Pesti Srácok

"Demszky mindenről tudott, még azt is ő mondta meg, hogy a fúrópajzs mikor indul" - Borbély Lénárd csepeli polgármester járt a Polbeatben (VIDEÓ)

"Demszky Gábor kézi vezérléssel irányította a négyes metró beruházást, még azt is ő mondta meg, hogy a fúrópajzs mikor indulhat el. Ezt is a választásokhoz mérték. (...) Nyilvánvaló, hogy Demszky Gábor mindenről tudott." - mondta Borbély Lénárd csepeli polgármester a keddi Polbeat adásunkban Huth Gergely és Stefka István kérdésére. A metrókorrupciót vizsgáló fővárosi bizottság volt elnöke és a végső jelentés megfogalmazója szerint a beruházás korrupciógyanús, vagy szabálytalan szerződéseit egytől egyig Gyurcsány Ferenc kormányzása idején köttettek. Szerinte ugyan nagyon nehezen de a végén majd lehet számszerűsíteni, hogy hány milliárd forintot loptak el a négyes metró építésekor, általánosságban és biztosan azt lehet kijelenteni, hogy az egész beruházást a korrupció hatotta át. A 2015-től "tiszteletbeli székely" címmel is rendelkező Borbély Lénárd fontosnak tartja, hogy a magyar kormány kiállt a Csíki sörgyártás mellett, és annak is örül, hogy megoldódott a Heineken-nel való vitája. Az advent első vasárnapján Csepel lakótelepén, a Lidl áruház elé állított kőkereszttel kapcsolatban kifejtette: "Az, hogy a Lidl elé került ez a kőkereszt, egy üzenet arra reagálva, hogy az európai kultúrát, Európa múltját nem lehet egy egyszerű montírozással eltüntetni.(...) Nagyon kontrasztos, amikor nyugat-európai országokban a kereszteket ledöntik, vagy leveszik, például Franciaországban, addig Magyarországon és pont Csepelen, pont egy lakótelepen ráadásul, egy keresztet tudunk felállítani." A kötelező migránskvótáról elmondta. "A kvótát Csepelen annyian utasították el, ahány szavazatot a korábbi önkormányzati választásokon én és baloldali polgármester-jelölti ellenfelem kapott együttvéve. (...) Csepelen ez azért kardinális kérdés, mert az ott megválaszott Szabó országgyűlési képviselő, a pártjával együtt azt szorgalmazza, hogy 15 ezer migráns telepítsenek be Magyarországra, hovatovább talán Budapestre, és hát ha már ő csepeli képviselő, akkor nem zárhatjuk ki, hogy neki Csepel erre megfelelő helyszín."

Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőből(Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél.)

A KÖZVETÍTÉST AZ ITT.OTT TV TÁMOGATTA. 51 MAGYAR TÉVÉCSATORNA, BÁRHOL A VILÁGON, KÖTÖTTSÉGEK NÉLKÜL! SMART TV-N ÉS MOBILON IS NÉZHETŐ!

PestiSracok facebook image

A videót készítette: Szerencsés D. Márton és Susánszky Mátyás Pál

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!