Pesti Srácok

díjátadó

"1956 nélkül nem lenne szabadság" – Pongrátz Gergely-érdemérmet kapott Szarvas Szilveszter (PS-videó és képgaléria)

Magyar ugar 2019 október 19.
Megható megtiszteltetésben részesült a PestiSrácok.hu főszerkesztő-helyettese, Szarvas Szilveszter ugyanis Pongrátz Gergely-érdemérmet kapott pénteken, a Corvin moziban tartott Pesti Srác-díjátadón. Az eseményt az 1956-os hősök és a Munkástanácsok Országos Szövetsége közösen rendezte. A mély üzenetet hordozó rendezvényen többször könnybe lábadtak a szemek, hiszen 1956 szelleme mindaddig megérinti a magyar emberek lelkét, amíg létezünk és emlékezünk a hősökre. Elismerést kapott még Balázs Péter és Dörner György színházigazgató is, akik maguk is elérzékenyülve beszéltek 1956 hőseiről, akik közül szerencsére még ma is többen köztünk élnek. A szabadságharcosok beszédei megszólították a jelenlevők lelkét; erre az emelkedett hangulatra még rátett a gyermekek műsora, akik látható mély beleéléssel játszották el a színpadon a forradalom és szabadságharc eseményeit, amiért a közönség vastapssal jutalmazta őket. Szarvas Szilveszter elmondta, hogy 1956 nélkül nem lenne szabadság, és az '56-os forradalom árulói és vérbe tiprói még mindig köztünk élnek, ezért a harcnak továbbra sincs vége. Ezen kívül kameránk elé állt Wittner Mária, 1956-os szabadságharcos, aki külön méltatta a gyermekek előadását, és Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke is. Nézzék meg videónkat!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!