Zárt ajtók mögött, a vádirat ismertetésével kezdődik ma Debrecenben a rendőrségi vesztegetési botrány főszereplője, Vizoviczki László és huszonegy társa, köztük a BRFK és a Nemzeti Nyomozó Iroda egykori magas beosztású főtisztjeinek büntetőpere.
Ahogy azt nemrég megírtuk: rendőrségi vesztegetési botrány büntetőperében az ügyészség azzal vádolja Vizoviczki Lászlót, hogy fizetett magas rangú tiszteknek azért, hogy szórakozóhelyei zavartalanul működhessenek, a konkurenseknél viszont razziázzanak. Megírtuk, Vizoviczki László egyik védőjétől, Futó Barnabástól korábban úgy értesültünk, hogy a bíróság január 14-ére tűzte ki az első tárgyalási napot. A Magyar Nemzet korábban megírta, hogy a sajtó és a nyilvánosság teljes kizárásával Vatai István hadbíró alezredes vezette tanács tárgyalja majd a büntetőpert. Tatár Tímea a törvényszék szóvivője a lapnak azt mondta, hogy a törvény szerint az ügy felderítése és nyomozása során keletkezett minősített dokumentumok miatt van szükség a huszonkét vádlottat felvonultató ügy zárt tárgyalására. A szóvivő hozzátette, a zárt ajtók mögött lebonyolított elsőfokú bírósági eljárásnak csak a rendelkező része lesz nyilvános, az ítélet indoklását azonban ugyancsak államtitokként kezelik, és arról a törvényszék nem adhat tájékoztatást.
Vizoviczki ellen folyamatban van egy másik per is: az éjszaka császárát és harminckét bűntársát különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással vádolják. A vádirat lényege, hogy Vizoviczki László megkérdőjelezhetetlen vezetőként irányította az általa létrehozott bűnszervezetet, szórakozóhelyeinek minden egyes eltitkolt milliói hozzá kerültek, és annak felhasználásáról kizárólag az éjszaka egykori ura dönthetett. Az elsőrendű vádlott folyamatos terjeszkedése eredményeként a 2000-es évek közepére több éjszakai szórakozóhelyen szerzett befolyást Budapesten, legális, illetve illegális eszközökkel átvette több mulató, illetve több, a Hajógyári-sziget területén található vendéglátóipari egység üzemeltetését. A vádirat szerint az erőszakos, illetve egyéb úton megszerzett diszkók, bárok, mulatók a hatóság által vizsgált 2010 és 2012 közötti időszakban több száz milliós bevételre tettek szert, azonban Vizoviczki utasítására „megtévesztették” az adóhatóságot és a tényleges jövedelemnek csak egy részét vallották be.
Érdekesség még, hogy a Vizoviczki elleni nyomozás korai szakaszában gyanúsítottként szereplő, később az éjszaka császárára és a rendőri vezetőkre terhelő vallomást tevő Varga Istvánról feltételezhető, hogy felvették a tanúvédelmi programba. Ugyanis a PestiSrácok.hu tavaly novemberben arról számolt be, hogy a férfi több hónapja, mindenféle előzetes értesítés nélkül, egyik napról a másikra, családjával együtt eltűnt. Azt persze hivatalosan nem tudni, hogy az ügyészség milyen alkut kötött Vizó egykori jobbkezével. A Vizó-birodalom tündökléséről és bukásáról még többet itt, itt és itt olvashat.
Forrás: PS
Fotó: Mészáros Péter/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS