Pesti Srácok

Vona a gárdától kapta az újabb pofont: „méltatlanná váltál", „visszakérjük a gárdista mellényedet”

Vona a gárdától kapta az újabb pofont: „méltatlanná váltál", „visszakérjük a gárdista mellényedet”

Az eltelt évek elméd gyöngüléséhez vezettek, méltatlanná váltál a gárdista mellény viselésére, „lehet a Parlamentből kihurcolkodni” – többek között ilyen kitételek szerepelnek abban a nyílt levélben, amelyet egy volt gárdista vezető írt csütörtökön Vona Gábornak. A gárdisták január végén meg is kísérlik majd a mellény visszavételét a Jobbik elnökétől. „Készítsd elő, jövünk érte! – figyelmeztette a Jobbik elnökét Silip Norbert. Egyébként Vona a szóban forgó mellényben tette le képviselői esküjét a Parlamentben 2010 májusában.

– írta Vona Gábor Jobbik-elnöknek címzett nyílt levelében csütörtökön egy volt gárda-vezető. Silip Norbert, a gárda „Országos Elhárításának” volt parancsnoka a Facebookon közzétett levelében fölidézte az annak idején Vona által is letett gárdista eskü szövegét. A kezdeményezésre jobbikos források hívták fel a PestiSrácok.hu figyelmét. Silip azt írta:

PestiSracok facebook image
Levél Vonának, aki, mint Kronosz, „felfalja saját gyermekeit”. Forrás: Facebook

Silip azt írta:

Fölidézte: nem értették már 2008-ban sem a Magyar Gárda

Vona által generált szakadását

, később az Új Magyar Gárda metamorfózisát, majd a Magyar Nemzeti Gárda megtagadását, és a második Új Magyar Gárda létrehozását. Emlékeztetett:

Silip Norbert „baloldali elhajlásnak” nevezte, amit Vona az utóbbi időben művel. Szerinte „az a tipikus kommunista, szalámizós politika, amivel nemzeti radikális testvéreink javát kiszorítod pártodon belül a hatalomból, bizonyíték számunkra, hogy előre megírt program alapján csörtetsz a nekünk nagyon nem tetsző cél felé”.

– írta a gárda elhárításának volt vezetője. Végül egy január végi, izgalmasnak ígérkező programra hívta föl Vona figyelmét:

Valószínűleg ezt a mellénykét kell összekészítenie elnök úrnak. Ha még megvan. Fotó: Origo/Tuba Zoltán

Az elmúlt hetekben szinte mindennapossá váltak a Jobbik elnökének címzett súlyos bírálatok a párt belső köreiből. A PestiSrácok.hu csütörtökön megírta, hogy a Jobbik vámosmikolai alapszervezetének elnöke, Varga Attila nyílt levélben adott ultimátumot Vonának.

Címlapfotó: vonagabor.hu

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.