Diadalmasan adta hírül az Index, hogy elindult az európai szabadságjogi unió (Civil Liberties Union for Europe, rövid nevén Liberties). A portál szerint ez az új szervezet majdnem annyit árthat Orbánnak, mint egy népszerű, mérsékelt ellenzéki párt, ami ugye a független ellenzéki sajtó minden erőfeszítése (tüntetésszervezés, toborzás, Fekete-Győr-interjúk sorozata) ellenére sem bír létrejönni. Most azonban itt a csodafegyver. Az egészben a legszebb, hogy közvetve maga az érintett ismerte el a Soros-hálózattal kapcsolatos jobboldali vádak megalapozottságát.
Minderről az új nemzetközi lobbiszervezet elnöke, Dénes Balázs, a TASZ korábbi elnöke és az Open Society Foundations (OSF) volt projektigazgatója beszélt egy interjúban, aki az OSF globális alapítványhálózat korábbi elnökével, Aryeh Neierrel együtt ötletgazdája az új szervezetnek. A sorosista jogász rögtön az elején elmondta, hogy a volt szocialista blokk országai sokkal jobban le vannak fedve civil szervezetekkel, mint a nyugati országok. A nyugat-európai liberális őrületet és az ezzel szembeni kelet-közép-európai társadalmi és politikai ellenállást elnézve, érthető is, miért alkalmaznak tájainkon ennyi civil szervezetet. Ezek persze névleg mindenféle üdvös társadalmi ügyekkel foglalkoznak, de azért sosem mulasztják el a beavatkozást a politikai ügyekbe a szélsőliberális eszmék mentén.
A Liberties nyíltan felvállalt célja, hogy összefogja ezeket az Európai Unióban működő civil szervezeteket, és még jobban összehangolja a nemzetek fölötti munkájukat. Figyelemre méltó, hogy az elvileg csupa jogállamból álló EU-ban miért kell ekkora erőket mozgósítani a jogvédelemre, így akarva-akaratlanul eszébe jut az embernek, hogy valójában esetleg nem is a jogvédelemre, hanem kőkemény politikai-ideológiai célok szerint zajlik ez a mozgósítás. Ezt támasztja alá az Index idézett megjegyzése is, mely szerint a Liberties annyit fog ártani Orbánnak, mint egy erős ellenzéki mérsékelt (értsd: szélsőliberális, szabad, demokrata, stb.) párt tudna.
Jogvédő–magyar szótár
Több egyéb érdekes dolgot is elárul az interjúban Dénes Balázs, persze virágnyelven, de ha a cukormázt lefejtjük a szövegről, hirtelen a Soros-hálózat, jobboldali sajtó által hónapok óta ragozott, de az érintettek által tagadott tevékenységét találjuk benne. És mindezt a hálózat egy magas rangú tagjának szájából. Érdemes ezeket megnézni, és civil nyelvről magyarra fordítani.
Azt láttuk, hogy a tagállami szinten működő szervezetek nagyon gyenge uniós érdekérvényesítő erővel rendelkeznek. […] felmértük az igényeket, végiglátogattuk az összes potenciális szereplőt és azt láttuk, van rá fogadókészség, hogy Európában közösen lobbizzunk.
Magyarul: A tagállami sorosista civil szervezetek nem képesek kellőképpen befolyásolni, zsarolni a kormányaikat, így a politikai céljaink elérésére egy összeurópai lobbiszervezetet hozunk létre.
Egyébként is nyilván kényelmetlen, ráadásul feltűnő lenne, ha Soros Györgynek sokszor kéne személyesen eligazítást tartania az EU önjelölt vezetőinek, ahogy azt áprilisban tette.
Az emberi jogi szervezetek hajlamosak a fiók számára készülő, nagyon unalmas, száraz anyagok promotálására. Mi máshogy próbálunk kommunikálni. Nem jogászok számára készülő, hanem kifejezetten egyszerű, érthető nyelven megfogalmazott anyagokról van szó.
Magyarul: Eddig nem voltunk elég hatékony a propagandánk, de a központosított és állandósuló politikai-ideológiai kampányunk keretében a legegyszerűbb választópolgárok számára is érthető propagandaanyagokat fogunk terjeszteni.
[…] tréningeket tartunk és forrásokat is biztosítunk számukra [a tagállami tagszervezeteknek – a szerk.], hogy nagyobb eséllyel tudjanak saját embereket toborozni a saját országukban
Magyarul: Szervezettebb keretek közé helyezzük az utcai felforgató megmozdulásokban eddig sokat bénázó, és leginkább röhejessé váló aktivistáink kiképzését.
Civilkedés a vadkapitalizmus szolgálatában
Ha már ennyit emlegetjük a „civilek” politikai-ideológiai törekvéseit, jogos az olvasó elvárása, hogy mondjunk is ezekről valamit. Vagyis hát nem is mi mondjuk, hanem Dénes Balázs, aki szomorúan elevenítette fel, hogy az Európai Civil Kezdeményezés keretében egy-egy ügy megindításához szükséges egymillió aláírást semmilyen progresszív gondolat nem tudta összegyűjteni az elmúlt öt évben. Ugyanakkor ő maga ismeri el, hogy voltak olyan ügyek, amelyekben meglett az egymillió aláírás, csakhogy szerinte sem a magzat életének védelme, sem a víz tulajdonának védelme, sem az állatok élveboncolásának tilalma nem elég progresszív. Ugyanakkor az abortuszról, a vízlelőhelyek magánkézre adásáról és az állatkísérletekről tudjuk, hogy óriási üzleti lehetőségek rejlenek bennük, így megint egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy kiknek az érdekeit szolgálják ezek a „civilek” és miből. A miből? kérdés persze szó szerint is felmerült az interjúban, és ki nem találná az olvasó a választ: kezdetben Soros-pénzből lesz meg az évi 1,4 millió eurójuk (kb. 425 millió forint), de később már nagyobbrészt állampolgári “mikroadományokból” terveznek majd összegyűjteni évi 2 millió eurót (kb. 607 millió forint). [A mikroadományokból összegyűjtött, szervezeti vagyon kétségkívül a 2017-es év egyik sztárjelensége, a Momentum, az Együtt, a 444.hu, az Átlátszó.hu és a többi hasonló alakulat is ilyen állítólagos anonim mikroadományokkal van kitömve – a szerk.]
Soros pénzből Soros-célok – Természetesen teljesen függetlenül
Jelképes az is, hogy Berlinben rendezkedett be a Liberties. A jelentősnek ígérkező brüsszeli lobbitevékenység ellenére nem akartak a belga fővárosba költözni, hogy elkerüljék a belepunnyadást a bürokratikus életritmusba, ugyanakkor Németország mellett nemcsak az EU-s lobbiereje szólt, hanem az is, „amit a menekültválság kapcsán tett”. Világos, az egymásnak ellentmondó cselekvések, a fejetlenség, a migráns százezrek felszívódását és az iszlamista bűnözést tehetetlenül, megszeppenve szemlélő hatóságok olyanok a mohamedán tömegek betelepítésén ügyködő Soros-érdekeltségeknek, mint a mocsár a szúnyogoknak.
Külön kedves, amikor Dénes maga is beismeri, hogy „az elmúlt 10-15 évben az emberi jogok védelme nagyon sok uniós országban toxikus fogalommá vált”, de ebből nem azt a tanulságot vonja le, hogy az emberi jogok védelmét másra használták, amire kellett volna, ezért az emberek megundorodtak a fogalomtól. Az ő tanulsága az, hogy meg kell találniuk azokat a keveseket, akik még mindig nem undorodnak ettől az álcázott politikai nyomulástól, és hajlandók támogatni azt. Vagyis már megint a többség felett veszettül uralkodni vágyó kisebbséggel állunk szemben. A fő témáikban látszik is, hogy a civilnek álcázott politikai ellenzék részéről elkoptatott toposzokat akarják még erősebben tolni:
- a sajtószabadságon és a média helyzetén való aggódás, amint megszűnik valahol a nyomasztó balliberális médiafölény
- a civil szervezetek jogainak ügye és a tagállamokkal szembeni demokráciaféltés, amikor egy kormány nem tűri szó nélkül, hogy a senki által nem választott „civilek” nagy szájjal politizáljanak
- a magánélet védelme, hiszen a többségen uralkodó kisebbségnek mindig szüksége van felmutatható áldozatokra, hogy az egyéni történeteket általánosítva, érzelmileg manipulálhasson
Az interjú megkoronázása végül kétségkívül az, hogy miután Dénes Balázs virágnyelven elmesélte ugyanazt, amit a jobboldali sajtó hónapok óta köntörfalazás nélkül közöl, majd az egészet tévképzetnek és összeesküvés-elméletnek nevezte. Elvileg a cinizmusnak is van határa, de erre a civilnek álcázott Soros-hálózat rendre képes rácáfolni.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS