A Politico.eu uniós tematikájú, mértékadó szaklap (politikailag inkorrekt megfogalmazásban: balliberális propagandaportál) a tomboló nyugati járványhelyzet közepette mivel mással is foglalkozna egyik cikkében, mint hogy hogyan kellene megdádázni a gaz Magyarországot azért, mert “antidemokratikus” eszközökkel harcol a szegény koronavírus-járvány ellen, és különben is, Orbán Viktor királlyá akarja koronáztatni magát és haláláig akar kormányozni. A cikkben többek között megszólaltatnak volt magyargyűlölő román liberálist, aki a Momentum Mozgalmat támogatná a magyar kormány ellen; Karácsony Gergely igaz-demokratát, aki Soros után Brüsszel felé is kinyújtja euróra viszkető tenyerét; valamint Pardavi Mártát a Helsinki Bizottságtól, aki szerint a kormány fertőző nacionalizmusa ellen a megoldást csak még több pénz folyósítása jelenti a “civileknek”.
Ezekben a vészterhes időkben, úgy tűnik, Brüsszel bürokratáit és politikusait egyetlen dolog foglalkoztatja igazán: hogyan büntessék minél szigorúbb eszközökkel, hogy Magyarország védekezni mert a koronavírus-járvány ellen, és a kormány intézkedéseinek, valamint a (túlnyomórészt) felelős állampolgári magatartásnak köszönhetően egyelőre sikerült elkerülni a tömeges megbetegedéseket és az egészségügy végletekig terhelését. Mint már több cikkben is megírtuk, a hazai balliberális hisztéria-elit tehetetlen nyüszköléseit visszhangzó európai sajtó és politikai elit legfőbb problémája, hogy Magyarországon addig tart a vészhelyzet, ameddig azt a járvány terjedése indokolja. Igen, ez Nyugaton kritika. Sokkal inkább foglalkoztatja azonban őket az a törvényi kitétel, amely a fake news terjedésének szabna gátat. Igaz ugyan, hogy a rendőrség eddig egyértelműen gagyi zugfirkászok lájkvadász portáljait kapcsolta le, mivel számolatlan világvége-poszttal terhelték az Internet különben is meglehetősen frusztrált népét, ám Nyugaton mindezt úgy fordítják, hogy Magyarországon csengőfrászban szenvednek a jótollú baloldali újságírók és ellenzéki politikusok, mert írásaik és közleményeik miatt bármikor értük jöhet a fekete, jobban mondva narancssárga autó.
Az egykori szélsőséges román a Momentum Mozgalmat ajánlgatja
A Politico.eu mértékadó uniós tematikájú szaklap (politikailag inkorrekten: balliberális propagandaportál) a tomboló nyugati járványhelyzet közepette keddi cikkében mivel mással is foglalkozna, mint hogy hogyan kellene megdádázni a csúnya Magyarországot azért, mert “antidemokratikus” eszközökkel harcol a szegény koronavírus-járvány ellen, és különben is, Orbán Viktor királlyá akarja koronáztatni magát és haláláig akar kormányozni. A portál több kiváló politikust és civil szakértőt is megszólaltat, valamint a kettőt magában egyesítő Karácsony Gergelyt.
De ne szaladjunk ennyire előre: kezdjük – ahol a cikk is indul – Dacian Ciolossal, a jelenleg liberális színekben pompázó, de politikai pályafutását román, magyargyűlölő szélsőjobboldali szervezetben indító entitással. Mint ismert, Cioloş az Emmanuel Macron által gründolt Renew Europe nevű csoportosulás vezére az Európai Parlamentben. Ez már csak azért is jelentős, mert Cioloş az EP-választásokon előszeretettel fotózkodott a szintén franciás szívű, olimpiagyilkos Momentum Mozgalom tagjaival, és mily meglepő, a politikus a magyarországi áldatlan állapotok megoldását is a Momentumban látja. Mint a Politico.eu kérdésére elmondja, hazánk a koronavírus-járványt a demokratikus biztosítékok erodálására használja, ugyanakkor hangsúlyozza:
jobban, mint valaha, a helyzet erőteljes és merész fellépést igényel, és teljes mértékben támogatom ebben a Momentum Mozgalom határozott vezető szerepét a demokrácia ezen próbaidőszakában.
Cioloş ráadásul úgy látja, az uniónak is mindent meg kell tennie a “demokrácia visszaállítása érdekében” Magyarországon, hiszen Orbán Viktor “átlépett egy határt”. Úgy látta, a 7-es cikkely szerinti eljárás lefolytatása mellett szükséges a következő költségvetési ciklus forrásait is visszatartani, amennyiben Magyarország “nem tartja be a törvényeket”. Ráadásul úgy véli, már a mostani forrásokat is inkább az EU intézményeinek kellene elosztania a kormány helyett, azaz, kvázi Brüsszel dönthessen egy uniós tagállam demokratikusan megválasztott kormánya helyett.
Didier Reynders, az Európai Unió igazságügyi biztosa is biztosra ment, amikor a Politico.eu érdeklődésére nem mondott semmi konkrétumot a magyar problémákkal kapcsolatban, azt viszont nagy aggodalmak közepette. Mint hangsúlyozta, az EU nem kíván beleszólni (!), hogyan védekeznek az egyes tagállamok a koronavírus-járvány ellen, mindaddig, amíg ezt szükségesen és arányosan teszik. Magyarország tekintetében ugyanakkor aggályosnak nevezte, hogy a vészhelyzettel kapcsolatos álhírterjesztést hazánk komolyabb büntetésekkel kívánja szankcionálni, hiszen így szerinte nem végezhetik szabadon az újságírók a munkájukat. Igen, az illető az EU igazságügyi biztosa.
Európa segítse az igaz demokratákat (Karácsony Gergelyt)
Továbbra is felejthetetlen pillanat, amikor Karácsony Gergely – akkor még főpolgármester-jelöltként – a Sargentini-jelentés alkalmával széles nyelvcsapásokkal szónokolt arról: demokraták már csak Budapesten laknak, a vidék elsüllyedt a nacionalizmus mocsarában. A korábban vidéki srácként a politikum világába bekerült Karácsony Gergely már igaz demokrataként és igaz fővárosiként bátran tartja viszkető tenyerét az EU orra alá Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke oldalán – ha már Soros is tömi a fővárosi ellenzéket, miért ne tömné Brüsszel. Mint a cikkben fogalmaz, a koronavírus nyilvánvalóbbá tette, mint valaha, hogy az ellenzék csak európai szinten harcolhat az egészségünkért, társadalmunkért és a demokráciáért. Úgy okoskodott: mivel az EU jelenleg is támogatja a vírus elleni európai küzdelmet, és annak kiterjesztését tervezi a következő költségvetési ciklusban, biztosítani kell, hogy a megfelelő partnerekkel működjön együtt.
Ha egy kormány ellenségének tekinti az EU-t – ahogy Orbánék teszik –, az EU intézményeinek az önkormányzatokkal, NGO-kkal, civilekkel, szakszervezetekkel és polgárjogi mozgalmakkal kell kapcsolatot keresnie
– hangsúlyozta a főpolgármester. Úgy vélte, ehhez a regionális források újragondolása is szükséges, hogy közvetlenül legyenek támogathatóak az (ellenzéki) önkormányzatok.
Annak ellenére, hogy Magyarország csúfot űz a közösség demokratikus szabályaiból, egyes városai és helyi közösségei továbbra is elkötelezettek egy erősebb, igazságosabb és fenntarthatóbb Európa megteremtésében. Szükségünk van Brüsszel segítségére
– nyilatkozta Karácsony.
Pardavi szerint a megoldás a több pénz a “civileknek”
A Politico.eu megszólaltatta a dán konzervatív (valójában liberális értékrendet valló) Konzervatív Néppárt EP-képviselőjét is, bizonyos Pernille Weiss-t. A politikusnő neve pusztán onnan lehet ismerős, hogy merő véletlenségből a posztkommunista Népszavának is adott egy rövid interjút annak örömére, hogy pártja a Fidesz kizárását követelte az Európai Néppártból. A 2019-ben súlyos választási vereséget szenvedett dán “konzervatívok” politikusa ezúttal is elfogult nyilatkozatban javasolgatta a tekintélyelvű Magyarország megregulázását az uniós források visszatartásával. Ugyanakkor felhívta Ursula von der Leyen EB-elnök figyelmét, hogy az Európa Tanács tizenhárom uniós vezetője írt alá olyan petíciót, amely a demokratikus jogok érvényesülését hangsúlyozza a koronavírus idején is, és azt javasolja, hogy a következő költségvetési ciklusban foganatosítsanak olyan szankciókat, amelyek ezeket az aggályokat figyelembe veszik.
