Pesti Srácok

Közös energetikai kezdeményezést indított Orbán Viktor és Emmanuel Macron

Közös energetikai kezdeményezést indított Orbán Viktor és Emmanuel Macron

Orbán Viktor és Emmanuel Macron kezdeményezésére levélben fordult az Európai Bizottsághoz hét uniós tagállam. A levélben a vezetők azt szorgalmazzák, hogy az atomenergia is kapjon helyet az unió zöldprogramjában: ne csak elismerjék, de támogassák is, mint lehetséges módszert a megfogalmazott klímacélok eléréséhez. A hét ország emlékeztet rá, hogy mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogyan teljesíti a vállalásokat, legyen szó akár megújuló energiaforrásokról, akár az atomenergiáról.

Mint arra a Reuters hírügynökség is emlékeztet, az Európai Unióban tizenhárom tagállam használ atomenergiát, közülük a legnagyobb arányban, hetven százalékban Franciaország. Többen, például Lengyelországban, Bulgáriában, Csehországban új nukleáris erőműveket építenek, vagy terveznek építeni. Németország és Ausztria azonban – főképpen biztonsági aggályokra hivatkozva – ellenzik az atomenergia terjedését. Az Európai Unió stratégiája szerint 2030-ig az 1990-es szinthez képest ötvenöt százalékkal csökkenteni kell a károsanyag-kibocsátást, 2050-re pedig a fenntartható klímasemlegességet célozták meg. Abban ugyan viszonylagos egyetértés van, hogy ebbe az atomenergia is beleszámít, az viszont nem mindegy, hogy a nukleáris erőművek is kapnak-e támogatást – írja a Magyar Nemzet. A magyar kormányfő és a francia elnök által indított kezdeményezéshez csatlakozott többek között Andrej Babiš cseh, Mateusz Morawiecki lengyel, Florin Cîțu román, Igor Matovič szlovák és Janez Janša szlovén miniszterelnök is.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: AFP

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Ábrahám Róbert megsemmisítő csapást mért nagyvideójában a gyermekvédelmi tüntetés vezéralakjára

‎PS Riport 2024 szeptember 26.
Talán sokan emlékeznek még arra, hogy miként karaktergyilkoltak le mindenkit, aki csak írni mert Osváth Zsolt, a februári "Odakint szörnyek járnak" mottójú inluenszertüntetés egyik vezéralakja botrányairól. Mindezt a legvadabb összeesküvéseket terjesztve, és a legátfogóbb dezinformációs kampánnyal kiegészítve tették. Ennek most vége. Nagyvideójában Ábrahám Róbert kollégánk felvonásról-felvonásra mutatja be Osváth gyermekpornográfia-ügyét, kitérve arra is, hogy aközben miként próbálták eltussolni a Gulyás Márton főpartizán és Jámbor András volt főpolgármester-helyettes, párbeszédes politikus közvetlen környezetében lelepleződött brutális pedofilügyet.