Pesti Srácok

Ötven tüntetővel próbált forradalmat csinálni a Momentum a várban, mérsékelt sikerrel

Ötven tüntetővel próbált forradalmat csinálni a Momentum a várban, mérsékelt sikerrel

Hétfő este ismét a Momentum akaszkodott rá a kata átalakítását követő tüntetéshullámra. Úgy tűnik, hogy a baloldal épp hagyományt teremt a „hogyan szervezzen mindenki külön-külön tüntetéseket egy-egy napra” műfajban. Végül alig ötvenen vettek részt a Sándor-palota, azaz Novák Katalin köztársasági elnök hivatala elé szervezett újabb demonstráción. Mint emlékezetes: az államfő előzőleg - fenntartásokkal ugyan - , de aláírta a törvénymódosítást.

A Momentum előzetesen Facebookon hívta az embereket a Budai Várba este fél kilencre. Igyekeztek ugyanis hangulatot kelteni annak okán, hogy Novák Katalin köztársasági elnök aláírta a Kata adózás átalakításáról szóló törvényt. A helyszínre érve azonban a pártmunkások szembesültek azzal, hogy a Készenléti Rendőrség felkészült és idejében lezárta a Budai Vár érintett részeit, így a momentumos néphagyományoktól eltérően nem volt lehetőség füstbombákkal betörni sem a Karmelita kolostor, sem a Sándor-palota ablakait, bár a beszámolók szerint "a gyertek ki!" rigmus gyakran elhangzott.

Azt, hogy a rendőrség elállta a gigantikus tömeg útját, a párt krónikásai sértődötten vették tudomásul. Éktelen haragjuknak a Facebookon három ökölbe szorított kéz-piktorgrammal adtak nyomatékot. A tüntetésen a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy az egyik közeli étteremben államtitkárokra, míg egy másik teraszán Palkovics László innovációs és technológiai miniszterre találtak. Utóbbit fel is kérdezte Gelencsér Ferenc, a Momentum elnöke, aki - meglepetésére - végül időpontot kapott egy megbeszélésre.

PestiSracok facebook image

Mint emlékezetes, Novák Katalin kora este aláírta a kata-adózás átalakításáról szóló törvényt, de Facebook-oldalán fenntartásokat is fűzött hozzá. Ezt írta az államfő:

Vezető kép: Népszava

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!