Pesti Srácok

Meghökkentő ítélet Kocsis Máté ügyében: heteroszexuálisokat szabad "buzizni"

Meghökkentő ítélet Kocsis Máté ügyében: heteroszexuálisokat szabad "buzizni"

"Ettől kezdve minden heteroszexuálist le lehet buzizni, a homoszexuálisokat meg gondolom továbbra sem. Érdekes logika" - így kommentálta fb-oldalán Kocsis Máté, Józsefváros fideszes polgármestere, a Fidesz budapesti elnöke a Fővárosi Ítélőtábla ma kihirdetett döntését. Az Ungár Klára ellen jó hírnév és emberi méltóság megsértése miatt indított perben ugyanis az Ítélőtábla kimondta: bár a vállaltan leszbikus Ungár valótlanságot állított a fideszes családapáról, ez nem sértő ránézve. Kocsis a Kúriánál keresi tovább igazát.

Kocsis Máté Józsefváros fideszes polgármestere szerint érdekes logika alapján hozta meg másodfokú ítéletét csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla Ungár Klára "buzizós" ügyében. A politikus a Facebook-bejegyzésében kiemelte: az indoklásban kimondták, hogy Ungár valótlanságot állított róla, de ez nem sértő, ezért utasították el keresetüket. Mint ismert, a Fővárosi Törvényszék tavaly októberben, elsőfokú ítéletében megállapította, hogy Ungár Klára megsértette Kocsis Máté józsefvárosi polgármester jó hírnevét, amikor Facebook-posztjában azt állította, hogy a fideszes politikus meleg. Törölnie kell az ügyet kirobbantó Facebook-posztjából a Kocsisra vonatkozó szövegrészt, ugyanott bocsánatot kell kérnie, és kétmillió forint sérelemdíj megfizetésére is kötelezték első fokon a volt szabad demokrata politikusnőt, aki ma a Szabad Emberek Magyarországért egyesület elnöke, aki nyíltan vállalja homoszexualitását. Ungár Klára ellenkeresetében azt hangoztatta: annak állítása valakiről, hogy homoszexuális, nem alkalmas a személyiség megítélésének kedvezőtlen befolyásolására.

Csütörtökön másodfokon az Ítélőtábla megváltoztatta a döntést, kimondva: nem sértő, ha valakire azt mondják, hogy buzi, így tehát Ungár Klárának adott igazat Kocsis Mátéval szemben. A másodfokú bíróság indoklása szerint, mivel Ungár Klára nem bizonyította be, hogy Kocsis meleg, ezért az állítását valótlannak kell tekinteni. Az azonban, hogy ez a valótlan állítás Kocsisra nézve miért sértő, nem a bíróságnak, hanem Kocsis Máténak kellett volna megmagyaráznia a keresetében, és ezt ő elmulasztotta. Az Ítélőtábla szerint Kocsis csak arra hivatkozott, hogy a személyét illetően és a közvetlen környezetében is kár érte, de nem fejtette ki, hogy ez miben nyilvánult meg.

kocsisungar1
kocsisungar2
kocsisungar3
kocsisungar4
kocsisungar5
kocsisungar6
kocsisungar7

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.