Még az MSZP mindenkori pártvezetése sem bírt a fóti szocialisták elnökével, Fekete Zoltánnal, aki a mai napig a markában tartja az MSZP Pest megyei szervezetét és feltehetően a fóti szocialisták polgármesterjelöltjét, Takács Istvánt is – értesült a PestiSrácok.hu. A portálunknak nyilatkozó Keller László a fóti elnökkel kapcsolatban elmondta, véleménye szerint Fekete a Pest megyei baloldal megrontója, aki mintegy „maffiahálózatként” működteti helyi sleppjét. Medgyessy Péter volt közpénzügyi államtitkára hozzátette azt is, Fekete kezében van a Pest megyei pártszervezet, melyet mára szinte az ő egyetértése nélkül nem lehet irányítani. Cikkünkben szót ejtünk az életveszélyes fenyegetések, pártpuccsok, és a fóti közgyűlés „befenyítése” mellett arról is, miért tartják többen a mai napig is érinthetetlennek a Szili Katalin és Szabó Imre egykori bizalmasaként számon tartott Fekete Zoltánt.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A PestiSrácok.hu információi szerint a Pest megyei Fót település szocialista szervezetének elnöke, Fekete Zoltán kétes módszerekkel szerzett meg több környékbeli ingatlant is a 2000-es években. Módszerei közé tartozott, hogy a hozzá forduló, kiszolgáltatott embereknek hitelt, vagy munkát adott, annak fejében pedig saját környezetére íratta az immár tőle függő emberek ingatlanjait. Külön érdekesség, hogy az önkormányzati választáson induló fóti baloldali polgármesterjelölt, Takács István egyik tulajdonát is jelzálogjoggal akarták megterhelni. A tulajdoni lap tanúsága szerint ugyanakkor Fekete Zoltán felesége, Feketéné Dr. Miczki Melinda kérelmét 2012 novemberében a Dunakeszi Járási Földhivatal elutasította. A földhivatalhoz benyújtott kérvény azonban felvetheti annak a lehetőségét, hogy Takács István is anyagi-függő viszonyban állhat, állhatott a befolyásos fóti szocialistával.
Az öt éves múltra visszanyúló összefonódásra a Fóti Szemle 2009-es írása is felhívta a figyelmet. Ebből kiderül, hogy az akkoriban jegyzőkönyvek tanúsága szerint Fekete Zoltán által képviselt, egy helyi beruházás érdekében létrehozott Fóti Egészségház Kft. “2008. 02. 25-én megvásárolta a Dózsa György út 41. szám alatt lévő saroktelket és a rajta lévő lakóépületet, valamint a 41/a alatti épületet is, melyről a fótiak már jól tudják, hogy a helyi MSZP tagjának, Fekete Zoltán hű fegyverhordójának a tulajdona. Még mindig. A Fóti Egészségház Kft. ugyanis az egész vételáratnem fizette ki Takácsnak, aki ezért a tulajdonjogot fenntartotta. Ám erre az ingatlanra e kis, 500 ezres törzstőkéjű kft. már 20 millió forint kölcsönt terhelt, nyilván Takács hozzájárulásával”. A PestiSrácok.hu a furcsa kapcsolatot sejtető jelzálogügyre Fekete Zoltánnál és Takács Istvánnál is rákérdezett telefonon, ám mindketten elzárkóztak a válaszadástól.
