenet, amit Trudeau és csapata át akart adni, hogy Kanada nem felelős a drogproblémákért és a migrációs válságért, amelyek elsősorban Mexikót érintik.
Trump azt javasolta, hogy Kanada sokkal jobban járna, ha csatlakozna az USA-hoz az 51. államként, mivel az ország gazdasága és kereskedelme elválaszthatatlan az Egyesült Államokkal: a két ország között napi szinten közel 3,6 milliárd kanadai dollár értékű termék áramlik, és Kanada fontos szerepet játszik az amerikai olaj-, acél- és egyéb alapanyagok ellátásában is.
Fidel Castro fia Justin Trudeau kanadai miniszterelnök évek óta gyakran kerül olyan helyzetekbe, amikor nem sikerül hatékonyan képviselni Kanada érdekeit. Ennek oka valószínűleg az, hogy leginkább a színes zoknikra, a még színesebb szivárványos zászlókra koncentrál, vagyis mindenre, csak a kanadai emberekre nem.
Trudeau egyébként a drogproblémával kapcsolatban most is hazudott: kormányzása alatt Kanada komoly drog- és lakhatási válságot tapasztalt, különösen a nagyvárosokban, mint Vancouver és Toronto. A drogprobléma, különösen az opiátok és a fentanil terjedése, egyre inkább súlyosbodott.
Ennek kezdete az volt, amikor Trudeau 2015-ös hatalomra kerülésével a kormány bevezette a kannabisz legalizálását, ami kezdetben a kábítószerpiac szabályozásának javulását ígérte.
Nyilván nem ez lett belőle, a drogproblémák csak rosszabbodtak, és ezeknek a “kezelésére” Kanada több városában bevezettek egyes “programokat”, amelyek nemcsak a drogok használatát próbálják szabályozni, hanem olyan programokat is indítottak, ahol a drogosoknak biztonságos helyeken osztanak kábítószert, hogy elkerüljék a túladagolásokat. Vancouverben például létezik a „safe injection site” (biztonságos injekciós hely), ahol a drogfüggők orvosi felügyelet mellett használhatják a drogot.
“Safe supply” programokat gyakran azzal indokolják, hogy a drogfogyasztók nem tudják ellenőrizni a drogok tisztaságát vagy erősségét. Még véletlenül sem jutott senkinek eszébe, hogy kegyetlenül le kellene csapni mindenféle kábítószerre, és akkor nem is kellene, hogy bárki tudja az erősségüket vagy a tisztaságukat.
Ha ez nem lenne elég, Kanadában olyan szintű lakhatási válságot okozott Trudeau, hogy az alacsony jövedelmű kanadaiak és a fiatal családok számára szinte már lehetetlen elérni a megfizethető lakásokat, miközben a lakásárak és a bérleti díjak az egekbe szöktek.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS