Pesti Srácok

A Czeglédy-sztori II. - Pókhálóként fonja át az MSZP-t a letartóztatott politikus hálózata

A Czeglédy-sztori II. - Pókhálóként fonja át az MSZP-t a letartóztatott politikus hálózata

Oknyomozó háttérírásunk első részében bemutattuk: Czeglédy Csaba egy bő évtized alatt miként vált a „minden lében kanál” szombathelyi titánból az MSZP kampányfőnökévé, Gyurcsány és egy sor más baloldali politikus ügyvéd-bizalmasává, szocialista királycsinálóvá; és miként használta fel politikai karrierje és háttérországa felépítéséhez az MSZP-s ifjúsági szervezetekkel összefonódó diákmunka-közvetítő hálózatát. Cikkünk második részében bemutatjuk: bár az előzetesben ülő Czeglédy tagadja kapcsolatát az egymásból kinövő, hatalmas tartozást felhalmozó ügynökségekkel, az általa szőtt háló könnyedén felrajzolható.

Czeglédy Csaba tagadja, vagy legalább is sokáig tagadni próbálta, hogy köze van, a rendre sok százmilliós adótartozást hátrahagyó iskolaszövetkezetekhez, nem lehet elmenni amellett, hogy mindegyik vezetőségében ott vannak a Czeglédyhez köthető meghatározó figurák.

Czeglédy strómanjai

Rögtön kezdetnek ott ül a Rébusz 2.0-ban Dantesz Tamás. A férfi 5 cégben is tulajdonos volt a kérdéses években, többségüket törölték vagy végrehajtás alatt állnak, egyedül egy nyíregyházi vállalkozás működik még. De tovább gyűrűzik az iskolaszövetkezet hálózat Fejér és Komárom Esztergom megyébe is. Komáromban a szombathelyi illetőségű Müllner Zoltán jegyezteti be az Ide Haza Iskolaszövetkezetet. Társa a szombathelyi kézilabda utánpótlás szakmai igazgatója Bölöni Roland, akinek a nevén viszont újabb iskolaszövetkezetet is találunk, már Fejérben, Bodajkon. Ez utóbbi, az Alba Pro Regia már 2015-ös alapítása évében elérte az 1 milliárdos árbevételt, köztartozások miatt mégis felszámolás alatt áll.

PestiSracok facebook image

Talán a legérdekesebb szereplő Arthoffer Zoltán, aki Szombathelyről indulva jutott az iskolaszövetkezetek hálóján át jövedelmező angliai légitársasághoz. Az egykori szombathelyi Fibisz elnök, a szegedi Kopernikusz iskolaszövetkezet alapítója, a Rébusz jogutódjaként létrejött Cooperitas iskolaszövetkezet elnökségi tagja, mindkét cégből még a felszámolás előtt kiszállt, majd 2012. március 15-én, a szlovákiai Léván szintén Cooperitas néven céget alapított. Azóta Arthoffernek nyoma veszett, annyi tudható róla, hogy ma már külföldön él. Ha rákeresünk a nevére, több angol nyelvű bejegyzést találunk, mint magyart. 2013 óta az angliai West-Sussexben 10 ezer font jegyzett tőkével alapított, charterjáratokat üzemeltető Arthoffer Ltd. igazgatója.

Czeglédy Csabát éppen stróman barátja, Arthoffer Zoltán tárgyalására hozzák bilincsben a Szegedi Törvényszékre. Fotó: Szegedma.hu

Az már csak pikáns részlete az egész országot behálózó Czeglédy-féle iskolaszövetkezet-hálózatnak, hogy a szövetkezetek vezetői, elnökei, még csak véletlenül sem a saját településükön jegyeztetik be a székhelyet, hanem egészen abszurd módon, akár száz, vagy több száz kilométerre tényleges tartózkodási helyüktől. Informátorunktól tudtuk meg, rendre olyan településeket választottak székhelyül, ahol nincs iparűzési adó, hogy még azt se kelljen fizetniük. A nyomozás jelenlegi adatai alapján, úgy tudjuk, Czeglédy Csabához több mint 10 iskolaszövetkezet köthető, amelyek behálózzák az egész országot – a teljes kárösszeg, ami a be nem fizetett adókból, járulékokból összeadódik, jócskán meghaladja a 3 milliárd forintot, azt az összeget, amelynek az elcsalásával jelenleg gyanúsítják az ügyvédet.

Eközben hivatalosan ügyvédi irodája mellett csak egy jól menő munkaerő közvetítő cége van Czeglédynek, a Human Operator Zrt. – amelynek az ő állítása szerint annyi köze van a hálózatban érintett iskolaszövetkezetekhez, hogy az a fő megbízójuk. Illetve az Opten adatbázisában még egy céget találunk Czeglédy Csaba nevén, egy bizonyos ANTAL Magyarország Személyzeti Szolgáltató és Tanácsadó Kft-t, amit még 2005-ben jegyeztek be. A vállalkozás székhelye megegyezik a Human Operator Zrt. székhelyével, a Széll Kálmán téri irodával. Ez a Kft 2009 óta adótartozás miatt végrehajtás alatt áll.

Először csak az adót, aztán a diákokat sem fizették ki

A NAV a Rébusz bedőlése óta nyomoz a Czeglédy Csabához köthető iskolaszövetkezetek után, kellő bizonyítékot a letartóztatásokhoz többek közt a kihallgatások eredménye szolgáltatott, Kiderült, hogy miközben az MSZP ügyvédjének cége, a Human Operator Zrt. papíron csak pénzügyi lebonyolító, a valóságban mindig mindenki Czeglédyvel tárgyalt, az iskolaszövetkezetek igazgatósági tagjainak pedig még csak nem is konyítottak a HR szakmához.

Azt mondja, a Rébusz 2.0 óta nem csak az adókkal trükköztek a Czeglédyhez köthető iskolaszövetkezetek, hanem a diákok béréből is lecsíptek. Mivel a be nem fizetett adóból vissza kellett folyatni a pártkasszába, sőt annak érdekében, hogy a partnercégek elkötelezettek legyenek, még nekik is, sehogy sem jött ki a matek.

Több ezer diákot és a becslések szerint ugyan ennyi felnőttet vert át Czeglédy és bandája - Fotó: friss.hu

Ezért egyre gyakrabban a diákok béréhez is hozzá kellett nyúljanak, a ledolgozott 8 óra után olykor csak 6-ot vagy 4-ert fizettek ki, de a diákoknak nem volt pénzük ügyvédre, nem pereltek.

A kormányváltás és a törvénymódosítás vetett véget a dőzsölésnek

A rendszer működése jól mutatja, hogy mindezt csak a politikai vezetés szemhunyása mellett lehetett végigcsinálni több mint tíz éven át. Sorra bebukó, majd más néven, az ország más részén mégis tovább működő iskolaszövetkezetek fosztogathatták az államkasszát, szövetkezetenként 300-500 millió forint kárt okozva.

A NAV éveken át hiába kutakodott az eltűnt milliók, százmilliók után.

– mondta informátorunk.

A végső bizonyítékokhoz állítólag a személyes meghallgatások által jutottak el. Az iskolaszövetkezetek vezetőségi tagjairól kiderült, hogy közük nincs a munkaerő szervezéshez, HR szakmához, de arról sem tudnak túl sok mindent, hogy mi történik az általuk irányított szövetkezetben. A szálak minden irányból a Human Operator felé mutattak, és egyre többen mondták ki Czeglédy Csaba nevét. Kirajzolódott, hogy a Human Operator egyfajta pénzügyi lebonyolítóként áll a piramis tetején, az ügyvéd, pedig kínosan vigyáz arra, hogy cégének a pénzügyei makulátlanok legyenek – a pártkasszába visszafolyatott pénzek minden esetben a strómanok által létrehozott és működtetett iskolaszövetkezeteknél tűntek el.

A Fidesz kormányra kerülése után rendeződött a jogi környezet, ami talpra állította azokat az iskolaszövetkezeteket, amelyek tisztességgel, a diákokért dolgoznak hosszú évek óta, és sokszor igen csak nehezen maradtak életben a fent részletezett maffiaszerű harcban. Továbbá ellehetetlenítette az adócsalókat azzal, hogy kormányzati beavatkozással a fordított ÁFA- körbe helyezték a munkaerő-kölcsönzést és az iskolaszövetkezeti szolgáltatást, hogy ne kapja kézhez az ÁFA összegét se a Human Operator Zrt., se az általa megbízott és pénzügyileg irányított iskolaszövetkezetek. Ezen törvényi változást a szocialista EU-képviselők sebtében meg is támadták az EU apparátusánál, aminek köszönhetően jelenleg is vizsgálat folyik emiatt Magyarország ellen.

Nem véletlen, hogy Czeglédy mellett máig kiállnak a szocialisták. Nem csak jogi disznóságaikról tudhat az ügyvéd, de tevékenysége rendkívül jövedelmező is lehetett a szociknak. Fotó: Demokrata

Ebből is látható, hogy a megbízó, Human Operator iskolaszövetkezet pénzügyi lánc végpontján az adóhatóságnak évekig be nem fizetett több milliárd forint ÁFA a szocialisták fekete kasszájának nagyon fontos bevételi forrása volt 2002 és 2010 között. Egyfelől az ifjúsági mozgalmat, programokat, táborokat finanszírozták innen, illetve halmozták fel az aranytartalékot, még szó szerint is… Úgy tudjuk, a százmilliókat készpénzben, illetve legalább ekkora értékben aranyrudakat vittek át a határon, hogy félretegyék szűkösebb időkre az Oberbankban, amit mellesleg csak további jogsértések árán tudtak megtenni.

Kézenfekvő az indok, miért állnak ki a baloldali politikusok a mai napig Czeglédy Csaba mellett, aki a bűnszövetkezetük működtetéséért felelt. Gyurcsány Ferencre a Xénia Láz helyett valami őszödihez hasonló őszinteségi láz törhetett rá, amikor a Facebook-oldalán azt írta, Czeglédy helyette ül börtönben. Ő, legalább ha csak egy pillanatra is, de bevallotta azt, amit sokaknak kellene a baloldali pártok vezetésében, bársonyszékeiben.

Ahogy informátorunk fogalmazott:

De a támogató hatalom gyengülésével Czeglédy Csaba hatalma is meggyengült annyira, hogy fontos szereplők most már beszélni mertek…

Czeglédy Csaba letartóztatása után besült a rendszer: bezártak az I Love Diákmunka irodái. A képen épp a szombathelyi látható ugyan abban az irodában, ahol az ügyvéd irodája is működik - Fotó: PS

Ezen előzmények vezettek oda, hogy a kellő mennyiségű bizonyíték birtokában, amely alátámasztja az egész hálózat bűnszövetkezetben való működését, ez év nyarán Czeglédy Csaba és első körben hét társa csuklóján kattant a bilincs. Ma már az MSZP ügyvédje 14 társával ül előzetes letartóztatásban, és átlátva a kényes részleteket, borítékolható, hogy végül még ennél is többen állnak majd a bíróság elé.

Vezető kép: magyaridok.hu

Ajánljuk még

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

A Közel-Kelet következő időzített bombája: a kurdok

Exkluzív 2016 július 22.
A Közel-Keleten gyakran összefolyik a külpolitika és a belpolitika, a vallási, etnikai és persze gazdasági érdekek mentén kitörő konfliktusokban sokszor követhetetlen, hogy ki kivel van és miért. Ebben az örök háborús térségben a híradásokat napok óta uraló Törökország az egyik legerősebb játékos. Most a puccs a húzótéma, ám Erdoğan elnök külföldön és belföldön egyaránt olyan aktív politikát folytat, hogy mindig történik valami az országával. Van azonban valami, amin mindig megakad a törökök szeme, bármelyik közel-keleti szomszédjuk felé néznek: a kurdok. A török-szír-iraki-iráni határvidéken élő 30-40 milliós lélekszámú népnek nincs saját állama, ez pedig olyan feszültségeket szül folyamatosan, hogy akár ők lehetnek a jövőbeli híradók főszereplői.