Pesti Srácok

Kína EU-nagykövete: Kína együttműködése Európával "végtelen", csakúgy, mint Oroszországgal

Kína EU-nagykövete: Kína együttműködése Európával "végtelen", csakúgy, mint Oroszországgal

Kína együttműködése Európával és más országokkal "határtalan", Oroszországgal pedig ehhez hasonlóan: "végtelen" - fogalmazott Fu Cung a The Paper című kínai digitális kiadvány hétfői számában.

Az európai félnek pontosan kell értelmeznie a kijelentést: "nincs felső határ". A különböző országok közötti barátság és együttműködés végnélküli, és nem volna szabad mesterségesen korlátozni őket - magyarázta a diplomata. Fu óva intett attól, hogy felhasználva a kínai-orosz kapcsolatokat bárki "kísérleteket tegyen" Kína és Európa között viszály szítására. Fu visszautasította, hogy Kínának előzetesen tudomása lett volna az ukrajnai konfliktusról, vagy hogy fegyvereket szállítana a térségbe. Hozzáfűzte, "akik ezt állítják, azoknak az a céljuk, hogy rémhíreket terjesztve hiteltelenítsék Kínát, és alantas szándéktól vezérelve viszályt keltsenek Kína és más országok között".

– állapította meg interjújában a kínai diplomata. A Kína és az EU közötti kapcsolatoknak globális hatásuk van, és fontosak a világ szempontjából, ezért mindkét félnek megéri fejleszteni őket - vélte Fu. Hozzátette: Kína stratégiai nézőpontból és hosszú távú perspektívából tekint az EU-hoz fűződő kapcsolataira. Mint mondta, bízik benne, hogy az uniónak sikerül függetlenebb, objektív képet kialakítania Kínáról.

PestiSracok facebook image

MTI

Ajánljuk még

Huth Gergely: az ország jobbik részétől kérdezem, eltűrjük mi ezt?

Magyar ugar május 5.
Portálunk főszerkesztője reagált arra a példátlan megfélemlítési hullámra, amit a még meg sem alakult új kormány mögötti politikai hatalom indított. Huth Gergely bejegyzésében azt firtatja, hogyan történhetett meg, hogy eljutottunk oda, hogy hatósági intézkedések nélkül kényszerítenek embereket arra, hogy lemondjanak magánvagyonukról pusztán azért, hogy kielégítsék a leendő miniszterelnök bosszúvágyát.

A szerkesztett tartalom felelőssége és az érettségi

Magyar ugar május 5.
Tegnap történt, a Facebookon én is megemlékeztem róla, egy érettségiző lány, akit az Index interjúvolt meg, valami olyasmit mondott (az Index címadása alapján is), hogy a nehéz magyar érettségi a vesztes kormány bosszúja a fiatalokon. Ha valaki odakattint és megnézi a tegnapi posztomat, láthatja, nem az érettségi első napján átesett interjúalanyt bíráltam, hanem az újság címadásán háborodtam fel.