Pesti Srácok

Zápor Péter és a vihartépte tiszás becsület

Zápor Péter és a vihartépte tiszás becsület

Hihetetlen, de a Karantén kibeszélőben sem csitultak az indulatok, amikor Magyar Péter visszataszító posztjáról beszélgettünk. Sajnos a vihart kis zápornak nevező zsebmessiás továbbra is semmibe nézi az embereket, és a katasztrófákat is kisstílű politikai tőkekovácsolásra használja. Zápor Péter hiába törölte a posztját, késő volt.

Nem csitulnak az indulatok, hiába próbálja a zsebmessiás elterelni a témát, a vihart kicsinyítő, primitív politikai töltetet hordozó önleleplezés egy egész országnak mutatta meg, hogy milyen ember a tiszás vezérürü. Zápor Péter lejáratta magát, nem törődött azokkal, akik a borzasztó viharban az otthonaikat akarták elérni, neki csak egy zápor volt a felhőszakadás és még a reptér bezárását is hibának tartotta, ami katasztrófához vezethetett volna, ha bármiféle irányítás van a kezében. 

Zápor Péter, a viharmester
Zápor Péter, a viharmester

Zápor Péter után köpönyeg

Miután visszavonta posztját, azt hitte, hogy minden rendben, Magyar Péter azonban ezt nem tudja meg nem történtté tenni. Ne felejtsük azt sem, hogy nem belső indíttatásból törölte, hanem azt írta, hogy "sokak kérésére és tanácsára". A tiszások eddig elfogadták a valóságtagadást, ám most a saját bőrükön tapasztalták, amikor a rettenetes károkat okozó vihart a főnökük csak zápornak nevezte. Ez azonban nekik is fájt, hiszen akinek a kocsijára esik egy fatörzs, hajlamos ítéletidőnek nevezni a záport és elküldeni Magyar Pétert melegebb és zápormentes éghajlatra. A Karantén kibeszélőben azt is megpróbáltuk megérteni, hogy a poszt törlése után egyes tiszások miért érezték azt, hogy ez valami elképesztő nagy teljesítmény.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!