A kommunista diktatúrák által meggyötört nemzetek feladata kiszabadítani a múltat a diktatúra kiszolgálóinak és örököseinek fogságából – hangsúlyozta Kövér László a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tíz éves jubileumi konferenciáján elhangzott köszöntőjében. Az Országgyűlés elnöke arról is beszélt, hogy a nyugati világban az ismét kizárólagos hatalomra törő erők meg akarják fosztani a nemzeteket az emlékezetüktől, ebben pedig komoly fegyverük lehet az Internet, a virtuális világban ugyanis azé az emlékezet, aki a szerverek tulajdonosa.
Kövér László köszöntőjében felidézte: a második világháború stratégiai katonai céljai mellett a náci és a kommunista diktatúrának egyaránt az volt a szándéka, hogy felszámolja a magyar állami szuverenitást, és azon belül uralma alá hajtsa a nemzeti emlékezetet. Kiemelte, hogy a világpolitikában kizárólagos politikai hatalomra törők számára azért fontos a kiszemelt áldozatok nemzeti emlékezetének a megtörése,
mert a nemzeti emlékezet az egyik legerősebb emberi közösségképző tényező. A diktatúrákkal szemben sem az egyének, sem a tömegek, hanem mindig csak az öntudatos közösségek tudnak ellenállni.
Ugyanakkor hozzátette:
szuverén, cselekvőképes és egymással együttműködésre kész nemzeti államok nélkül nincs érdemi akadálya az országhatárokat és kontinens határokat átívelő világuralmi törekvések megvalósításának. Ez a hatalomtechnikai oka és célja a nemzetek emlékezete ellen elkövetett múltbéli és egyre erősödő jelenbéli mentális és kulturális agressziónak. Napjainkban a nyugati világban az Egyesült Államoktól Európán keresztül Izraelig minden nemzet kivétel nélkül egy ilyen agresszió célpontja.
Kövér László felidézte: az Országgyűlés tíz évvel ezelőtt annak reményében hozta létre a Nemzeti Emlékezet Bizottságát, hogy elmúltak azok az idők, amikor bátorság kellett az emlékezéshez.
Ma azonban azt érzékeljük, hogy a nemzeti emlékezéshez ismét egyre több bátorság kell, mivel a nyugati világban az ismét kizárólagos hatalomra törő erők meg akarják fosztani a nemzeteket az emlékezetüktől. Mindezt azért, hogy a későbbiekben megfoszthassák őket a közérdeket képviselő nemzeti államaiktól, majd a magánérdekeik szerint rendelkezhessenek a nyugati világ minden erőforrásával
– jelentette ki. Úgy vélte, a XXI. század legnagyobb politikai küzdelmei nem a civilizációk, nem Nyugat és Kelet között fognak lezajlani, hanem a köz- és a magánhatalmak között. Ennek a küzdelemnek a tétje az emberi szabadságnak és méltóságnak, az egyén biológiai integritásának és a nemzetek identitásának, a magántulajdonnak, a demokratikus rendnek és a jogállamnak a fennmaradása vagy megszűnése lesz.
Azé lehet az emlékezet, aki a virtuális világban parancsol
Az Országgyűlés elnöke kiemelte: a közösségi média ebben a küzdelemben stratégiai kérdés, hiszen a világban 5,3 milliárd ember használja az internetet, napi átlagban 5–6 órát, közülük 5,1 milliárdan használnak valamilyen közösségi felületet is. Úgy vélte, maga az Internet számtalan hasznos és haszontalan információval szolgálhat, ugyanakkor ezt a virtuális világot, amely korábban soha nem létező emlékezetbefolyásoló erővel rendelkezi, a „magánérdekek” szabályozzák és igazgatják. Kövér László szerint
az a veszély fenyeget, hogy az előttünk álló időkben ránk leselkedő új technofeudodális korszak főszabálya az lesz, hogy akié a szerver, azé az emlékezet.
Ki kell szabadítani a múltat
Kövér László végezetül arról is szólt:
a kommunizmus legfőbb feladatának a hagyományos emberi közösségek lerombolását tekintette, és új névvel, új köntösben, új jelszavakkal ma is ezt tekinti. Ezért akarta és akarja ma is a kereszténység kultúrájából kifejlődött európai nemzeteket, egyházakat és családokat a múlttal együtt végképp eltörölni.
Mint mondta, a kommunista diktatúrák által meggyötört nemzetek feladata kiszabadítani a múltat a diktatúra kiszolgálóinak és örököseinek fogságából. Úgy vélte, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága az elmúlt évtizedben ezt a küldetést teljesítette. Végül úgy fogalmazott:
emlékeznünk kell arra, hogy mivel jár a szabadság elvesztése, és minderre emlékeztetnünk kell az utánunk jövőket is.
Vezetőkép: NEB/Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS