Pesti Srácok

Bárki bárkit regisztrálhatott Pukliék engedetlenségi akciójához

null

Egy visszaélésre hívta fel a PestiSrácok.hu figyelmét a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc gimnázium igazgatója. Szűcs Gergelyt a szerdára meghirdetett polgári engedetlenségi akcióval kapcsolatban kerestük meg. Kíváncsiak voltunk, hogy az intézményében hányan vettek részt a Pukli-féle mozgalom akciójában. Az intézményvezető elárulta, mindössze két kolléga és pár diák töltötte az első órát az intézmény kapuin kívül. A pláne azonban nem ez volt a történetben, hanem, hogy egy nappal korábban egy közösségi oldalon egy számára teljesen ismeretlen személy jelentette be, hogy a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc gimnázium is felsorakozik a „Puklisták” mögé. Ezután járt utána az ügynek, s kiderült: a Tanítanék mozgalom oldalán akár blöfföléssel, bárki bárkit vagy bármely iskolát hozzáadhatott a "tiltakozó tömeghez". A regisztráció valódiságát senki nem ellenőrizte.

Egy számára teljesen ismeretlen személy írta be az „Egyórás tiltakozás az oktatás szabadságáért” címmel megjelent Facebook eseménybe, hogy a teljes Kölcsey Ferenc gimnázium részt vesz a március 30-ra meghirdetett polgári elégedetlenségi akcióban. Az igazgató meglepődve tapasztalta a számára is új információt. Ekkor ment föl a Tanítanék oldalára, és pár kattintás után ült ki arcára az igazi döbbenet. Az „Egyórás tiltakozáshoz”-hoz való csatlakozást egy Google-űrlap kitöltésével lehetett jelezni, amelyhez azon túl, hogy meg kellett adni a város és az intézmény nevét, semmi másra nem volt szükség. Ergo bárki bármilyen intézményt vagy szervezetet „csatlakoztathatott a mozgalomhoz” önhatalmúlag.

PestiSracok facebook image

A zalaegerszegi Kölcsey gimiben egyébként mindössze 2 kolléga és pár diák töltötte a tanterem helyett a friss tavaszi levegőn az első órát. Tőlük összesen ennyien vettek részt a „tüntetésen” - mondta Szűcs Gergely. Azt azonban nem érzi túl korrektnek az igazgató, hogy a Tanítanék és a köré szerveződök, az ügyük előtt tolják a gyerekeket.

Számára egyébként a március 15-re szervezett Kossuth téri tüntetésen az is kiderült, a mozgalom a kormánnyal valójában nem kíván meggyezni. Ugyanakkor hozzáteszi azt is, hogy szükség volt az elégedetlenségi hullámot elindító miskolci Hermann Ottó gimnázium levelére, ahhoz, hogy a kormány észrevegye mekkora a baj a közoktatásban.

Időt kell hagyni

A zalaegerszegi Kölcsey Ferenc gimnázium is aláírta az „Én tényleg tanítanék...” című felhívást. A kilenc iskolaigazgató időt kért a hivatalos tárgyalások lefolytatására és türelemre szólított fel a kollégákat. Álláspontjuk szerint súlyos következményei lehetnek, ha „hűbelebalázs” módjára, gyorsan átgondolatlan megoldások születnek a közoktatást érintő problémákra.

Szűcs, a Kölcsey gimnázium

Vitathatatlanul kell a változás - de ez nem varázsütésre fog megtörténni

A Kölcseynek visszalépés volt a központosított rendszer bevezetése. A Klik elindulása óta nehezebb lett az élet az iskolában – mondja az igazgató. De például ismer olyan tanintézményt - nem is egyet – amelynél a centralizáció előrelépés volt a korábbi állapothoz képest. Szűcs Gergely a Nemzeti Alaptanterv kapcsán úgy fogalmazott, azt a törvény szerint is 5 évente felül kell vizsgálni, amely egyébként jövőre lenne esedékes. Kiemelte, hogy mielőbb rendezni kell az iskolatitkárok bérhelyzetét. Mivel ők nem pedagógusok, eddig sorra kimaradtak a fizetésemelésből, viszont a munka oroszlán része az övék. A tanárok és a diákok túlterheltsége sem kérdés. Náluk van olyan osztály, ahol a gyerekeknek heti 36 órája van, a pedagógusok pedig túlhajszoltak a helyettesítések miatt. Azt látni kell azonban, hangsúlyozta az igazgató, hogy nem fog minden varázsütésre megváltozni. Véleménye szerint a kormány részéről megvan a hajlandóság a változtatásra, a Köznevelési Kerekasztal előtt pedig ott vannak a megoldásra váró problémák. Folynak a tárgyalások a sztrájkbizottsággal is, úgy látja hagyni, kell a feleket megegyezni.

Vezető fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.