Pesti Srácok

Két francia katona vesztette életét egy pokolgépes támadásban

Két francia katona vesztette életét egy pokolgépes támadásban

Pokolgépes merényletben életét vesztette két francia katona Mali keleti részén, egy társuk pedig megsebesült – jelentette be a francia elnöki hivatal szombat este. A közlemény szerint a katonák Ménaka térségében teljesítettek szolgálatot, amikor a merénylet történt. A régióban több iszlamista csoport is aktív, néhány közülük az al-Kaidának vagy az Iszlám Állam terrorszervezetnek esküdött hűséget.

Emmanuel Macron francia államfő részvétét fejezte ki az áldozatok hozzátartozóinak, méltatta a katonák bátorságát, és megerősítette, hogy Franciaország elkötelezett a terrorizmus elleni harc iránt a térségben. Hétfőn három francia katona halt meg hasonló támadásban az afrikai ország déli részén lévő Hombori térségében, ugyancsak szolgálat közben. A terroristák internetes kommunikációját nyomon követő, SITE amerikai hírszerzési csoport tájékoztatása szerint a Homboriban elkövetett támadásért az al-Kaida terrorszervezet észak-afrikai szárnya, az Iszlám Magreb al-Kaidája (AQIM) jelentkezett.

Maliban a francia hadsereg több ezer katonája állomásozik, a Barkhane hadműveletben harcolnak az ott tevékenykedő terrorcsoportok ellen. Az ország északi részét egy francia vezetésű katonai művelet segítségével sikerült megtisztítani a térség felett ellenőrzést gyakorló iszlamista lázadóktól 2013-ban. A szélsőségesek a sivatagban bujkálva újraszerveződtek, és gyakran támadják a mali hadsereget és szövetségeseit. A szombaton megölt két katonával 49-re nőtt a 2013 óta Maliban elesett francia katonák száma.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Szaid Juszuf Varszame (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még