Az MLSZ elnöke kommunista módon szállt bele a Fradiba, sejtelmes, de határozott választ kapott Kubatovtól

Tovább éleződik az amúgy is rendkívül paprikás viszony az MLSZ és a Ferencváros között, hiszen Csányi Sándor, a Nemzeti Sportnak adott interjújában kvázi megfenyegette a Fradit, Kubatov Gábort, sőt, az egész jobboldali politikai közösséget. A Fradi elnöke sejtelmes, ám határozott, egyértelmű választ adott a fenyegetésre.
Több mint egy évtizedes már a rossz viszony a labdarúgó szövetség és a Fradi között, amelyről már sok szó esett. Lehet persze szakmai alapon vitatkozni sok dologról, kell is, ám úgy tűnik, hogy az MLSZ elnöke mély, személyes sértettségét úgy vezeti le, hogy akár még a szabályrendszert is úgy alakítja, hogy kiszúrjon azokkal, akik nem tetszenek neki. Miközben Csányinak van érdekeltsége a Vasasban is (milyen érdekes ez MLSZ-elnökként), a tisztességet és az átláthatóságot rendkívül fontosnak tartja. Az MLSZ pedig hozott egy olyan szabályt, miszerint öt magyarnak mindig szerepelnie kell minden NBI-es csapatban az előttünk álló szezontól, különben óriási pénzektől esnek el a klubok. A Fradit meg sem hívták azokra az egyeztetésekre, amelyek az új szabályról szóltak, (ha voltak ilyen egyeztetések), de a szép, új világ alig várja, hogy elkezdődjön.

Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
A Fradi ellen készült az új szabály?
Zárójelben azért megjegyezhetjük, hogy a szakmai részét is illene végiggondolni, hiszen szép dolog a magyar játékosok szerepeltetése, a jó magyar spílerek arányának növekedésének mindenki örülne, de biztos, hogy ez a szabály ebbe az irányba viszi a magyar focit? Az, hogy bérelt helye van játékosoknak egy élvonalbeli csapatban, csak azért, mert magyarok, nem feltétlenül segíti a színvonal növekedését többek szerint sem, ráadásul a motivációt is csökkentheti azoknál, akik tudják, hogy úgyis helyet kapnak a csapatban a kvóta miatt.
Az azonban biztos, hogy a Ferencváros az utóbbi években egyedüliként ért el sikereket a nemzetközi szinten, az utóbbi hat évben csoportkörös volt a nemzetközi kupában, évről évre komoly és meggyőző teljesítményt nyújtott, erős európai csapatokat megverve. A recept tehát adott. Ehhez képest Csányi Sándor úgy tűnik, hogy az új szabályrendszert kicsit a Fradi ellen is hozta, legutóbbi interjújában pedig igen csúnyán bele is szállt nem csak a Ferencvárosba, hanem a klub elnökébe is, akinek felrótta, hogy nem határolódott el szurkolói rigmusoktól, amelyek az ő személyét támadták. Csányi így fogalmazott:
Még ha nem is a Ferencváros elnöke, a Facebookon igen aktív Kubatov Gábor szervezte ezt a gyalázkodást, talán akkor is joggal vártam volna el, hogy mint a klub első embere és az egyik politikai párt vezető személyisége – aki egyébként a nyilatkozatai szerint száműzni szeretné az obszcenitást a lelátókról –, elhatárolódjon ettől a megnyilvánulástól. Az, hogy ezt nem tette meg, meggyőződésem szerint nemcsak az ő, de a klubja, és a politikai közössége szégyene is.
Rendkívül furcsa számon kérni szurkolói rigmust egy klub elnökén, hiszen ilyen erővel minden csapat elnöke naponta kérhetne elnézést a nagy tiszteletű Csányi elnök úrtól, ám az is megérne egy misét, hogy Csányi a politikai közösséget, azaz a Fideszt is belekeveri mondandójába. A gyűlölettől csöpögő szavakat követően biztosak lehetünk benne, hogy az MLSZ-nél szokás szerint pártatlanság, függetlenség honol, és semmi sem idézi a kommunista időszakot, amikor a szövetségben kötelező volt utálni a Ferencvárost. A fejlődés iránti elkötelezettséget pedig tökéletesen megmutatja, hogy a legsikeresebb és jelenleg az európai mezőnyben egyedül számottevő eredményeket elérő klubot próbálja büntetni és megtörni a saját szövetsége. Van ilyen más országban is?
A Fradi elnöke közösségi oldalára tett ki egy idézetet egy ikonikus Fradi-nótából, mely sejtelmes, ám mégis határozott választ jelent Csányi Sándor fenyegetéseire. A nóta így kezdődik: mi akkor is bajnokok leszünk, egész világ, hogyha ellenünk..
A legjobb az lenne a magyar focinak, ha béke honolna a legnagyobb klub és a szövetség között, azonban elnézve az utóbbi időszak történéseit, ez vélhetően még váratni fog magára. Pedig szükség van a fiatal magyar játékosokra, szükség van erős klubfocira és közösen meghatározott, egy irányba tartó fejlődésre, ami mindenkinek jó, de ami még fontosabb: nem irányul senki ellen.