Pardavi Márta nevét mindenki ismeri. A Magyar Helsinki Bizottság társelnöke nem meglepő módon a Politico.eu hasábjait is kihasználja egy kis lenyúlásra, a börtönbizniszre szakosodott társaságnak ugyanis még így is jól jön egy kis euró-zsebpénz. A cikkben Pardavi úgy nyilatkozik: a magyar embereket most kettős átok sújtja, a járvány és az autoriter kormány. Ráadásul Magyarországot azért is veszélyesnek láttatja, mert fertőző, mármint megfertőzhet más nemzeteket autoriterizmussal. Pardavi a megoldást abban látja, ha a Magyarországgal szemben támasztott vádakat egyenesen és elsőbbséget élvezve az Európai Bíróság elé citálják, folytatják a 7-es cikkely szerinti eljárást, és az Európai Néppárt végre belátja, hogy Orbán pártját a korlátlan hatalomvágy és a vitaképtelenség jellemzi. Pardavi ugyanakkor azt is javasolja, hogy a hosszú távú költségvetési ciklusokban több uniós pénzzel kell kitömni a demokrácia, a jogállamiság és az emberjogi kérdéseiben ellenőrző szerepet betöltő kritikus infrastruktúrába, azaz az olyan “civil” szervezetekbe és “független” sajtóba, amely az EU értékeit népszerűsíti és biztosítja a kormányzat elszámoltathatóságát.
Csak az EU-szkeptikusok állnak Orbán mellett…?
Nyilván nem szabad elmennünk a Politico.eu ócska kis trükkje mellett – hiába, a magyar ember megtanult a komcsi propagandától a sorok között olvasni –, hogy a cikk megszólaltatja az Identitás és Demokrácia képviselőcsoportjának tagját, Gerolf Annemanst. A Politico.eu ezzel nyilvánvalóan azt sugallja, hogy a Fideszt mindenki gyűlöli az Európai Néppártban – lásd a kamukonzervatív dán képviselő véleményét –, ellenben az euroszkeptikus, “szélsőjobboldali” tömörülésben elismerést váltanak ki a magyar kormány intézkedései és habitusa. Gerolf Annemans egyébként úgy nyilatkozott: az EU-nak nem kellene meglepődnie azon, hogy Magyarország az első tagállam, amely fellázadt Brüsszel ellen, miután megpróbáltak felülről beleszólni határ- és migrációs politikájába. Különösen annak fényében, hogy Magyarország büszke nemzeti identitására, amely az elsők között ösztönözte az elnyomó szovjet hatalommal szembeni ellenállásra Európában, 1956-ban. A politikus úgy látta, az EU szuperállammá való alakításának örvén szisztematikusan használják fel Magyarországot a demokrácia aláásását képviselő tagállamként, miközben a kormánynak uniós szinten is kiemelkedő az elismertsége a magyar választópolgárok körében. Annemans megjegyezte: Belgiumban a koronavírus-járványra hivatkozva egy kisebbségi kormány ragadta magához a hatalmat, a rendkívüli hatásköröket, a túlhatalmat mégsem kritizálja senki Brüsszelben.
A Magyarország elleni támadás az unió szokásos gyakorlata, amelyet még a koronavírus-járvány idején sem függesztenek fel
– hangsúlyozta a politikus, aki úgy vélte, ahelyett, hogy Magyarországot pellengérre állítanák, inkább az EU széthullását kellene elkerülni.
A Soros-lobbista Európa asztaláról
A Politico.eu végül beerősít John Dalhuisennel, a European Stability Initiative (ESI) vezető munkatársával. Az ESI-ba – amely egy Soros György által kitömött, egész Európát behálózó lobbiszervezet – Dalhuisen a bevándorlás-propagandista Amnesty International európai elnöki székéből ejtőernyőzött át, és korábbi minőségében számos alkalommal bírálta az EU-t, hogy miért nem tárja szélesebbre kapuit az áldott bevándorlás előtt. Dalhuisen a CNN-en amiatt ostorozta Orbán Viktort a bevándorlással kapcsolatos magyar népszavazást követően, hogy Angela Merkellel szembehelyezkedve radikálisan migráció-ellenes politikát folytat, ugyanakkor szerinte ez pusztán PR-fogás volt. Dalhuisen a Politico.eu-nak is javasolt mindjárt három büntiformát: elsőként is azt, hogy az említett 13 ország által elfogadott nyilatkozatot ismét adják ki, hangsúlyozva, hogy kifejezetten Magyarországra vonatkozik. A Soros-lobbista ezen felül felfüggesztené Magyarország tagságát az Európa Tanács Miniszteri Bizottságában, a néppártnak pedig ki kellene űznie a Fideszt padsorai közül.
Orbán tekintélye – és példájának ereje – mindaddig nőni fog, amíg senki nem száll vele szemben. Ez a tekintély azonban elapad, amikor támogatói és a magyar választók megértik: Orbán veszélyezteti Magyarország helyét Európa asztalánál. Itt az idő, hogy ezt világossá tegyük
– fogalmaz Dalhuisen.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS