Pesti Srácok

Kövér László kitiltotta László Petrát a Parlamentből - Fellebbezünk a döntés ellen

November 20-án László Petra, a PestiSrácok.hu operatőre, egy interjúkészítés során szóváltásba keveredett Szilágyi György jobbikos képviselővel az Országház sajtófolyosóján. Viselkedésével súlyosan megsértette Szilágyi György és az Országgyűlés méltóságát - állapította meg Kövér László házelnök a portálunkhoz eljuttatott határozatában. László Petra a ciklus végéig, tehát tavaszig nem léphet be az Országgyűlés és a képviselői irodaház épületébe. Szerkesztőségünk él a fellebbezés lehetőségével, amelyben az eltiltás időtartamának mérséklését kérjük majd Kövér Lászlótól, tekintettel arra, hogy a politikustársait korábban páratlanul obszcén kifejezésekkel sértegető Szilágyi György interjúkészítés közben kifejezetten provokálta és sértegette az operatőrként szótlanul dolgozó László Petrát, aki mindezt megelégelve nem Szilágyinak, hanem a PestiSrácok.hu munkatársának mondott rá halkan - már távozása után - egy valóban sértő kijelentést. (Emlékezetes, a sértést egy jobbikos munkatárs tolmácsolta Szilágyinak, aki a helyszínre visszatérve színházba illően hisztérikus hangvételű sajtótájékoztatót tartott a Hír TV stábjának.)

Kövér László határozatát egyébként így indokolta: "László Petra megnyilvánulása összeegyeztethetetlen a parlamenti sajtótudósítói tevékenységgel, ezért az Országház és az Országgyűlés Irodaháza, valamint az Országgyűlés Hivatalának elhelyezésére szolgáló épületek területére történő belépés és az ott-tartózkodás, valamint az Országgyűlési Őrség e feladatkörével összefüggő tevékenysége részletes szabályairól szóló 9/2013. számú házelnöki rendelkezés alapján a mai naptól felfüggesztem belépési lehetőségét az Országház és az Irodaházának helyiségeibe a 2014-2018-as országgyűlési ciklus végéig." Szerkesztőségünk a házelnök megállapításait nem vitatja, csupán a helyzet összes körülményére tekintettel kéri, hogy mérlegelje újra döntését és enyhébb szankciót állapítson meg.

Emlékezetes, hogy bár Kövér Lászlót rendre részrehajlással vádolja az ellenzéki média, amiért többek között a 444 és az Index egyes munkatársait kitiltotta az épületből, ám valójában ugyanilyen szigorú szankciók érik a konzervatív-jobboldali sajtó munkatársait is. Októberben például az Echo TV Informátor című oknyomozó műsorának majdnem teljes stábját - Bohár Dánielt, Millósvölgyi Csabát és Pál Sámuelt - tiltotta ki a ciklus végéig, amiért nem a média számára kijelölt szűk sajtófolyosón faggatták a képviselőket. Szarvas Szilveszter, a PestiSrácok.hu főszerkesztőjének legutóbbi parlamenti villámvitáját pedig félbeszakította a házőrség, amiért a sajtófolyosóról kiszorulva, néhány méterrel arrébb vették fel - a képviselők közreműködésével - a páros interjút.

A PestiSrácok.hu szerkesztőségének kiállása László Petra mellett, illetve a történtek részletes leírása ITT olvasható.

PestiSracok facebook image

A vezető kép a Demokrata fotója László Petráról.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!