Szerdán ismét sajtótájékoztatót tartott a járványkezelésért felelős operatív törzs, ahol beszámoltak a koronavírus-járvány hazai alakulásáról, a legfrissebb adatokról és válaszoltak újságírói kérdésekre is. Mint ismert, szerdára virradóra 2047 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 331 768 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 118, többségében idős krónikus beteg, így az elhunytak száma 10 198 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 179 541 fő, az aktív fertőzöttek száma 142 029 főre csökkent. 5646 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 396-an vannak lélegeztetőgépen. Immár 25 kórházi oltóponton zajlik az egészségügyi dolgozók oltása, és már zajlik az előkészület az idősotthonok lakóinak és dolgozóinak oltására. A járvány lassítása és a kórházak teljesítőképessége érdekében továbbra is érvényben vannak az eddigi védelmi intézkedések.
Kiss Róbert, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese kezdte a szerdai sajtótájékoztatót. Az alezredes tájékoztatása szerint, ahogy a Magyar Közlönyben is megjelent a rendelkezés, Magyarország ismét fog Nagy-Britanniából érkező repülőgépeket.
Müller Cecília beszélt arról, hogy 2047 újabb megbetegedést regisztráltak a hatóságok, amivel 331 768 főre nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Müller Cecília megismételte: meghalt 118, többségében idős krónikus beteg, így az áldozatok száma 10 198 főre emelkedett. Azt is kiemelte, hogy 179 541-en már meggyógyultak, és 142 029 aktív fertőzöttet tartanak számon. Az országos tisztifőorvos örvendetesnek nevezte, hogy az aktív betegek száma csökkent. Jelenleg 5646 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 396-en vannak lélegeztetőgépen. Müller Cecília elmondta, hogy általában szív- és érrendszeri, daganatos, és anyagcsererendszeri alapbetegsége van a legtöbb halálos áldozatnak. Az országos tisztifőorvos arról is beszélt, hogy fontos a frontvonalban dolgozó egészségügyi dolgozók, és így betegeik védelme. Állítása szerint eddig 21 ezer egészségügyi dolgozó élt az oltás lehetőségével; úgy fogalmazott, hogy nagy forgalmat bonyolítanak le az oltópontok. Müller Cecília kiemelte, hogy a városi kórházak is beléptek az oltópontok közé.
A háziorvosokat is szeretnénk majd bevonni. Az oltási terv szerint a második körben a szociális otthonok, idősotthonok következnek. Arra kérem az itt dolgozókat, hogy oltassák be magukat. A lakóknak nem kell elmenni majd az oltópontokhoz, hanem mobil oltócsapatok segítenek majd
– fogalmazott. Müller Cecília elmondta: számítanak az intézményi vezetők aktivitására és segítségére. Úgy fogalmazott: nagyon fontos, hogy aki fel tudja venni az oltást, az tegye meg. Müller Cecília emlékeztetett arra, hogy ez azért fontos, mert az első hullám alatt az idősotthonok voltak a legérintettebbek. Az országos tisztifőorvos arra is kitért, hogy idáig 78 ezer fő beoltására elegendő oltóanyag érkezett az országba, és a jövő héten újabb adagok várhatóak majd.
Kiss Róbert ismertette, hogy a maszkviselési kötelezettség figyelmen kívül hagyása miatt 251 rendőri intézkedés volt a tegnapi napon. Az alezredes ismertette, hogy a maszkviselési kötelezettség figyelmen kívül hagyása miatt az elmúlt három napban a tömegközlekedési eszközökön és megállóhelyeken 5, az üzletekben és bevásárlóközpontok területén 20 emberrel szemben léptek fel a rendőrök. Tájékoztatása szerint a boltokra, vendéglátóhelyekre, szálláshelyekre és szabadidős létesítményekre vonatkozó szabályok megszegése miatt eddig 658 rendőri intézkedésre volt szükség, ebből 180 esetben az üzemeltető vagy a tulajdonos mulasztása volt megállapítható, 496 esetben pedig az üzletek korlátozott nyitvatartására és az üzletben való tartózkodásra vonatkozó szabályokat nem tartották be. Azt is elmondta, hogy 391 rendőri intézkedést hajtottak végre eddig a kijárási tilalom miatt.
Összesen november óta 21 863 rendőri intézkedést végeztek kollégáim. A Magyarország területén személyforgalomban átutazók közül az elmúlt napon 55 szabályszegő ellen kellett intézkedni
– közölte.
Újságírói kérdésre Müller Cecília elmondta, hogy a kijárási tilalomról szóló intézkedés meghosszabbításáról a kormány fog dönteni; állítása szerint az intézkedések meghosszabbítása indokolt. Azt is elmondta, hogy hazánkban még nem azonosították a koronavírus új mutációját, de tartanak még a vizsgálatok.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS