Az LMP szerint a kormány visszaél hatalmával, ha nem teremt politikai konszenzust a koronavírus-járvány kezelésével kapcsolatban – mondta Schmuck Erzsébet vasárnap, a Facebookon online közvetített sajtótájékoztatón. Az ellenzéki párt társelnöke ezzel arra céloz, ha a kormánypártok mögött álló kétharmados többség nem hajlandó azt csinálni, amit ők javasolnak.
A hatfős frakció nevében a kormányhoz ultimátumot intéző Schmuck Erzsébet kifejtette, az LMP az egyetértésre törekedve három módosító javaslatot nyújtott be a rendkívüli jogrend meghosszabbítását és a büntető törvénykönyv (Btk.) változtatását tartalmazó kormányzati előterjesztéshez, amelyről hétfőn szavaz az Országgyűlés.
Emlékeztető: az LMP nem szavazta meg a törvény sürgősségi, házszabálytól eltérő tárgyalását, ezért nem a múlt héten, hanem hétfőn szavaznak róla. Ennek ellenére úgy érzik, a kormánynak kötelessége lenne befogadni a javaslataikat, mert konszenzust úgy lehet teremteni, ha csak a kormányoldal enged.
Schmuck Erzsébet hangsúlyozta, azt szeretnék, ha a rendeleti kormányzásnak valamilyen időpontban, akár három, akár hat hónapban, de meghatároznák a végét, szemben a kormánypártok szándékával, akik a járvány végét határoznák meg a járvány miatt elrendelt rendeleti kormányzás végének. Az LMP emellett kezdeményezte, hogy a frakcióvezetők fordulhassanak az Alkotmánybírósághoz a rendkívüli jogrend idején, harmadik javaslatában pedig a véleménynyilvánítás szabadságának korlátozását szándékozik megakadályozni, hogy ne lehessen büntetni az ál- és rémhírek terjesztőit, akiket az ellenzék valamiért a saját sajtójuk munkatársaival azonosít.
Az ellenzéki párt társelnöke emellett mindennemű tények és értelmezhető kritikák nélkül felmondta az oktatásegészségügy mantrából is az aggódó kívülálló szerepéhez illeszkedő karakterdrámát, mert a képviselő „még mindig nem lehet tudni, hogy a magyar egészségügyi rendszer hogyan fog megbirkózni majd azzal, amikor naponta akár több százzal vagy ezerrel emelkedik a megbetegedések száma”.
Schmuck Erzsébet nem mulasztotta el az ügyben is kifejteni a véleményét, hogy fogalma sincs, hogy a járműgyártásnak kitett magyar gazdaság hogyan tud talpon maradni, a magyar kis- és középvállalkozások, valamint a háztartások ugyanis nagyon sérülékenyek, a családok zömének legfeljebb egy-két hónapra elég tartaléka van. De ennek a gondolatmenetnek már semmi értelme nincs, mert autót nem a kisvállalkozások gyártanak, a járvány miatti gazdasági sokk pedig egyetlen egy területet nem hagyott érintetlenül.
(Forrás: MTI)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS