Nézők nélkül, ennek ellenére kiváló szervezésben és hangulatban rendezték meg a hatvanharmadik Év Sportolója-díjátadó gálát. A hétfői eseményre több nemzetközileg elismert sportvezető, politikus és edző küldött videóüzenetet és köszöntőt, de a meglepetésvendégekkel is tele volt a program. Az Év sportoló hölgye Karakas Hedvig lett, aki Európa-bajnoki aranyéremmel gazdagította a hazai sportéletet, míg a férfi kategória győztese Szoboszlai Dominik lett, aki elsőként vehette át csapatsportág képviselőjeként az elismerést.
Valahogy a sport maradt az utolsó szórakozásunk a tavalyi évben, és ezt is sok esetben csak a televízió képernyőjén keresztül élvezhettük. Úgyhogy nem meglepő, ha azt mondom, a csuda vigye el, hogy éppen egy ilyen évben lett eredményesebb a magyar labdarúgás, de legalább végre elértünk egy olyan szintet a válogatottal és a Fradival is, ami rég óta álma volt a sportrajongóknak. A Év Sportolója Gálát is csak a tévé képernyőjén keresztül lehetett élvezni, sajnos most a helyszínen nem lehettek jelen nézők.
A rendezvény a Nemzeti Sport főszerkesztője, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, Szöllősi György köszöntőjével kezdődött és több generáció kedvenc atlétájával, Carl Lewis-val folytatódott, az első díj amit az este átadtak az év E-Sportolója volt, amelyet Bereznay Dániel Formula-1 szimulátor világbajnoki ezüstérmes sportolónak ítéltek oda.
A kétszáznyolcvankétszeres magyar válogatott Gódorné Nagy Marianna kapta a következő elismerést, aki a kézilabdázók kézilabdázója lett. A Vasas és a Hypo Niederösterreich egykori klasszisa személyesen vette át a díjat, és elmondta: csapatsportág képviselőjeként kifejezetten nagyra értékeli ezt a megemlékezést a karrierjéről és a legfőbb helyre kerül majd a trófea a gyűjteményében.
Az Év szabadidősport eseménye a Streetball Challenege kosárlabdaverseny lett. A díjat Kucsera József főszervező vette át, aki Az utcáról az Olimpiára mozgalom legfőbb híve, és megköszönte a MOB támogatását. Az Év fogyatékos sportolója díjat Szabó László, a Magyar Paralimpiai Szövetség elnöke és Szekeres Pál adta át, az egykori vívó megemlékezett arról, hogy épp húsz éve integrálódott az ép és a fogyatékos sportolók díjazása, majd bemutatták a még három versenyben lévő jelöltet, Berente Juditot, a mindössze tizenhét éves Kis Péter Pált illetve Osváth Richárdot. A győztest Szekeres Pál hirdette ki, aki Berente Judit lett. A vese transzplantáción átesett versenyző meghatottan kiemelte, annak az embernek is meg kell köszönnie sikerét, aki a donorként új veséhez és élethez segíttette.
Mary Pierce kétszeres Grand Slam-győztes kihirdette az Év egyéni sportágak csapatgyőztesét, akik ismét Babos Tímea és Kristina Mladenovic teniszezőnők lettek. Babos az edzőtáborából köszönte meg videóban a magyar szurkolóknak az elismerést. Papp Dániel az MTVA vezérigazgatója az Év sportpillanata kategória díjat konferálta fel és hirdette ki, amely Szoboszlai Dominik gólja lett az Izland elleni válogatott mérkőzésen elért találatával. Az RB Leipzig friss igazolása sem tudott részt venni az eseményen, így videóban küldött üzenetet, ahol reményeit fejezte ki, hogy idén már a Puskás Arénában, a szurkolók előtt fogjuk őt és a válogatottat játszani.
A következő percekben Fürjes Balázs (vezető képünkön Karakas Hedviggel) államtitkár érkezett Berkes Judit mellé a színpadra, hiszen következett az Év női sportolója díj átadása, amelyért Kapás Boglárka úszó, Karakas Hedvig cselgáncsozó és Kovács Zsófia tornász maradt a végső versenyben. Marius L. Vizet, a Nemzetközi Cselgáncsszövetség elnöke magyarul köszöntötte a jelölteket és bejelentette, hogy az Európa-bajnok Karakas Hedvig lett, aki személyesen vette át az elismerést Fürjes Balázstól. A sportoló a többi induló mellett edzőjének és a családjának köszönte meg a támogatást a díjhoz vezető úton.
A gálaest elején a női Kézisek kézisét hirdették ki, majd eljött a pillanat amikor a férfi kategória győztesét, Kovács Pétert hívták a színpadra, aki több mint ötven éve foglalkozik a sportággal, és meghatottan vette tudomásul, hogy őt választották győztesnek.
Az Év edzője díjjal folytatódott a műsor és teljesen megérdemelten a Fradi labdarúgó csapatának trénere, Szerhij Rebrov is helyet kapott, Marcz Tamás a vízilabdázók, és Marco Rossi a foci válogatottunk szövetségi kapitánya mellett. Azonban ebben az esetben sem a díjátadó, sem a díjazott nem tudott jelen lenni, de Fabio Capello edzőlegenda videós üzenete kárpótolta ezt. Marco Rossi kapta az elismerést, aki sok más díjazottal megköszönte meg Capello üdvözletét, akiről kiderült az is, hogy magyar vér is folyik az ereiben. Rossi ismét megjegyezte félig már magyarnak érzi magát, és elárulta azt is, hogy nagyapja az Aranycsapat rajongója volt.
Az Év csapata természetesen a magyar labdarúgó válogatott lett, akik a remek őszi teljesítményüknek köszönhették az elismerést. Kissé meglepő volt ez a győzelem, hiszen a Fradi már túl van a maga világversenyén, míg a magyar válogatott nem, de a sportújságírók most így döntöttek. Természetesen ennek éppúgy lehet örülni, mint bármilyen másik sikernek, mivel évek óta várt arra a magyar futball, hogy ilyen szép eredményeket szállítson, mint Rossi csapata.
Az egyik legjobban várt kategória az Év férfi sportolója volt ezen az estén is, ez a kategória Fucsovics Márton teniszező, Gulácsi Péter futballkapus, illetve Szoboszlai Dominik labdarúgó végső versenyével zárult. Szöllősi György konferálta fel a díjátadót, ám hatalmas meglepetésre Karikó Katalin vakcinakutató lánya, a kétszeres olimpiai bajnok amerikai evezős, Francia Zsuzsanna konferálta fel tökéletes magyarsággal, hogy Szoboszlai Dominik lett, aki így két díjat kapott a gálán. Ő lett az első, aki csapatsportolóként hódította el azt a díjat Magyarországon. A gálaest végén nem maradt köszöntés nélkül Keleti Ágnes tornász, és edzőlegenda, aki a világ legidősebb élő olimpiai bajnoka, őt Izrael miniszterelnöke Benjámin Netanjáhú is üdvözölte a képernyőn keresztül.
Vezető kép: MTI/Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS