Pesti Srácok

Kocsis Máté a Mi kérdezünkben: A magyar határkerítést is iszlamista terrorszervezetek támadják!

A Nemzetbiztonsági Bizottság olyan jelentést kapott, amelyből kiderül, hogy komoly összefonódás van a határunkat támadó fegyveresek és a terrorszervezetek között – mondta Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a PestiSrácok.hu Mi kérdezünk című műsorában, közvetlenül a déli határkerítésnél Rétvári Bencével, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárával közösen tartott tegnapi szemle előtt. Felvetésünkre, hogy azonosíthatóak-e a Hamász és az ISIS emberei az illegális migrációt szervező és a határőreinket megtámadó bandák soraiban, a politikus azt felelte: valóban erről van szó, de részleteket csak akkor árulhat el, ha a bizottság elfogadja a kezdeményezését és feloldja a titkosítás alól a szolgálatok jelentését. Erre már a jövő héten sor kerülhet. Az interjúban Huth Gergely kérdéseire a hazai és a nemzetközi baloldal a terroristák melletti kiállásáról, a fővárosi önkormányzat ünnepi színpadán elhangzott gyűlöletkeltésről. Gyurcsányék '56-os tudathasadásáról, és arról is szó esett, hogy egyre nyilvánvalóbb ártatlansága ellenére valóban börtönbe kell-e vonulnia a Hunnia-per három, kegyelemben nem részesített vádlottjának?

– mondta Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a Mi kérdezünk című videóműsorunkban. Hozzátette: a Fidesz és a KDNP kezdeményezésére azért álltak ki Izrael mellett, mert a terrorizmust minden esetben elítélik, és minden ilyen fegyveres konfliktus veszélyezteti Európa biztonságát és gazdaságát, emellett felerősíti a migrációt.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá Kocsis Máté. Felvetésünkre, miszerint meglepte-e, hogy nemcsak az európai, de a magyar baloldal egy része is a terroristák mellé állt, úgy felelt:

Az Ábrahám Róbert új tárcasorozatában felvetett jelenséget, a Partizán YouTube-csatorna antiszemitizmusát pedig így értékelte Kocsis Máté:

A Hunnia-ügy három, kegyelemben nem részesült vádlottjának november másodikán esedékes börtönbe vonulásáról is megkérdeztük a frakcióvezető véleményét. Mint ismert, a három 2006-os ellenállót, köztük Dr. Szücsi Frigyest, a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületének tagját, neves régészt annak ellenére ítélték el Csintalan Sándor megtámadásááért, hogy maga a sértett is kérte a felmentésüket.

– mondta Kocsis Máté a PestiSrácok.hu műsorában.

Migránsbandák háborúztak, hárman meghaltak Horgosnál

Mint ismert, legalább három migráns meghalt, egy pedig megsebesült abban a lövöldözésben, amely péntek hajnalban tört ki migránsbandák között a magyar határ melletti Horgos külterületén. Az erről szóló hírünk ITT olvasható el.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.