Szédületes karrier a Pártgarázsból
Fekete Zoltánról csak kevesen voltak hajlandóak nyilatkozni a PestiSrácok.hu-nak, sokan tartanak ugyanis a nagy hatalmú helyi szoci elnök bosszújától, befolyásos kapcsolataitól. Forrásaink – akik két személy kivételével nevük elhallgatását kérték – elmondták: a Fóti Gyermekvárosban nevelkedett férfi szédületes karriert futott be a szocialista pártban. Az őt ismerők rendkívül intelligens, mindig a háttérben álló, jól manipuláló embernek írták le a fóti MSZP elnökét. Úgy értesültünk, Fekete még szippantós kocsi vezetőként ismerkedett meg a Fóti Gyermekváros akkori igazgatójának lányával, onnantól kezdve pedig karrierje egyenesen ívelt felfelé. A lány édesapja ugyanis még az MSZMP-s időkben felkarolta a fiatalembert, kapcsolatai révén pedig kijárta, hogy Fekete az MSZMP Pártgarázsba kerüljön sofőrnek, ahol a kiváló kapcsolatteremtő képességekkel megáldott férfi kiépítette a máig meglévő politikai összeköttetéseit. Forrásaink elmondták, Fekete büszke arra, hogy sofőrként egészen a Köztársasági Őrezredig jutott, gépkocsivezetői karrierje csúcspontjának pedig az 1990-es évek elején Magyarországra látogató II. János Pál pápa kísérését tartotta. Az más kérdés, hogy egyik informátorunk szerint Fóton – kevéssé keresztényi hozzáállást tanúsítva – azzal kérkedett: ő a kísérgetés helyett legszívesebben egészen mást tett volna a pápával…
Megpuccsolta a helyi pártvezetést
Fekete politikai hatalmát a fóti szocialisták szervezeténél a 2000-es évek közepén szilárdította meg, amikor gyakorlatilag megpuccsolta az akkori pártvezetést. Egy vezetőségválasztó gyűlésen tömegével jelentek meg olyan párttagok, akiket addig soha, sehol nem lehetett látni – állították forrásaink, akik azt is elmondták, ezek az emberek szinte egytől egyig mind kihasznált és felhasznált romák voltak. Nevükben Feketéék vélhetően befizették a párttagdíjat, akik ezáltal teljes értékű szavazóvá, Fekete szavazógépeivé váltak. Gyakorlatilag az történt, hogy a tisztújítás előtt több tucat új párttaggal bővült a fóti alapszervezet, és az új tagok segítségével elnökké választották. Részben emiatt, illetve a pártélettel kapcsolatos egyéb ügyletei okán ugyan feljelentették a helyi elnököt a párt különböző szerveinél, megyei és országos szinten is, de állítólag több nyilvánvaló etikai vétséget is eltussoltak. A szocialista párt ugyanis rendkívül nagyra becsülte Fekete szervezetépítését, így ennek köszönhetően politikai védettséget élvezett. A védőhálót annak is köszönhette, hogy kiváló kapcsolatokat ápolt Szili Katalinnal, illetve a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok környezetvédelmi és vízügyi miniszterével, Szabó Imrével is, de úgy tudjuk, Feketének Mesterházy Attilával is jó volt a viszonya. Erről tanúskodnak egyébként Fekete nyilvános, Facebook-képei is. Informátoraink szerint Feketét már az első Gyurcsány-kormány idején szoros szálak fűzték az MSZP nemrég leköszönt pártelnökéhez. Kapcsolatainak köszönhette azt is, hogy el tudta érni, hogy a vele a Dunakeszi szervezetnél szembehelyezkedő – egykoron ugyancsak befolyásos – Tóth Andrást ne indítsa az MSZP országgyűlési képviselőjelöltként 2010-ben. Konfliktusuk fő oka az volt, hogy az egykori titkosszolgálati államtitkár felemelte szavát Fekete módszerei ellen, hiszen a Dunakeszi pártszervezetnél, illetve Csomádon is hasonló metódusokkal dolgozott a Fekete-gépezet, mint Fóton. Az akkori helyzetről néhány éve a HVG azt írta, felvetődött, a Pest megyei szocialista pártszervezeteknél fiktív tagokkal operáltak. Ezt valószínűsítette az a meglepő tény is, hogy például az új, száznegyven tagú csomádi szervezetnek több mint százharminc tagja másutt, például Nagykanizsán, Szegeden élt – írták.
A tízek hatalma
Forrásaink azt is elmondták, Feketének ahhoz is zseniális érzéke van, hogy az egymással szemben álló érdekcsoportokat kiválóan össze tudja hangolni. Erre remek példa volt a 2008 környékén kialakult, úgynevezett „tízek hatalmának szövetsége” Fóton. Fekete el tudta érni az „átállt” fideszes és független jelöltek segítségével, hogy a szocialistáknak kényelmes többsége legyen a 18 fős Pest megyei település közgyűlésében. A fóti tízeket az egyik alpolgármesteren, önkormányzati képviselőn keresztül természetesen Fekete irányította, aki hatalmát azzal is növelni tudta, hogy az általa alapított és elnökölt Népi Platform révén a mai napig saját irodával rendelkezik az MSZP Jókai utcai székházában. Fekete és a tízek nevéhez kötik az új fóti általános iskola építésével kapcsolatos botrányt is: a kétmilliárdos beruházás ugyanis úgy valósult meg, hogy a kivitelezést végző cég több kötelezettségét nem teljesítette. Informátoraink elmondták, az iskola a műszaki átvételkor tele volt hibákkal, arról nem beszélve, majdhogynem félkészen adták át az épületet. A gyors átadásra állítólag azért volt szükség, hogy az építést végző cég ne csússzon ki a határidőből és emiatt ne kelljen a szerződésben szereplő 300 milliós kötbért kifizetnie.
Fekete emberei terrorizálták a helyi közgyűlést
Értesüléseink szerint egy Feketéhez szorosan köthető személy a 2013 novemberi fóti időközi választáson megfélemlítette az egyik független indulót, Priszlinger Évát. Az egykori képviselőjelölt a PestiSrácok.hu-nak azt nyilatkozta, részben nyomásgyakorlással, részben különböző pozíciók felajánlásával akarták rávenni, hogy ne induljon. „Komolyan gondolod, hogy független képviselőként elindulsz? Belegondoltál abba, hogy mivel jár, ha nem lépsz vissza, milyen következményei lesznek, ha elindulsz”? – ezeket a mondatokat Fekete egyik bizalmi embere mondta Priszlingernek, aki később más hangnemre váltva bizottsági helyeket ígért a visszalépés fejében. A megismételt, 2014 tavaszán megtartott választás előtt pedig egy másik, szintén Feketével jó kapcsolatban álló helyi szocialista politikus környékezte meg a képviselőjelöltet. Ám ennél drasztikusabb módszerekről is értesültünk: úgy tudjuk, több fóti közgyűlést fenyegetőző romák és prostituáltnak kinéző nők zavartak meg. Ezek az emberek nem csak a közgyűlést terrorizálták, hanem az akkori polgármestert is megfenyegették.
Keller: a mindenkori pártvezetés sem bírt Feketével
Igazi keresztapaként jellemezte a PestiSrácok.hu-nak Fekete Zoltánt Keller László volt MSZP-s országgyűlési képviselő, aki szerint a fóti elnök gyakorlatilag kvázi „maffiahálózatként” működteti helyi sleppjét. Medgyessy Péter volt közpénzügyi államtitkára – akinek szintén volt konfliktusa Feketével Pest megyében – elmondta, véleménye szerint Fekete Zoltán kezében van a Pest megyei pártszervezet, melyet mára szinte az ő egyetértése nélkül nem lehet működtetni. Keller úgy jellemezte a szocialisták fóti elnökét, mint aki a Pest megyei baloldal megrontója, akivel a mindenkori pártvezetés sem bírt, ezért inkább tudomásul vették a hatalmát a párton belül. Keller László megerősítette azt az információnkat is, hogy Feketének köszönhetően Tóth András volt országgyűlési képviselőnek is megszakadt a kapcsolata a pártjával, valamint azt is, hogy Szili Katalin és Szabó Imre bizalmasának mondta magát a fóti elnök. Keller László hozzátette, miután Mesterházyt a szocialisták elnökévé választották, figyelmeztette a Fekete-jelenségre, ugyanakkor szavai süket fülekre találtak. Később derült csak ki számára, hogy Mesterházy is szoros kapcsolatokat ápol Feketével. Hozzátette: az új elnök a Népi Platform (melynek Fekete az elnöke) segítségére mindig számíthatott. Fekete ugyanis remek szervező, így mindig lehetett azzal számolni, hogy tömegeket tud mozgósítani különböző rendezvényekkor, illetve pártszavazásokkor – mondta Keller, aki azt is hozzáfűzte, hogy a párt jelenlegi elnöke, Tóbiás József még megyei elnökként szintén nem akart konfliktusba kerülni Feketével, ezért inkább kiegyezett vele. Medgyessy volt államtitkára nem cáfolta azt a több helyről megerősített információnkat sem, mely szerint Fekete Zoltán még az MSZP nagyhatalmú ex-pártpénztárnokának, Puch Lászlónak is „nekiment”, de végül a szocik volt pártigazgatója is tudomásul vette Fekete szocialista párton belüli befolyását.
Puch nem tud konfliktusról
Puch László ugyanakkor a PestiSrácok.hu-nak tagadta, hogy bármikor is konfliktusba került volna Fekete Zoltánnal. Ha a fóti szocialista politikus ellene is fordult, ő erről nem tudott – mondta. Puch hozzátette, még pártigazgatóként jól együtt tudott működni Feketével, akivel elmondása szerint normális viszonyt ápolt. A politikus elismerte, hogy kiemelkedő szervezeti ereje miatt a szocialista párt felső vezetésének egy része kedvelte Feketét. Arra a kérdésre, hogy hozzá is eljutottak olyan hangok, hogy Pest megyében konfliktusokat okoz Fekete Zoltán ténykedése, szűkszavúan annyit válaszolt, hogy sokféle pletyka eljut hozzá, melyeknek a valóságtartalma kétséges. Azt Puch ugyanakkor megerősítette, hogy Fekete jó kapcsolatokat ápolt Szili Katalinnal, valamint Mesterházy Attilával.
A vezető képünkön Fekete Zoltán Gurmai Zitával látható. Fotó: MSZP
.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS