Pesti Srácok

"Nekem a 14 éves már öreg" - Őrizetbe vettek egy pedofil paksi zenetanárt, aki 7 éve molesztálhatja tanítványait

"Nekem a 14 éves már öreg" - Őrizetbe vettek egy pedofil paksi zenetanárt, aki 7 éve molesztálhatja tanítványait

Őrizetbe vettek egy paksi zenetanárt, akit kiskorú sérelmére elkövetett szexuális bűncselekmény miatt jelentett fel egy édesanya - tudta meg a PestiSrácok.hu. A rendőrség megerősítette portálunk információit. Kiderült, a komlói rendőrök még a hét elején vették őrizetbe azt a paksi zenetanárt, akit egy 12 éves kislány molesztálásával gyanúsítanak. A feljelentést a kislány édesanyja tette meg, a nyári táborban történtek miatt.

A szülők többségében fel sem merül, hogy gyermeke maradandó lelki sérülést szerezhet az egyébként izgalmasnak és felejthetetlennek hirdetett nyári táborban. Az pedig egészen biztosan nem, hogy a gondjaira bízott kislányokra nőként tekinthet a tábort szervező zenetanár. Ön mit érezne, ha tudomására jutna, hogy gyermekét szexuálisan molesztálták? Vajon elhinné vagy inkább megpróbálná elhitetni magával, hogy "ez úgysem történhet meg"?

"Egy Tábor , ami Rólad szól, egy Tábor, ami Érted van!’’

PestiSracok facebook image

A történtek más megvilágításba helyezik a nyári táborra való felhívást, az "éjjel-nappal izgalmas kalandozás" ígéretét úgy tűnik valóban komolyan vette a tábort szervező férfi.

Portálunknak nyilatkozott az az édesanya, aki a feljelentést megtette a zenetanár tanár ellen.

"Szerelmes lett a tanárba, aki hazavágta a gyerek lelkét"

A 12 éves kislány nem merte elmondani szüleinek, hogy a nyári tábor ideje alatt az egyik tanár molesztálta. Azt, hogy mi történt pontosan, a naplójából tudta meg az édesanya.

"Először semmit sem vettem észre a gyereken, aztán furcsa volt, hogy Sz. folyamatosan írogatott a lányomnak, de arra álmomban sem gondoltam volna, hogy ezt milyen indíttatásból teszi" - meséli a kislány édesanyja, akinek a megnyerő modorú és stílusú ismert zenész megpróbálta elnyerni a bizalmát. Az anya a férfi sms-eiből nem is sejtette, hogy a szülők gyanújának elaltatása a cél.

"A lányunk az idegösszeomlás szélén állt, 12 és fél évesen"

A kislány egyre több alkalommal vitázott össze a szüleivel és egy-egy ilyen veszekedés után dühöngve mondta, a zenetanár jó ember, a szülei pedig gonoszok, hogy a férfi viselkedését rossznak ítélik meg.

Tanácstalan volt, megpróbálta összerakni a történteket, információt és bizonyítékot gyűjteni. Aztán szépen lassan minden darab a helyére került...

"Február 19-én tettem meg a feljelentést, nagyon sok erő kellett hozzá. Egyrészt, mert féltjük a lányunkat, hogy kiderül, mit tettek vele, másrészt, mert várható, hogy megpróbálja kimosni magát és bennünket mocskolni hamis váddal. De annyi információt gyűjtöttünk össze, ami alapján megállt a feljelentés és a gyanúnkat a pszichológus is megerősítette. Az áttörés május 5-én volt, amikor a gyerek kiöntötte a lelkét a bíróságnak és igazságügyi szakértőnek. A naplóban nem írta le részletesen, de a bírónőnek elmesélte. Zokogtam, amikor olvastam a vallomását. Azóta legalább megkönnyebbült, azóta sokkal felszabadultabb, nem nyomja a kis lelkét a történtek súlya" - meséli az édesanya.

A vallomásból kiderül, hogy a zenetanár a táborban a kislányokkal közös sátorban aludt. Az első héten az érintett kislány még csak arra ébredt, hogy simogatja a férfi, a tábor második felében azonban már ennél tovább merészkedett, ami már bűncselekménynek minősíthető. A kislány érdekére való tekintettel a részletekről nem számolunk be. Az anya úgy tudja, hogy a többi tanár is furcsállta, hogy Sz. a kislányok sátrában alszik, de nem szóltak semmit.

A kislányok sátorában éjjelente megjelent a férfi
A kislányok sátorában éjjelente megjelent a férfi

Családgondozó, pszichológia, pszichiátria

A kislány természetesen nehezen dolgozza fel azt, amit átélt a nyári táborban és az azt követő időszakban, amikor a férfi folyamatosan kereste és elhitette vele, hogy minden azért történik, mert szereti őt. A család megroppant a történtek súlya alatt, az édesapánál daganatos betegség alakult ki, az orvos szerint ennek lelki oka van elsősorban. A gyerekkel családgondozó és pszichiáter is foglalkozik, hogy fel tudja dolgozni a történteket. Amikor megtudta, hogy a férfi előzetes letartóztatásba került, a kislány ujjongott, hogy "végre, mással ezt nem teheti meg".

Elgondolkodtató, hogy az elmúlt évek alatt - a férfi 7 éve szervezi a táborokat - hány kislányt bíztak a férfi felügyeletére és vajon mennyi esetben történt még hasonló.

Úgy tudjuk, nem csak a portálunk tudomására jutott eset az egyetlen. A férfi állítólag egy születésnapi buli alatt azt mondta az egyik barátjának, aki döbbenten kérdezte meg azt, hogy miért csak ennyire fiatal lányokat hívott meg a születésnapra, hogy "nekem a 14 éves már öreg" és mutogatta, hogy az ott jelenlevő lányok közül több is "meg volt már régebben." Az ott jelenlevő lányok alig voltak 14-15 évesek...

"Szemtelenül vagány és szégyenlősen bizonytalan. E kettősség jól megfér az Ő nagy zenész lelkében…Veszi a bátorságot és gyermeki őszinteséggel önálló világot teremt magának, amely gyakran megfricskázza a konvencionálist. Az odafigyelést, feltétel nélküliséget és egyenlőséget hirdető pedagógus, aki irigylésre méltóan ért a fiatalok nyelvén, igyekszik olyan emberként jelen lenni mindig mindenhol, aki nem csak beszél a dolgokról, hanem utána jár, tájékozódik, majd ezek után a sorban állva mutatja is az utat, a példát, viszi előbbre töretlen lendülettel az eseményeket. Még ha ez sokakat ki is zökkent a kényelmesből, a megszokottból…" - olvasható honlapján a férfi hitvallása.

A pedofil, molesztáló, zaklató férfi jelenleg előzetes letartóztatásban van.

Fotó: illusztráció
Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.