Pesti Srácok

Íme, a szégyenfal: ők hárman mondtak nemet a diákok és nyugdíjasok kártalanítására!

Íme, a szégyenfal: ők hárman mondtak nemet a diákok és nyugdíjasok kártalanítására!

Az Országgyűlés kedden megszavazta az MSZP-s Czeglédy Csabához köthető iskolaszövetkezetek ki nem fizetett diákjainak és nyugdíjasainak állami kártalanítását. A javaslat szerint – melyet jelentős többséggel fogadtak el a képviselők – a költségvetés terhére kifizetik a cégcsoport károsultjait, akiknek fejenként 30-100 ezer forinttal tartozik a bűnszövetkezet. Ezután pedig behajtják a tartozást a cégeken, illetve tulajdonosaikon jogi úton. A parlamentben 148-an szavaztak igennel, ám akadt három olyan – képviselőnek csak erős túlzással nevezhető – alak, aki nemmel szavazott nehéz helyzetbe sodort honfitársaink megsegítésére. Jegyezzük meg jól ennek a három alaknak a nevét: Szelényi Zsuzsanna, Kész Zoltán és Kónya Péter.

A Ház döntése alapján a kabinetnek a lehető leggyorsabban ki kell fizetnie azokat, akiket Czeglédy Csaba, az MSZP, a DK és az Együtt szombathelyi képviselője és feltételezett bűntársai tudatosan megkárosítottak. Az Országgyűlés arra a vizsgálatra is igent mondott, amely kiderítheti, hogy a Czeglédy által vezetett Human Operator Zrt. tevékenységének volt-e köze azon balliberális pártok finanszírozásához, amelyeknek Czeglédy Csaba a mai napig képviselőjea szombathelyi közgyűlésben. A károsultak kifizetésével párthovatartozástól függetlenül egyetértettek a honatyák, hármat kivéve.

  1. Szelényi Zsuzsanna neoliberális képviselő, aki júniusban lépett ki az Együtt nevű pártcsírából, Juhász Péter miatt.
  2. Kónya Péter, az Együtt alapítója, a Szolidaritás elnöke volt a másik nemmel szavazó. Kérdéses, hogy ő mégis kivel szolidáris, mert a jelek szerint a becsapott, kihasznált diákokkal és nyugdíjasokkal biztosan nem.
  3. Kész Zoltán veszprémi álfüggetlen képviselő, botcsinálta politikus volt a harmadik nemmel szavazó, aki eredeti foglalkozása szerint angoltanár. Ha még egyáltalán tanít valahol, most bizony pironkodva nézhet diákjai szemébe.

Kész a 2015-ös időközi választáson a balliberális pártok támogatásával szerzett mandátumot. Nem ez az első alkalom, hogy nem úgy nyom gombot, ahogy a korábban mögötte álló pártok képviselői. Talán nem véletlen, hogy egyelőre csak az biztos, Kész indul tavasszal a választáson. Míg a pártok, szervezetek sorra mutatják be jelöltjeiket, addig Kész jobb híján saját maga jelentette be indulását, és saját magát mutatta be. Azóta hiába kínálta magát ezüst tálcán minden ellenzéki pártnak, egyelőre néhány szélkakas expolitikuson kívül senki sem jelezte támogatását.

PestiSracok facebook image
Jellemző: Szelényi, Kész és Kónya 2015-ben a brókerbotrány károsultjain sem akart segíteni...; Forrás: kanizsaujsag.hu

A pozícióhajhász, globalizációpárti és szabadpiacelvű liberális politikust ma, amikor minden tisztességes képviselőtársát – legyenek jobb- vagy baloldaliak – a kártalanítás, az ellehetetlenült, 30–100 ezer forintjukra váró diákok és kisnyugdíjasok foglalkoztatták, őt a sör ára és egy lehetséges kormányváltás. Legalábbis ezekről értekezett a közösségi portálon hivatalos oldalán...

Czeglédy Csaba MSZP-s politikus, Gyurcsány Ferenc és Botka László ügyvédje a megalapozott gyanú szerint az általa működtetett bűnszervezettel, strómanok nevén működő iskolaszövetkezetekkel tömegesen károsított meg diákokat és diákmunkásként foglalkoztatott felnőtteket, illetve nyugdíjasokat. Általánosan két havi bért nem fizettek ki a károsultaknak, akik több ezren is lehetnek. Közel 170-en már megállapodtak a Fiák Ügyvédi Irodával, amely térítésmentesen képviseli a károsult diákokat. Közel 600 felnőttet a Likvid Kontroll Kft. képvisel, csaknem 900-an pedig a károsultakat felölelő internetes csoportnak a tagjai. A számok mindegyik esetben napról napra nőnek. A Czeglédyvel együtt 17 fős bűnszervezet tagjai ellen különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalással vádolt szocialista ügyvéd-politikus szárnyai alatt kinőtt cégcsoport, illetve iskolaszövetkezet hálózat.

Vezető kép: PS-montázs

Ajánljuk még

Vérrel írt üzenet, fegyverarzenál, eltévedt lövedék – Fokozódik a feszültség a déli határnál

Exkluzív 2023 szeptember 5.
Tovább súlyosbodott a helyzet a déli határunk szerb oldalán azóta, hogy Az Akta bemutatta a terrorista embercsempész bandák táborait, akiknek az egymással folytatott háborúja a helyi magyarok életét veszélyezteti. Ahogy riportunkban bemutattuk, afgán és észak- afrikai terrorista csoportok tanyáznak a Szabadka környéki erdőkben, sorozatlövő, gránátvető fegyverekkel és gránátokkal ellátva, és most már naponta vannak tűzharcok, lőnek és robbantanak, gyakran a lakóházak közelében. Ezek a bandák szervezik a napi több száz, Zágrábból a Délvidékre érkező illegális migráns továbbjuttatását. Az elmúlt napokban fokozódott az amúgy is tarthatatlan helyzet. A lövöldözések maradványait, lőszerhüvelyeket néhány tíz méterre a határtól százával találni – már a határon lőnek, miközben 300–400 fős csoportok invázióját irányítják neki a kerítésnek. És már nem létráznak: végigvágják a kerítést, azon tuszkolják át az embereket az akciót fegyveresekkel fedező embercsempészek. A PestiSrácok.hu számos exkluzív felvételt kapott a terroristákról és a felkutatásukra irányuló akciókról. Megtaláltuk a TikTokon az embercsempész bandák egymásnak szóló hadüzeneteit, különböző üzenetekkel ellátott videóit. Ezek a felvételek is jól mutatják, hogy elit terrorista csoportok háborúja dúl az embercsempész piacért, illetve területekért. A BIRN balkáni oknyomozó portálnak pedig a csoportok vezetőit is sikerült beazonosítania, és belső informátoraik által a területfelosztási harcok eseményeit is feltérképezték. Hat hónapon át tartó kutató-elemző munkájukból az is kiderül, hogy a marokkói és afgán bandák háborújához főleg Koszovóból albán bűnözői körök biztosítják a fegyvereket, méghozzá igencsak borsos áron.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.

A játék ma sem volt igazán jó, de a győzelem végre megvan! – Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Azerbajdzsán–Magyarország 1–2 (1–2)

Exkluzív 2025 június 10.
Megszerezte első idei győzelmét a magyar labdarúgó-válogatott, miután küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen Bakuban legyűrte Azerbajdzsán válogatottját. Csapatunk nem játszott jól, helyzetkihasználásunk ma is csapnivaló volt, de pozitívum, hogy a győzelmet így is meg tudtuk szerezni, Varga Barnabás pedig közel egy év után ismét eredményes tudott lenni a válogatottban.